Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router TP-LINK W8901G gubi internet


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 25
  • 0
  • 0

Router TP-LINK W8901G gubi internet

Witam posiadam wymieniony w temacie router. Problem polega na tym że coraz częściej router gubi zasięg internetu, dzieje się to kilka razy dziennie. Traci sygnał nawet na 5s a nawet i na 5-10min. Dzieje się tak od kilku miesięcy lecz z dnia na dzień jest coraz gorzej. W rozmowie z konsultanem oragne powiedział On że router jest już do wymiany, czy to prawda? Czy jest jeszcze jakiś ratunek dla tego routera?? proszę o odpowiedź.

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Router TP-LINK W8901G gubi internet

Przepraszam że zadam może infantylne pytania, ale Twój wpis dla mnie jest niejednoznaczny.
Piszesz raz, że gubi zasięg, a raz że gubi internet.
Ciężko jednoznacznie stwierdzi czy problem jest z samą usługę internetu czy z zasięgiem wifi.
A masz możliwość podłączenia jakiegoś urządzenia na kablu (na chwilę albo tak na godzinkę)?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 25
  • 0
  • 0

Router TP-LINK W8901G gubi internet

Może rzeczywiście źle napisałem post 🙂 Chodzi mi o to że gubi internet, po prostu w przeglądarkach wyskakuje błąd "brak połączenia z internetem" dzieje się to z moim komputerem (połączony jest za pomocą przewodu ethernet) jak i laptopa ,która używa wi-fi. Po prostu jednoznacznie gubi internet i w tym tkwi problem.

Anonim

Nie dotyczy

Router TP-LINK W8901G gubi internet

@Tajniak Wygląda mi na problem po stronie orange, ale warto podłączyć inny router. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 25
  • 0
  • 0

Router TP-LINK W8901G gubi internet

Hmm za bardzo nie mam innego routera żeby to sprawdzić. Lecz podczas ostaniej rozmowy z konsulatanem wspomniał On że umowa neostrady się kończy, co wiążę się z tym że można przedłużyć umowę i dostać od nich router, który jeśli się np.zepsuje to Oni go wymienią na nowy.

Anonim

Nie dotyczy

Router TP-LINK W8901G gubi internet

Tak jest to ze będziesz płacił 10.09 za dzierżawę miesiecznie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 25
  • 0
  • 0

Router TP-LINK W8901G gubi internet

Dlatego też zastanawiam się nad tym, ponieważ jeśli mam płacić za dzierżawę co miesiąc a problem z gubieniem internetu nie ustąpi, będzie to nieopłacalne.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Router TP-LINK W8901G gubi internet

A nie masz znajomego/sąsiada by pożyczyć na chwilę jakiś router?

dzierżawę możesz wziąć zawsze (nie tylko przy przedłużeniu), a ew. po miesiącu zrezygnować jeśli to nie router
Ew przy przedłużeniu kupić na własność za 49 zł (jeśli dobrze pamiętam)

Proponowałbym jeszcze zresetowanie routera do ustawień fabrycznych (potem niestety dużo zabawy z konfiguracją).
Jeśli masz telefon, to sprawdzenie czy rozgałęziacz nie jest zepsuty.
Ew. czy kable sa ok.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 25
  • 0
  • 0

Router TP-LINK W8901G gubi internet

Właśnie nie mam nikogo od kogo mógłbym porzyczyć 😕

z tym resetowaniem do ustawień fabrycznych czytałem tylko że nie mam wszystkich haseł itp żeby później zalogować się na adres ip w przeglądarce itp.

Jaki sposobem mam sprawdzić rozgałęziacz za pomocą telefonu?

A czy może być to wina np że kabel od internetu idzie na podwórku od innego budnku w ziemi??

Bo kiedyś kabel był zawieszony na wysokości i takich problemów nie było, zaczeło się od czasu kiedy ten kabel został poprowadzony pod ziemią.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Router TP-LINK W8901G gubi internet

Być może jest uszkodzenie fizyczne kabla.
Mówiłeś to kontaktując się z infolinią?

Ew. zrób sam zgłoszenia uszkodzenia przez Mój Orange - technicy sprawdzą czy jest usługą wszystko ok.