Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router HUAWEI B525s-23a - zmiana nazwy WLAN dla każdego pasma osobno (2,4 GHz oraz 5 GHz)


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 0
  • 0

Router HUAWEI B525s-23a - zmiana nazwy WLAN dla każdego pasma osobno (2,4 GHz oraz 5 GHz)

Super ciekawostka tylko zadałem pytanie odnośnie mojego modelu. Kilka sieci z tym samym kanałem w jednym lokalu ma działać? Raczej również kiepskie rozwiązanie. W routerach firmy Mikrotik również można robić różne sieci i inne cuda ale po to kupiłem antenę dodatkową by ten router z mojego pytania używać ale ktoś kto stworzył nakładkę Orange ograniczył jego funkcje. Albo twórca nakładki nie zauważył swojego błędu albo nikt po nim tego nie sprawdza praktycznie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Router HUAWEI B525s-23a - zmiana nazwy WLAN dla każdego pasma osobno (2,4 GHz oraz 5 GHz)

wifi-setup-86804

W necie znalazłem taki obrazek. Dwa razy jest on, robisz jak pisałem wcześniej. Nie udało Ci się?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 0
  • 0

Router HUAWEI B525s-23a - zmiana nazwy WLAN dla każdego pasma osobno (2,4 GHz oraz 5 GHz)

Gdybym miał takie opcje to bym sobie poradził 🙂 

 

W nakładce Orange nie ma tych wyborów. Czy na tym forum jest ktoś z działu który tworzy lub testuje nakładki Orange?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Router HUAWEI B525s-23a - zmiana nazwy WLAN dla każdego pasma osobno (2,4 GHz oraz 5 GHz)

Brand w tej zakładce niz nie zmienia.

 

Masz ten obrazek - ustaw się w tym miejscu

 

Screenshot from 2020-07-13 10-22-39.png

 

Teraz przełącz się na 5GHz - dodaj nową sieć o innej nazwie.

 

Potem włącz oba pasma. Powinny być sieci o różnych nazwach jak na rysunku po angielsku.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Router HUAWEI B525s-23a - zmiana nazwy WLAN dla każdego pasma osobno (2,4 GHz oraz 5 GHz)

I na jednym z forum jest jeszcze wskazówka by zmienić typ zabezpieczeń na wpa2-psk jak na zdjęciu po angielsku.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 0
  • 0

Router HUAWEI B525s-23a - zmiana nazwy WLAN dla każdego pasma osobno (2,4 GHz oraz 5 GHz)

W jaki sposób dodać inną sieć skoro nie ma takiej możliwości? Brand zmienił i zablokował do tego dostęp co potwierdził dzisiaj pracownik Huawei. Próbowałem wszystkich dostępnych możliwości edycji, wyłączania, włączania i wpisywania nazw sieci. Zawsze nazwa pozostaje wspólna na 2,4 i 5.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Router HUAWEI B525s-23a - zmiana nazwy WLAN dla każdego pasma osobno (2,4 GHz oraz 5 GHz)

Odpowiedź z supportu jest lakoniczna. Dałem Ci screen z niebranowanej wersji. Pole pasmo robocze/working band nie jest polem aktywnym. Widocznie źle próbujesz, może warto spróbować na innej przeglądarce. Itp itd.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 0
  • 0

Router HUAWEI B525s-23a - zmiana nazwy WLAN dla każdego pasma osobno (2,4 GHz oraz 5 GHz)

Sprawdzę w innej przeglądarce. Które pole nie jest aktywnym? Gdy włączam oba pasma to nazwa jest wspólna.

 

Tutaj odpowiedź z Orange:

 

"(SMS-1/2) Sprawdziliśmy zgłoszenie. Routery zakupione w sieci posiadają oprogramowanie operatora. Część funkcji może

 

(SMS-2/2) działać inaczej niż w oprogramowaniu producenta. Pozdrawiamy. Orange"

Pozostaje tylko wgrać inne oprogramowanie...

Czy ktoś posiada informacje gdzie można zdobyć czyste oprogramowanie producenta?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Router HUAWEI B525s-23a - zmiana nazwy WLAN dla każdego pasma osobno (2,4 GHz oraz 5 GHz)

Pasmo robocze (working band) nie jest aktywne. Polecam forum bez kabli jeśli szukasz innego oprogramowania. Ale masz zdjęcie z angielskiej wersji. Tu akurat zmian nie ma względem softem Orange.

Ew może zrób reset do ustawień fabrycznych i może przy pierwszej konfiguracji jest możliwość stworzenia oddzielnie sieci.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 17
  • 0
  • 0

Router HUAWEI B525s-23a - zmiana nazwy WLAN dla każdego pasma osobno (2,4 GHz oraz 5 GHz)

oba są włączone - nazwa zawsze jest wspólna

 

reset nic nie zmienił

 

pozostaje wgrać inny soft bez nakładki Orange, skoro dział techniczny nie widzi w tym problemu


Screenshot from 2020-07-14 23-13-48.png