Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router huawei b525s-23a problem z serwerami DNS

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Router huawei b525s-23a problem z serwerami DNS

Dzień dobry, zwracam się z prośbą o pomoc ponieważ nie jestem w stanie sam sobie z tym poradzić. Z dnia na dzień (poniedziałek-wtorek) wiele stron przestało mi się ładować, diagnostyka wykazała że jest to problem z serwerami DNS. Poczytałem trochę i wziąłem się za naprawę, czynności które wykonałem to:

- wszelkie komendy które znalazłem w rozwiązaniach podobnego problemu (ipconfig /flushdns i temu podobne)

- zmiana przeglądarki

- zmiana adresu DNS na 8.8.8.8 i alternatywny 8.8.4.4 

- reinstalacja sterowników do karty sieciowej 

- powrót do ustawień fabrycznych routera

- reset routera
- kilka innych o których zapomniałem

Próbowałem pobawić się z konfiguracją routera ale tak naprawdę pod adresem 192.168.1.1 niewiele da się zmienić w porównaniu do innych postów z rozwiązaniami tego problemu. Dodam że dzieje się to na przynajmniej 4 urządzeniach. wszystkie są połączone przez wi-fi. Kabel ethernet w razie czego mam. Czy zatem jest to usterka routera i należy go wymienić? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Router huawei b525s-23a problem z serwerami DNS

@maodaking jeżeli nowa karta SIM działa prawidłowo, a stara, którą miałeś wcześniej nie chce działać z pełną prędkością, to najprawdopodobniej stara karta SIM uległa uszkodzeniu.

 

Jeżeli nie masz możliwości sprawdzenia na innym routerze, to możesz sprawdzić na smartfonie lub w salonie Orange i jeżeli rzeczywiście stwierdzą usterkę, to przysługuje Ci bezpłatna wymiana na nową kartę SIM.

 

Co do DNS, na urządzeniach podawany jest IP DNS routera, czyli jest prawidłowo. Możesz w routerze ustawić sobie IP Google, czyli 8.8.8.8 i dodatkowy 8.8.4.4 lub zostawić domyślne z Orange 194.204.152.34 i dodatkowy 194.204.159.1 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Router huawei b525s-23a problem z serwerami DNS

@maodaking wydaje mi się, że po DHCP nie jest przypisywany numer IP serwera DNS. Trzeba by sprawdzić, jak połączysz się przez WiFi, jaki IP DNS-a dostaje urządzenie?

 

Czy na routerze jest tylko ta sama karta SIM, czy była również inna SIM-ka sprawdzana? Za 5 PLN można kupić starter Orange z limitem transfery danych 6 GB na 14 dni i sprawdzić, jak router się zachowuje lub użyć karty SIM konkurencji jak jest możliwość.

 

Czy obecna kasta SIM była uruchamiana na innym routerze? Jeżeli na innym routerze działa bez problemów, to albo jakaś błędna konfiguracja B525, ale po resecie powinien problem być wyeliminowany, wiec może być uszkodzenie routera.

 

Czy była aktualizacja oprogramowania routera?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Router huawei b525s-23a problem z serwerami DNS

Cześć, dzięki za zainteresowanie tematem. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale po wpisaniu ipconfig /all ip DNSa to 192.168.1.1 czyli IP routera. Oprogramowanie routera jest aktualne. Kupiłem tę właśnie kartę o której mówiłeś i wszystko działa sprawnie. Nie mam możliwości sprawdzenia starej karty na innym routerze ale chyba to że nowa działa wyklucza możliwość usterki routera. Jest to więc błędna konfiguracja? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Router huawei b525s-23a problem z serwerami DNS

@maodaking to ze internet dziala bez problemu na nowej karcie wyklucza awarie routera


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Router huawei b525s-23a problem z serwerami DNS

@maodaking jeżeli nowa karta SIM działa prawidłowo, a stara, którą miałeś wcześniej nie chce działać z pełną prędkością, to najprawdopodobniej stara karta SIM uległa uszkodzeniu.

 

Jeżeli nie masz możliwości sprawdzenia na innym routerze, to możesz sprawdzić na smartfonie lub w salonie Orange i jeżeli rzeczywiście stwierdzą usterkę, to przysługuje Ci bezpłatna wymiana na nową kartę SIM.

 

Co do DNS, na urządzeniach podawany jest IP DNS routera, czyli jest prawidłowo. Możesz w routerze ustawić sobie IP Google, czyli 8.8.8.8 i dodatkowy 8.8.4.4 lub zostawić domyślne z Orange 194.204.152.34 i dodatkowy 194.204.159.1 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Router huawei b525s-23a problem z serwerami DNS

@maodaking sprawdź swoją kartę SIM w najbliższym salonie Orange: 

https://salony.orange.pl/

tylko dziś napawano są krócej otwarte, ale jak masz możliwość to w galeriach są dłużej czynne i jeszcze dziś powinno się udać wymienić kartę SIM jeżeli będzie stwierdzona usterka.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Router huawei b525s-23a problem z serwerami DNS

Dziękuje wam za pomoc. Karta była uszkodzona. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Router huawei b525s-23a problem z serwerami DNS

@maodaking zakładam, że SIM-ka jest już wymieniona i internet działa poprawnie 😉