Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router do światłowodu 1gbps

Anonim

Nie dotyczy

Router do światłowodu 1gbps

@Piotrek94  co do bezpieczeństwa, jak komputer ma ochronę to router może mieć słaby soft, korzystam z Norton 360 i jestem bezpieczny, router może nawet frytki robić dla hakerów z Pakistanu, ci ostatnio goszczą u nas na serwerach 🤣


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

@Anonim Szczególnie, gdy Ci podmienią serwery DNS na routerze, a ty o tym nie będziesz wiedział bo będzie to ukryte w sofcie i GUI nie pokaże. To wtedy będzie niezły ubaw. Zrobisz przelew w banku, ale on nie dojdzie tam gdzie trzeba 😉 Dodatkowo antywirus nie chroni przed wszystkim. A poza tym miałem tego Nortona i same problemy. Tyle bugów było, że szkoda gadać 😉 Ale może miałem pecha? Nie wiem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

OK, załóżmy, że scenariusz jest realny. Chodzi mi o to, że jeśli router sam pobiera aktualizację, to pobiera ją z właściwego adresu. Zakładam też, że DNSy są właściwe. Wtedy szansa na zainstalowanie phishingowej aktualizacji jest mała. Mylę się?

 

No to jeśli założymy, że Asus jest podatny, to co powiesz o FB6? Jest bezpieczniejszy?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Router do światłowodu 1gbps


@yygrekonapisał(-a)

No to jeśli założymy, że Asus jest podatny, to co powiesz o FB6? Jest bezpieczniejszy?


To jest niedobre porównanie, bo FB pracuje w zamkniętym środowisku, kontrolowanym przez operatora.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

Jeśli FB pracuje w "zamkniętym środowisku", cokolwiek to znaczy, to przecież jest dostępny z internetu jak każdy inny router. Pobiera aktualizacje z serwera Orange, ale jeśli ktoś włamie się na serwer Orange i tam wgra phishingowy soft, a FB6 np. też nie sprawdza hasha pliku, to problem może być dokładnie taki sam jak w Asusie... Poza tym wifi też jest standardowe, oparte na WPA2 (lub WPA3? skoro ma wifi ax), i tutaj też na pewno jakieś exploity mogą istnieć. 

 

Zatem pytanie o relatywne bezpieczeństwo FB6 vs. Asus jest jak najbardziej wciąż aktualne i chciałbym podpytać jak @Piotrek94 skomentuje...?

 

 

Czy ktoś wie jaki procesor jest zastosowany w FB6? Podają RAM i flash ale procka nie widziałem...

 

 

______________

*Połączenie treści z postów - moderator Wojciech.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

Jeśli faktycznie byłby włam na serwery operatora, a soft w Funboxie nie sprawdza sum kontrolnych, to moje zdanie znacie. Nie jesteśmy wówczas bezpieczni! Niestety taka jest prawda.

Zapytam się w inny sposób, czy ktoś wie czy software w Funboxie sprawdza hashe? Jeśli nie to moim zdaniem nie ma czym się chwalić ze strony Orange.