Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pytanie odnośnie routerów

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Pytanie odnośnie routerów

Witam,

 

Moja mama ma umowę na internet stacjonarny + TV. Była ona przedłużana stąd mam 2 routery. Jeden jest obecnie używany w domu. Obecnie mieszkam na stancji i tutaj są moje pytania:

 

1. Czy jest możliwość używania dwóch routerów jednocześnie w dwóch innych miejscach na tą samą umowę?
2. Jeśli tak to czy są z tym związane jakieś dodatkowe koszty?

Być może to pytanie jest głupie lecz nie znam się na takich sprawach, a sprzydałby mi się internet z Orange bo ten co mam na stancji z UPC jest okropny.

Pozdrawiam Dawid

PS: Moje routery to Funbox oraz Livebox 3.0

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Pytanie odnośnie routerów


 

 

1. Czy jest możliwość używania dwóch routerów jednocześnie w dwóch innych miejscach na tą samą umowę?
2. Jeśli tak to czy są z tym związane jakieś dodatkowe koszty?

 


@Artysta Nie ma takiej możliwość umowa, jest świadczona pod jednym adresem.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Pytanie odnośnie routerów

@Artysta Zastanawiam się jak doszło do tego że macie dwa urządzenia od Orange, bo z tego co się orientuję w przypadku wygaśnięcia/rozwiązania umowy routery podlegają zwrotowi. Orange stosuje też tzw. karę umowną za brak zwrotu urządzenia, czy też zwrot niekomplentego zestawu. Podobnie z dekoderami TV... na początek na Twoim miejscu wyjasniłbym z BOK jak to jest z rozliczeniem się urządzeń przypisanych do umowy.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Pytanie odnośnie routerów

@Misiek62 Pierwsza umowa była na rok sam internet (neostrada 40mb/s), rok temu została przedłużona (neostrada 80mb/s)  i dodane TV. Przy zawarciu pierwzej umowy dostałem router, a przy przedłużeniu nowy router i dekoder. O żadnym zwrotu sprzetu nie było mowy.

Odpowiedź niezgodna z treścią pytania.

 

Anonim

Nie dotyczy

Pytanie odnośnie routerów

@Artysta Jeśli chodzi, o te routery to oba są własnością Orange, kiedyś sprzedawali do VDSL 40Mb Sagemcom i DGT za 100 zł.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Pytanie odnośnie routerów

@Anonim Rozumiem, że routery są własnością Orange, ale podpisując z nimi umowę mam prawo z nich korzystać. Umowa się nie skończyła, została ona przedłużona i nadal trwa. Przy przedłużaniu umowy nie dostaliśmy żadnej informacji od pracownika Orange o tym aby przynieść i zwrócić stary sprzęt.

 

Podobna sytuacja była, gdy kilka lat temu (ok. 7) moja mama podpisała umowę na internet mobilny w Cyfrowym Polsacie. Dostaliśmy wtedy modem. Gdy minął okres ważności umowy przedłużyliśmy ją i dostaliśmy nowy modem. Sytuacja ta sama, nie dostaliśmy informacji aby zwrócić stary modem. Po tym jak zakończył się okres ważności już tej umowy po przedłużeniu postanowiliśmy zrezygnować z usług Cyfrowego Polsatu. Wtedy dostaliśmy informację iż należy zwrócić sprzęt lecz był to tylko ten nowszy modem. O tym starszym nawet nie wpomnieli i jest u mnie do dziś. (Tak samo było z dekoderami tego dostawcy, pierwszy jest do dziś.)

 

Wracając do Orange. Obydwa routery są u mnie w domu i nie mam zamiaru ich sprzedawać, a nawet pewnie nie mam takiego prawa, więc gdyby nadarzyła się konieczność ich zwrócenia to jest taka możliwość. Myślę, że jeśli kiedyś zrezygnowalibyśmy z usług Orange wtedy zostaniemy powiadomieni iż należy zwrócić sprzęt.

 

Moim zdaniem temat do zamknięcia, ponieważ odpowiedzi, które tu otrzymuję kompletnie mijają się z treścią moich pytań, które zadałem na początku wątku.

Anonim

Nie dotyczy

Pytanie odnośnie routerów


 

 

1. Czy jest możliwość używania dwóch routerów jednocześnie w dwóch innych miejscach na tą samą umowę?
2. Jeśli tak to czy są z tym związane jakieś dodatkowe koszty?

 


@Artysta Nie ma takiej możliwość umowa, jest świadczona pod jednym adresem.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Pytanie odnośnie routerów

@Artysta, nie chcę z Tobą polemizować, czy mój post był odpowiedzią na Twoje pytanie, masz prawo do swojej oceny.

Intencją mojej wypowiedzi było zwrócenie Twojej uwagi na potrzebę ustalenia czy livebox należało zwrócić... W mojej ocenie tak. Jeśli więc przyjąć, że nie macie prawa korzystać z obu urządzeń, odpowiadanie na pytanie dotyczące możliwości korzystania z obu urządzeń w ramach jednej umowy jest bez sensu. Kolejne pytanie tym samy też się wyklucza.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Pytanie odnośnie routerów

Dziękuję za odpowiedź.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Pytanie odnośnie routerów

Witam

 

Za każdym razem, gdy akceptujesz "rozwiązanie", ktoś może szybko je znaleźć. Na tym opiera się sens istnienia społeczności Nasz Orange. W związku z tym, proszę, wybierz spośród powyższych odpowiedzi jedną, która jest dla Ciebie satysfakcjonująca i jak najbardziej trafna.

Pozdrawiam
Maciej