Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router do światłowodu 1gbps


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7528
  • 28

Router do światłowodu 1gbps

Przypisz Asusowi stałe IP, a w DHCP Funboksa zmodyfikuj pulę tak aby nie zawierała adresu Asusa. Nie musisz wyłączać DHCP w FB, nie będzie requestów, nie będzie nic robił, a pozostanie elastyczna konfiguracja gotowa na ewentualne przyszłe roszady.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Router do światłowodu 1gbps

@yygreko jeśli wyłączyłeś wifi na FB3 i dopiales go do WAN routera nr 2 to żadne z urządzeń nie ma prawa pobrać adresu z FB tylko zapinają się do sieci Asus-a i mają adresy jego DHCP

 FB jest tylko jakby źródłem netu a spowolnienie powoduje podwójne routowanie sygnału ...więc tak naprawdę nie masz dwóch DHCP równorzędnych, a dwa kaskadowe.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 64
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

Dzięki za ten wątek. Chyba jak żaden przeczytałem od deski do deski. Mam też prośbę o wsparcie. Ja nie potrzebuję takiego, jak to określił @yygreko "szatana" :D. Potrzebuję dobry router do światłowodu i mieszkania około 50 m2. Jest dla mnie dość istotne, by obsługiwał WiFi 6. Nie chciałbym też zrujnować budżetu, więc znalazłem dwa:

- Huawei AX3 (https://consumer.huawei.com/pl/routers/ax3-quad-core/)

- TP-LINK AX10 (https://www.tp-link.com/pl/home-networking/wifi-router/archer-ax10/) 

W przypadku TP-LINKa nie bardzo wiem, jaka jest różnica między AX10, a AX1500 (

https://www.tp-link.com/pl/home-networking/wifi-router/archer-ax1500/). Nie znam się za bardzo i być może pytaniem o różnice między tymi TP-LINKami lekko się ośmieszę. 🙈 

Pomożecie? Przegooglowałem chyba już pół internetów. I nie umiem za bardzo wybrać.

Z góry dzięki za pomoc. 🙂


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7528
  • 28

Router do światłowodu 1gbps

Nie kombinuj, tylko kupuj szatana. Zaoszczędzisz czas, zyskasz w przyszłości.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

OK, ja już mam szatana, nadal dobrze działa :). Niemniej jednak teraz bym go podłączył do ONT. Jeszcze nie próbowałem z Orange rozmawiać, dlatego, że chcę mieć pewność, że mój pójdzie z nim. 

Proszę o pomoc w ustawieniach, bo jest ich dość sporo. Na Mój Orange widzę login i mam możliwość zmiany hasła do Neostrady, to rozumiem, że to będzie w username/password w Asusie. Ale nie widzę tu opcji na podanie vlan

yygreko_0-1606578878999.png

 

Anonim

Nie dotyczy

Router do światłowodu 1gbps

@yygreko  widzę że planujesz Orange TV, to będzie spora gimnastyka z tym routerem, ja nie pomogę bo nie mam Orange TV i net też od lokalnego dostawcy, co do vlan, to są w ustawieniach, ale pewnie nie czytałeś instrukcji obsługi, jak to ustawić jest na forum, na telefonie jestem to niezręcznie mi szukać, poradzisz sobie 😎

Anonim

Nie dotyczy

Router do światłowodu 1gbps


@Martuśkanapisał(-a)

Witam . Śledze Wasz temat i doszedłem do wniosku że skoro na ulicy wisi juz światełko i podłączenie w pierwszym kwartale przyszłego roku, to moze (przyszłościowo) zmienie router ze starego Linksys 200G na nowy ( nie Adsl) RJ45 i pomyslałem nad dobrym zasiegiem w domu 2 pietra i podwórko (na starum był zasięg) i dodatkowo dysk  zew. do rutera jako serwer. Podłaczenie tymczasowe syg do Linksys i wyjście na RJ45 ponownie wejscie na nowy i rozprowadzenie na Wi-fi i pozostałe skretki. moi faworyci to ASUS RT‑AX88U taniej  Asus RT-AX82U (przystepny cenowo i oczekiwania) oraz ASUS RT-AX86U. Prosze o poprawienie mojego toku myślenia lub nowa propozycje.

 


Jednym routerem nie ogarniesz po wi fi 2 piętra i podwórko, FunBox 3.0 i 2 routery w trybie Punktu Dostępu, TP-Link Archer C6) spinasz je kablem lan, można się pokusić o jeden router od TP-Link, ale to spory wydatek,  powyżej 1k zł,, 8 anten ma i wtedy jest szansa po wi fi pokryć taki budynek. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

@Anonim mój błąd, nie wiem co czynię... nie, nie myślę o TV i nie będę miał TV. O oczy mi się obiło na forum, że trzeba vlan ustawić przy ONT, myślałem, że tak jest zawsze.

 

Czyli co, bez TV to będzie kaszka z mleczkiem? Login i hasełko wystarczą?

Anonim

Nie dotyczy

Router do światłowodu 1gbps

@yygreko  bez Orange TV, to tylko podstawowa konfiguracja i login + hasło 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Router do światłowodu 1gbps

@yygreko vlan 35 z tego co pamiętam i login z hasełkiem