Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przypadkowe przełączenie ustawienia

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 49
  • 0

Przypadkowe przełączenie ustawienia

Dzisiaj przez przypadek przełączyłem jakieś ustawienia w zaawansowanych ustawienia Wifi na 192.168.1.1

Była to jakaś opcja na samym dole, przez przypadek kliknąłem włącz. Po tej opcji Internet przestał działać. Po próbie połączenia sie z nim pisze "Nie można połączyć się z tą siecią", strona 192.168.1.1 także nie działa.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Przypadkowe przełączenie ustawienia

@JakubSulowski  włączyłeś filtrowanie adresów MAC, podłącz się do modemu kablem ethernet, wejdź w menu konfiguracyjne i wyłącz to ustawienie. Druga opcja to reset do fabrycznych przyciskiem z tyłu wciskając na 15 sekund zapałką lub wykałaczką, ale reset wiąże się z ponownym ustawianiem wszystkich opcji które sam w modemie wpisywałeś.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Przypadkowe przełączenie ustawienia

@JakubSulowski  pozostaje po kablu lan podłączyć się do FunBox, bo coś zmieniłeś w wi-fi.

Inna opcja to restart do fabrycznych, tam z tyłu jest przycisk na spinacz 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Przypadkowe przełączenie ustawienia

@JakubSulowski  włączyłeś filtrowanie adresów MAC, podłącz się do modemu kablem ethernet, wejdź w menu konfiguracyjne i wyłącz to ustawienie. Druga opcja to reset do fabrycznych przyciskiem z tyłu wciskając na 15 sekund zapałką lub wykałaczką, ale reset wiąże się z ponownym ustawianiem wszystkich opcji które sam w modemie wpisywałeś.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22031
  • 179

Przypadkowe przełączenie ustawienia


@JakubSulowskinapisał(-a)

Dzisiaj przez przypadek przełączyłem jakieś ustawienia w zaawansowanych ustawienia Wifi na 192.168.1.1

Była to jakaś opcja na samym dole, przez przypadek kliknąłem włącz. Po tej opcji Internet przestał działać. Po próbie połączenia sie z nim pisze "Nie można połączyć się z tą siecią", strona 192.168.1.1 także nie działa.

 


Nie ma takiej możliwości żeby przypadkowe czy nie kliknięcie czegokolwiek spowodowało że "internet przestał działać". Ewentualnie możliwe jest jedynie że straciłeś dostęp do internetu.

Sądząc po Twoim opisie mogłeś faktycznie, tak jak sądzi @slav72 , właczyć filtrowanie adresów MAC. To trochę jednak dziwne że po tym zabiegu od razu Cię odcięło bo domyślnie wszystkie urządzenia znane modemowi w chwili włączania tej opcji są akceptowane. Może to jednak była jakaś inna opcja?

Jeśli możesz połączyć się z modemem po kablu sieciowym z komputera, to wejdź spokojnie na stronę konfiguracyjną modemu i spróbuj się zorientować co przestawiłeś.

Jeśli nie ma takiej możliwości albo nie masz do tego cierpliwości to pozostaje reset do ustawień fabrycznych - tak jak koledzy @Anonim @slav72 zasugerowali.

 

Napisz jak ostatecznie udało się wybrnąć z sytuacji i,  jeśli uda się to ustalić, co właściwie przestawiłeś.

Powodzenia.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Przypadkowe przełączenie ustawienia


@j131napisał(-a)

@JakubSulowskinapisał(-a)

Dzisiaj przez przypadek przełączyłem jakieś ustawienia w zaawansowanych ustawienia Wifi na 192.168.1.1

Była to jakaś opcja na samym dole, przez przypadek kliknąłem włącz. Po tej opcji Internet przestał działać. Po próbie połączenia sie z nim pisze "Nie można połączyć się z tą siecią", strona 192.168.1.1 także nie działa.

 


 

Sądząc po Twoim opisie mogłeś faktycznie, tak jak sądzi @slav72 , właczyć filtrowanie adresów MAC. To trochę jednak dziwne że po tym zabiegu od razu Cię odcięło bo domyślnie wszystkie urządzenia znane modemowi w chwili włączania tej opcji są akceptowane. Może to jednak była jakaś inna opcja?

 


@j131  to była ta opcja, osobiście to przetestowałem, włączenie filtrowania powoduje odcięcie urządzeń podłączonych po wifi do neta, problem rozwiązuje połączenie kompa ethernetowo do modemu (lub jak jest podłączony) wejście na stronę konfiguracyjną i wyłączenie tej opcji.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22031
  • 179

Przypadkowe przełączenie ustawienia


@slav72napisał(-a)

@j131  to była ta opcja, osobiście to przetestowałem, włączenie filtrowania powoduje odcięcie urządzeń podłączonych po wifi do neta, problem rozwiązuje połączenie kompa ethernetowo do modemu (lub jak jest podłączony) wejście na stronę konfiguracyjną i wyłączenie tej opcji.

... albo dodanie urządzenia do akceptowanych po WiFi, to też przywróci łączność.

FB pamięta MAC adresy wszystkich podłączonych więc wystarczy kliknąć "dodaj" i "zapisz". Nic pisać nie trzeba. Wystarczy rozpoznać o które chodzi. Albo dodać wszystkie.

Możliwe że jednorazowe "dodanie" zmienia domyślne zachowanie FB w tym zakresie... Co za inteligentne urządzenie...

Tak że masz wiele możliwości @JakubSulowski .

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Przypadkowe przełączenie ustawienia

@j131  oczywiście masz rację z tym dodawaniem, lecz wątek dotyczył tego dlaczego u @JakubSulowski rozłączyło urządzenia podłączone po wifi i jak rozwiązać ten problem.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22031
  • 179

Przypadkowe przełączenie ustawienia


@slav72napisał(-a)

@j131  oczywiście masz rację z tym dodawaniem, lecz wątek dotyczył tego dlaczego u @JakubSulowski rozłączyło urządzenia podłączone po wifi i jak rozwiązać ten problem.


... i można go rozwiązać albo przywracając stan poprzedni albo dodając odcięte urządzenie do listy akceptowanych. To dwa różne rozwiązania ale jednak rozwiązania problemu braku łączności u @JakubSulowski .


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Przypadkowe przełączenie ustawienia

@j131  my tu sobie piszemy i się produkujemy a główny zainteresowany @JakubSulowski  nie daje znać czy i jak rozwiązał problem 🤔


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 49
  • 0

Przypadkowe przełączenie ustawienia

Problem został rozwiązany, dziękuje za pomoc 🙂