Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router Huawei B315s zrywa połączenia z urządzeniami na WIFI


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Router Huawei B315s zrywa połączenia z urządzeniami na WIFI

Dzień dobry,

4 lata temu zakupiłem w abonamencie Router B315s (na kartę sim, internet mobilny w ORANGE) do którego mam podłączony po kablu komputer stacjonarny, a po WI-FI mam połączony Playstation4 i telefony w domu.

Po ok 3-ch latach użytkowania zaczęły się drobne problemy z WI-FI, czasami zrywało połączenie, i musiałem np. w telefonie łączyć się ponownie z routerem aby złapać sygnał.

Z każdym miesiącem temat się pogarsza. Aktualnie łącząc się po WI-FI, ciągle zrywa połączenia z urządzeniami. Telefony łączą się po WI-FI z routerem, ale po kilku minutach mam ikonkę braku połączenia z WI-FI, i muszę na nowo się łączyć.

Playstation ma to samo, po kilku minutach nie użytkowania PS4, traci łączność z WI-FI i muszę robić test połączenia aby PS na nowo się połączył z Routerem.

Jedynie połączenie po kablu z komputerem stacjonarnym jest cały czas "stabilne".

Czy żywotność routera się kończy i pora szukać nowego? czy jest jeszcze jakiś ratunek?

 

Przy opcji szukania nowego routera, czy model Huawei B311 będzie dobrym zamiennikiem?

 

2 ODPOW. 2

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12955
  • 53214
  • 617

Router Huawei B315s zrywa połączenia z urządzeniami na WIFI

@Wojtek113 Zrób reset do fabryki i aktualizację softu. To konieczne. 

Po drugie przeanalizuj otoczenie wifi, bo może coś "dusi" sygnał routera-na aplikacji Wifianalyzer. Sprawdź zmieniając jego ustawienie w mieszkaniu/domu, czy wifi działa inaczej-wydajniej.

Zawsze za nieduże pieniądze możesz dokupić dodatkowy Access point i założyć go w jakiejś odległości od routera i mieć 2 sieci.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Router Huawei B315s zrywa połączenia z urządzeniami na WIFI

@Wojtek113  kup ten Huawei B311, bo obecny chyba ma problemy z modułem wi-fi, naprawiać się go nie opłaci 😉