Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużenie Wi-Fi dla TV Orange światłowód

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 19
  • 1

Przedłużenie Wi-Fi dla TV Orange światłowód

Witam, mam internet światłowodowy z telewizją, ale jeden z dekoderowi stoi za daleko. Kupiłem router archer a8 aby przedłużyć sygnał Wi-Fi i gdy próbuję ustawić na nim tryb bridge wykrywa sieć 2.4 bez problemu przedłużając sygnał. Niestety potrzebne jest 5ghz, ale tej sieci nie widzi router. W domu jest jeszcze Huawei b818 i jego widzi bez problemu w 5ghz. Próbowałem już wielu ustawień w FB6 czyli:

- Wyłączenie Wi-Fi 6

- Rozdzielenie sieci 2,4 oraz 5

- Tworzenie osobnych sieci

- Calkowite wyłączenie sieci 2,4 

- Podłączenie kablem z archer do dekodera.

Co mogę zmienić aby w końcu to działało? Ewentualnie czym przedłużyć Wi-Fi?

Przez chwilę nawet udało się nawet uzyskać obraz, ale bez dźwięku i z dziwnymi kolorami sieć 2,4 (chyba)

Pozdrawiam 

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 19
  • 1

Przedłużenie Wi-Fi dla TV Orange światłowód

Pomogło ustawienie kanałów w obu urządzeniach na 40 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13733
  • 56489
  • 667

Przedłużenie Wi-Fi dla TV Orange światłowód

@Gruu8 Najlepiej jest niestety połączyć dekoder z modemem po kablu. Gdy nie ma możliwości, to polecaną formą przedłużenia jest wynajęcie SmartWifiboxa od Orange. Dlaczego?, Bo będzie od razu i bez problemu działał. Skonfiguruje się sam, automatycznie. Bedzie miał skopiowaną sieć wifi wraz z ustawieniami z modemu. Będzie przełączał płynnie pomiędzy sieciami w trakcie przemieszczania się po lokalu. Wreszcie, ma dwuportowy switch, który uważam za jednie słuszne połączenie pomiędzy dekoderem, a SWB. Zero kłopotu, bo jak dobrze ustawisz SWB wedle modemu, to dekoder dostanie pełną transmisję po kablu ze switcha i po kłopocie. Zaletą rozwiązania jest bezkonfliktowe działanie wszystkich usług

Jeśli się upierasz przy Archerze, to zrób z niego odbiornik wifi (klient wifi)  w modemu i podłącz po kablu dekoder (most wifi pomiędzy urządzeniami i dołączenie dekodera do switcha Archer)

Anonim

Nie dotyczy

Przedłużenie Wi-Fi dla TV Orange światłowód

Waga Smart Wifi Box może być jego cena -14.99 zł miesięcznie za dzierżawę. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 19
  • 1

Przedłużenie Wi-Fi dla TV Orange światłowód

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli zrobię most Wi-Fi to pewnie archer nie będzie udostępniał Wi-Fi dla urządzeń, a chciałbym też żeby powiększyć jego zasięg. Dlaczego Archer widzi inny router, a FB6 już nie? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13733
  • 56489
  • 667

Przedłużenie Wi-Fi dla TV Orange światłowód

@Gruu8 Trzeba pokombinować, bo może uda się wykombinować z tego Archera Range extender, wtedy będzie przekazywał wifi, a jednocześnie po eth będzie można podłączyć dekoder. Wszystko kwestia prób i testów.

Ciekawe dlaczego nie widzi? Zerknij na apce na smartfona WifiAnalyzer. Tam będziesz widział wszystkie sieci w otoczeniu. Rozdziel sieci nazywając je testowo inaczej, zmień szyfrowanie na WPA2-PSK...może ustawione WPA3 nie pozwala zobaczyć FB6? Zdejmij wifi6 z FB6 do wifi5. Może jest problem w kompatybilności? Ja mam TP linki w domu i z FB (którego już nie mam) nie było problemu


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 19
  • 1

Przedłużenie Wi-Fi dla TV Orange światłowód

Próbowałem dzielić sieci i zdejmować wi-fi 6 na obu pasmach. Sprawdzę jeszcze szyfrowanie. Dzięki. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13733
  • 56489
  • 667

Przedłużenie Wi-Fi dla TV Orange światłowód

@Gruu8 Nie zapomnij przywracać do ustawień fabrycznych przed konfigurowaniem...to oszczędzi czas 🙂


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 19
  • 1

Przedłużenie Wi-Fi dla TV Orange światłowód

Niestety póki co wszystkie próby na nic. Problem ewidentnie po stronie funbox ponieważ sieci sąsiada również mi nie wykrywa. Fabrycznie coś jest skopane. Załączam screeny. 

Zrzut ekranu 2022-12-06 221809.pngZrzut ekranu 2022-12-06 221940.png

Na pierwszym wyszukiwanie 5GHz i znaleziony B818 (mimo iż próbowałem na nim ustawić najgorsze możliwe ustawienia czyli szerokość pasma 80 itp.
Na drugim 2,4 gdzie wszystko ładnie znajduje. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 19
  • 1

Przedłużenie Wi-Fi dla TV Orange światłowód

Pomogło ustawienie kanałów w obu urządzeniach na 40