Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router TP-Link TL-ER6020 z load balancingiem - tagowanie pakietów


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Router TP-Link TL-ER6020 z load balancingiem - tagowanie pakietów

Moj problem jest nieco bardziej pomerdany.

Swiatlowod od neostrady jest jednym z laczy jakie posiadam, dlatego jako router kupilem urzadzenie TP-Link TL-ER6020 z load balancingiem. Niestety nie posiada on mozliwosci tagowania pakietow odpowiednim VLANID. Moj pomysl byl taki, żeby miedzy terminal GPON a router wstawic switch zarzadzalny, który by mi załatwił sprawe tagowania. Pomimo wielu prób nie odniosłem zakladanego sukcesu.

Moze któs z Was ma pomysł jak ugryżć taki temat bo na razie swiat widze przez podwójnego NATa jeden na routerze TP-Linka a drugi na liveboxie .. i prawde mowiąc obserwuje znaczący spadek szybkości transferu .

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Router TP-Link TL-ER6020 z load balancingiem - tagowanie pakietów

Masz neostradę czy biznes pakiet?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Router TP-Link TL-ER6020 z load balancingiem - tagowanie pakietów

Widze, ze nie udalo sie podjac tematu ... a ja od czasu do czasu probuje walczyc na razie bezskutecznie:

Na tym etapie probuje 'wyciac' funbox z konfiguracji sieci:

OTN-> TL-SG108E ( port 1 taged VLANID 35) port 4 untaged do routera -> TL-ER6020

 

Na moje oko powinno zadzialac .. ale nie dziala.

Sprobuje jeszcze zapiac sie do Funboxa przesledzic pakiety podczas proby logowania na porcie WAN

a potem sprawdzic  czy po otagowaniu pakietu na switchu bede mial podobnie


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Router TP-Link TL-ER6020 z load balancingiem - tagowanie pakietów

Mam swiatlowod... na firme


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Router TP-Link TL-ER6020 z load balancingiem - tagowanie pakietów

@RomanM Zobacz wariant pierwszy  https://trzepak.pl/viewtopic.php?f=20&t=51177 . Chyba bez zmiany routera się nie obejdzie. Na VLAN ID 35 musisz zestawić sesję PPPoE, więc switchem raczej tego nie załatwisz.

Jak chcesz 'profesjonalny', to działa dobrze na Ubiquiti EdgeRouterLite Re: Orange FTTH Triple Play na własnym sprzęcie