Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router do światłowodu 1gbps

Anonim

Nie dotyczy

Router do światłowodu 1gbps

@Kierus57  intuicyjne menu mają Asusy i obrazkowo wspierana konfiguracja, to nie spotykane często jest, dla laika to duży plus. Co do zarządzania routerami są aplikacje na telefon i warto z nich korzystać, nie trzeba do panelu administracyjnego się logować, to duża wygoda.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

Dobra, raz kozie śmierć!

Asus RT-AX82U. Doczytałem, że jest to młodszy brat tego lepszego - 86 czy 88U. Będzie doskonały!

Wyhaczyłem dobrą cenę - 811 zł zapłaciłem.

Powinien dojść do czwartku, napiszę jak wrażenia.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc!

Teraz ONT :).

 

Ech, napisałem wiadomość i zobaczyłem internal server error. Nawet najlepszy router nie pomoże jak forum Orange będzie wywalać się i gubić treści...

 

To jeszcze raz. Potrzebuję też switcha 4-portowego. ASUS GX-U1051? Z założenia urządzenia jednego producenta powinny działać najlepiej, co nie? 

 

________________

* Scalono posty – moderator Kinga

Anonim

Nie dotyczy

Router do światłowodu 1gbps

@yygreko  ten ASUS GX-U1051 ok, czekam na testy nowego routera 😉

Tymczasowo możesz Asus RT-AX82U jako Punkt dostępu wpiąć do FunBox (wyłączyć oba pasma wi-fi) i na Asus RT-AX82U tylko wi-fi siać 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

@Anonim OK, to kupuję też switcha.

Router w tej chwili zamierzam wpiąć do FB3 i zobaczę jak to będzie działać.

 

Co mogę uzyskać wpinając router bezpośrednio do ONT? VPNa, forwardowanie portów, coś jeszcze?

A jak sprawa się ma z szybkością działania łącza? FB3 nie ma trybu bridge, czyli będzie aktywnym elementem sieci. To znaczy, że dokładam sobie opóźnienia łącząc routery szeregowo i ustawiając Asusa jako access point. Czy w ten sposób mogę spodziewać się jeszcze jakichś kłopotów?

Anonim

Nie dotyczy

Router do światłowodu 1gbps

@yygreko  jeśli wywalczysz ONT od Orange, to uzyskasz prawie pełną kontrolę nad siecią, VPN i inne usługi oferowane przed router Asusa i dostęp zdalny, jeśli FunBox 3.0 zepniesz z Asus RT-AX82U kablem zgodnym ze specyfikacją 1Gb/s to spowolnień nie będzie, router w trybie Punktu Dostępu nie miesza w sieci i konfiguracji tego głównego i adresacja DHCP będzie zarządzana przez FunBox,3.0, gro odpowiedzi znajdziesz w instrukcji obsługi RT-AX82U/PL.pdf .


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Router do światłowodu 1gbps


@yygrekonapisał(-a)

@-brtk- hmm... co do tego routera xiaomi ax3600 to nie jestem przekonany... powody:

1. Pierwszy wynik z google: https://www.pcworld.pl/testy/Ladny-wyglad-to-nie-wszystko-test-Xiaomi-Mi-AIoT-Router-AX3600,423283.h... trzecie zdanie: Niestety w praktyce okazuje się, że Mi AIoT Router AX3600 nie jest najlepszym wyborem.

2. Potrzebuję płaskiego routera, bo będę wieszał go na ścianie za zabudową.

3. Chcę mieć dobrą kontrolę nad routerem, czuję, że weterani branży (asus, netgear czy tp-link) mają bardziej dopracowane panele konfiguracyjne.

 

Więc jeszcze raz - na chwilę zapomnijmy o cenach, czy któryś z routerów z mojej listy jest godzien polecenia? A jeśli nie - to jaki inny poza tym xiaomi?


Widzę, że już zakupiłeś router, bardzo dobry wybór, bo ten router to "potwór". Sorki, że teraz piszę, ale przez weekend miałem małe urwanie głowy i brak czasu na studiowanie postów. Ale pozwól, że wrócę do kwestii z cytowanego posta.

1. JW.

2. Słaby pomysł, by wieszać router za zabudową, bo sam sobie robisz problem z WiFi. Jak już chcesz wieszać jakiś router za taką zabudową (ze względów estetycznych), to kupujesz router bez wifi (np. taki idealny na ścianę, płaski 😛 https://www.ceneo.pl/39141640) a wifi rozsyłasz AP stylowym, np. jakimś Ubiquiti UniFi 🙂

3. Asusy są bardzo dobre, przejrzyste i prawie jak dla niemowlaka, dodatkowo jest tysiące krok po kroku instrukcji obsługi, więc tu problemu nie będzie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

Właśnie ja chcę sobie zakupić sprzęt od Ubiquiti. EdgeRouter X + Wi-fi puszczone przez AP Unifi. Czy ktoś już konfigurował taki sprzęt pod Orange Światłowód? Da się to zrobić przez GUI?

Czy to dobra opcja? Czy jest może jakiś tańszy sprzęt bądź lepszy w podobnej cenie? Chcę unikać chińszczyzny typu Tp-Link, HUAWEI, czy nawet taiwańskie wynalazki typu Asus, które nie podają sumy kontrolnej SHA256 plików aktualizacji. Dla mnie to skandal i kpina, dlatego wolę amerykańskie Ubiquiti.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Router do światłowodu 1gbps

Internet bez problemu skonfigurujesz, IPTV już nie wiem, byś musiał zapytać mądrych głów na trzepaku. Pewnie da się, ale trzeba poustawiać vlany i przypisać ich do portów. Z telewizją zawsze jest loteria. gdybym miał IPTV od Orange, to bym sprawdził jak to działa na moim Huaweiu AX3 Pro.

Anonim

Nie dotyczy

Router do światłowodu 1gbps


@Piotrek94napisał(-a)

Właśnie ja chcę sobie zakupić sprzęt od Ubiquiti. EdgeRouter X + Wi-fi puszczone przez AP Unifi. Czy ktoś już konfigurował taki sprzęt pod Orange Światłowód? Da się to zrobić przez GUI?

Czy to dobra opcja? Czy jest może jakiś tańszy sprzęt bądź lepszy w podobnej cenie? Chcę unikać chińszczyzny typu Tp-Link, HUAWEI, czy nawet taiwańskie wynalazki typu Asus, które nie podają sumy kontrolnej SHA256 plików aktualizacji. Dla mnie to skandal i kpina, dlatego wolę amerykańskie Ubiquiti.


Jeśli jesteś informatykiem to amerykański sprzęt stworzony jest dla ciebie, daje sporo możliwości, tylko zrozum jedno, jeśli wymagasz by tu ci gotowe ustawienia do UbiQiti EdgeRouter X podano, to się zawiedziesz, obstawiam że tu nie ma takiego użytkownika Orange ze stosowną wiedzą, pozostaje pogardzany Asus czy inna marka, nie wymagają pisania skryptów/ komend 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Router do światłowodu 1gbps

Na trzepaku są gotowe pliki do takich routerów, wystarczy poszukać lub zmienić pod swój router.. Ewentualnie tam zapytać.