Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router funbox 3 blokuje synchronizację qsync


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Router funbox 3 blokuje synchronizację qsync

Dzień dobry wszystkim. Mam bardzo nietypowy problem - mam w biurze NAS qnapa, tam mam orange na adsl (biały router, Livebox). Tam poustawiałem przekierowanie portów na NAS i uwaga - DZIAŁA.

 

Można się połączyć z serwerem zarówno przez przeglądarkę jak i qsync (aplikacja do synchronizacji plików) z zewnętrznych sieci.

Tyle że nie z mojej domowej sieci (orange światłowód, funbox 3). Za cholerę nie mogę się połączyć z serwerem. Już nawet poustawiałem sobie przekierowanie portów na laptopa jakby miał być serwerem, wyłączyłem zaporę na routerze i dalej nie łączy.

 

Problem nie leży po stronie serwera i routera w biurze, bo ten sam laptop w tym samym moim domu podłączony do hotspota z telefonu łączy się w sekundę z serwerem. Po przełączeniu z powrotem na orange natychmiast się rozłącza...

 

Jakieś pomysły co ten funbox3 sobie wymyśla/blokuje i jak to odblokować?

(NAS łączy się normalnie po http lub jak w moim przypadku https)

 

 

EDIT

 

a i wziąłbym i zapomniałbym. Mogę się połączyć z NAS z mojej domowej sieci tylko przez stronę myqnapcloud (tam wyszukuję swój serwer po nazwie, generuje się magiczny link i łączę się z serwerem przez przeglądarkę) - tyle że to mi najmniej potrzebne a chodzi o synchronizację przez qsync.

Powinno działać tak, że wpisuję w przeglądarkę po prostu nazwa_serwera.myqnapcloud.com i się łączę od razu. I tak działa poza moją domową siecią O_o

4 ODPOW. 4

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Router funbox 3 blokuje synchronizację qsync

@Abciu  Spróbuj dodać do loginu Neostrady przedrostek bez_ochrony w takiej formie bez_ochrony-login@neostrada.pl

 

Generalnie Funbox 3.0 nic nie powinien blokować. Mam również serwer QNAP(ale nie korzystam z qsync) więc może uda mi się zasymulować taki scenariusz.

 

Czy podczas dodawania serwera do aplikacji qsync na PC dodajesz po adresie :port ? np. mojepliki.myqnapcloud.com:8080 ?   

Ja używam u siebie HTTPS, więc zaznaczam Bezpieczny login SSL. Port serwera to ten używany do zalogowania się via www. Ja z domyślnych zmieniłem u siebie na poniższy:

dane zamieniłem na potrzeby postudane zamieniłem na potrzeby postu


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Router funbox 3 blokuje synchronizację qsync

@BORAX"bez ochrony" nic nie dało.

Port mam przepuszczony standardowy 443 na serwer (też korzystam z ssl i tez mam to w qsync zaznaczone), wpisywanie adresu z portem też nic nie daje, zresztą tego już próbowałem wcześniej (a teraz spróbowałem ponownie "bez ochrony").

orange:

orange.jpg

telefon (też mam w orange. Działa czy wpiszę port 443 czy nie - nawet po wpisaniu znika po wejściu ponownym w edycję połączenia, bo to port standardowy), jak widać w lewym górnym rogu okienka qsync - świeci na zielono bo się połączył:

telefon.jpg
Postanowiłem sprawdzić połączenie udostępnione przez telefon innej sieci i co ciekawe też nie działa:

telefon2.jpg

I powiem szczerze trochę mnie to zbiło z tropu w tym momencie - czyżby to jednak był problem z konfiguracją po stronie serwera?

Ten Livebox jest tragiczny i kupę czasu po prostu nie działało w nim przekierowanie portów aż nagle zaczęło działać bo tak. Wcześniej mieliśmy biuro w innym miejscu i tam był funbox2.0 na którym wszystko hulało jak trzeba.

 


orange.jpg

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Router funbox 3 blokuje synchronizację qsync

@Abciu  Proponuję

a) Sprawdzić jeszcze raz na innym PC podłączonym do Funboxa 3.0. Jeżeli dzieje się to samo, zresetować do fabryki FB3.0

b) Zresetować Liveboxa do ustawień fabrycznych i jeszcze raz przekierować porty. W razie konieczności sprawdzić inny router ADSL.

c) Sprawdzić na niestandardowym porcie.

 

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Router funbox 3 blokuje synchronizację qsync

W sumie powalczyłem jeszcze z Liveboxem (bez resetu) i ustawiłem tam DMZ na NASa i działa. Również z domowej sieci się synchronizuje.