Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie konfiguracji z FunBox 2.0 na Funbox 3.0

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 1

Przeniesienie konfiguracji z FunBox 2.0 na Funbox 3.0

► W temacie doprecyzowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Witam Wszystkich

 

Pomimo sprzecznych informacji ze strony technikow Orange mozliwe jest przeniesienie konfiguracji FunBoxa 2.0 na FunBox 3.0.

 

Wystarczy przed wymiana routera zapisac konfiguracje do pliku na komputerze by po zmianie na FunBox 3.0 zapisac ja do nowego urzadzenia.

 

Nie trzeba wszystkiego konfigurowac na piechote

 

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 1

Przeniesienie konfiguracji z FunBox 2.0 na Funbox 3.0

► Wpis został poddany moderacji - Moderator Wiktor ◄

 

Dla zainteresowanych pomimo sprzecznych informacji idzie przeniesc konfiguracje i tyle.
To dla tych ktorzy takiej informacji potrzebuja.
Tylko tyle. Nie wazne ze takich osob jest malo.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
Anonim

Nie dotyczy

Przeniesienie konfiguracji z FunBox 2.0 na Funbox 3.0

Tam za bardzo nie ma co konfigurować w FB3.0, więc moim zdaniem kopiowanie ustawień z FB2.0 bez sensu, gro użytkowników nie zagląda do ustawień, jak instalator ustawi tak jest, jak kto potrafi to po instalacji kopię zrobić z ustawień FB3.0 i tyle w temacie, jak będzie potrzeba resetu to wgra się kopię ustawień.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 1

Przeniesienie konfiguracji z FunBox 2.0 na Funbox 3.0

► Wpis został poddany moderacji - Moderator Wiktor ◄

 

Moze i 99% uzytkownikow nie zmienia konfiguracji rutera.
Ja mialem zmienione praktycznie wszystko. Od ustawien sieci (inna niz 192.168.1.0) po cala liste MAC adresow ktore mozna wpuscic do sieci... Wiec w moim przypadku bylo co konfigurowac.

Informacje o mozliwosci przeniesienia konfiguracji z FB2.0 na FB3.0 zamiescilem dla osob podobnych do mnie po to by nie konfigurowali FB3.0 od zera gdyz taka informacje dostalem z Orange. Ze sie nie da. A jednak sie da! I mozna zaoszczedzic sporo czasu.

Twoja wypowiedz jest conajmniej nie na miejscu.

Skoro piszesz ze w FB nie ma co zmieniac to znaczy ze sam chyba za bardzo nie wiesz co mozna tam pozmieniac aby siec byla inna niz wszystkie a przez to trudniejsza dla potencjalnego wlamywacza.

To forum jest po to aby dzielic sie konkretnymi informacjami.

Anonim

Nie dotyczy

Przeniesienie konfiguracji z FunBox 2.0 na Funbox 3.0

► Wpis został poddany moderacji - Moderator Wiktor ◄

 

Nie lubię wycieczek osobistych. Co do konfiguracji, gro nie ustawia jakiś ekstra parametrów, filtrowanie po MAC przydatne ale jak masz stały adres IP, po wi-fi wystarczy porządne hasło, ale można też po MAC filtrować, tylko jak kto ma 2 do 4 urządzeń to luz, mało kto ma 10 czy więcej urządzeń, wtedy lepiej drugą sieć zrobić i tam filtrować, paradoks @simplus331 mam 10 urządzeń i 2 routery, jakoś bez kopiowania ustawień sobie radzę, nie jest to trudne i czasu za dużo nie zabiera.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 1

Przeniesienie konfiguracji z FunBox 2.0 na Funbox 3.0

► Wpis został poddany moderacji - Moderator Wiktor ◄

 

Dla zainteresowanych pomimo sprzecznych informacji idzie przeniesc konfiguracje i tyle.
To dla tych ktorzy takiej informacji potrzebuja.
Tylko tyle. Nie wazne ze takich osob jest malo.

Anonim

Nie dotyczy

Przeniesienie konfiguracji z FunBox 2.0 na Funbox 3.0

Panowie, nie licytujcie się, kto ma większą wiedzę. Forum służy do wzajemnego wspierania się i wymianie informacji za darmo. Możecie się nawzajem nie lubić, ale dozą tolerancji przynajmniej się wykazać. Też nie jestem świętoszkiem, ale pierwszy raz użyję tonu pojednawczego jako Heros i członek tej Społeczności.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 1

Przeniesienie konfiguracji z FunBox 2.0 na Funbox 3.0

► Wpis został poddany moderacji - Moderator Wiktor ◄

 

Oczywiscie ze forum sluzy do dzielenia sie informacjami by pomagac sobie nawzajem i takie tez byly moje intencje.

Wymiemialem ruter na nowy. Stary mialem dosc mocno skonfigurowany po swojemu i zalezalo mi zachowac ta konfiguracje.

Technicy Orange wprowadzili mnie w blad mowiac ze konfiguracji nie da sie w prosty sposob przeniesc. A jednak jak sie okazuje da sie i ta wiedza chcialem podzielic sie z innymi stojacymi przed podobnym dylematem wymiany rutera.

To wszystko. Nie oczekiwalem fanfar czy pochwal. Ale tez nie spodziewalem sie takiej odpowiedzi.

Nie zalezy mi na dyskusji czy konfigurowanie FB po swojemu ma sens czy nie ma.

99% uzytkownikow jedzie na konfiguracji fabrycznej czy to na FB czy tez innym ruterze i sa szczesliwi. Internet dziala WiFi tez po co grzebac.

Niemniej jednak jest ten 1% uzytkownikow ktorzy maja wieksze potrzeby i przekonfigurowywuja swoje rutery czy to ze wzgledow bezpieczenstwa czy to z innych potrzeb. I do nich byl moj post.

Nie zgadzam się z argumentami kolegi.

Po co filtrowanie MAC adresow?
Wystarczy silne haslo...

Za chwile wejdzie w zycie WPA3. Dlaczego? Ano dlatego ze WPA2 nie jest juz tak bezpieczne jak sie kiedys wydawalo. Majac czas mozna zlamac haslo podsluchujac siec. Czyli jakis domorosly haker za sciana moze z nudow wkoncu zlamac nasze haslo. Filtrowanie MAC adresow nawet jesli byly by to dwa adresy napewno to wlamanie mu utrudni. I o to chodzi. Mam sporo wlasnych urzadzen jak tez MAC adresy telefonow znajomych czy rodziny i przepisywanie ich troche by mi zajelo. Z tego powodu ucieszylo mnie latwe przeniesienie konfiguracji z jednego FB na drugi.

Koniec i kropka.