Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problematyczny FunBox 2.0


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 0

Problematyczny FunBox 2.0

Witam. Piszę ponieważ korzystanie z tegoż routera zaczyna być powoli uciążliwe. Router jest cały czas zsynchronizowany ale na niektórych urządzeniach potrafi zerwać połączenie lub, nawet jeśli pozostają podłączone, to nie mają dostępu do internetu (tak jakby coś się "zatkało"). Pierwsza rzecz to dekodery - mam w domu multiroom nc+ który wymaga oczywiście ciągłego połączenia w tej samej sieci. Niestety, to połączenie jest bardzo często zrywane a ja raczony raczony jestem o braku możliwości korzystania z dekodera. Drugi problem pojawia się na moim iPhonie. Cały czas mam połączenie z WiFi ale w pewnym momencie internet przestaje działać. Strony się nie ładują itd. Próbowałem ustawić statyczny adres IP w konfiguracji (ktoś tak radził) ale to nie pomaga. Dodam że problem musi być z FunBoxem bo eksperymentalnie podpiąłem dekodery i telefon pod router LTE Huawei i tam wszystko działało bez problemu. Zależy mi jednak żeby działały pod Neostradą z uwagi na ograniczony transfer LTE.

6 ODPOW. 6

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Problematyczny FunBox 2.0

Jeśli restart nie pomaga, to problem leży po stronie łączy lub Funboxa. Należy szukać problemu i najlepiej zacząć od wymiany Funboxa. Jutro na czacie poinformuj Konsultanta i poproś o pomoc.

 

1. Sprawdź jeszcze jakie masz ustawienia połączenia WiFi - 2,4 GHz 5 GHz - INFO

2. Restart urządzenia do ustawień Fabrycznych.

3. Sprawdzenie połączenia na kablu.

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Problematyczny FunBox 2.0

Witam. To jest problem z funboxem. W szkole gdzie pracuję był wykorzystywany do Neostrady VDSL. I było to samo. Zmieniłem go na TPLINK Archer VR900 V2. I problem się rozwiązał. Działa wszystko jak trzeba.

Anonim

Nie dotyczy

Problematyczny FunBox 2.0

Potwierdzam, że FunBox 2.0 ma jakiś problem konfiguracyjny, jeżeli zostaje odłączony od zasilania. Czasem pomaga wyłączenie zasilania i odczekania 10 sek. Jak nie pomaga, to "pluje się" z uwierzytelnieniem, bo jest stworzony do współpracy z WPS a nie z filtrowaniem adresów MAC i zamiast restartu, pomaga powrót do ustawień fabrycznych. Potem zmieniasz na swoje. Technicy też mi zalecali zostawienie routera pod napięciem...a niby czemu miałbym słuchać? A jak burza, to mam dać spalić?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Problematyczny FunBox 2.0

W szkole chodził 24 na dobę, jednak była wykorzystywana z niego sieć kablowa i WiFi własne na access pointach ubiquiti. bo to wbudowane wifi jest za słabe do ogarnięcia grubych ceglanych ścian (budynek przedwojenny) oraz 2 pięter i parteru. I po takim hard resecie było dobrze 2 dni a potem nie wpuszczał do sieci nowych komputerów a nawet po podłączeniu kablem do niego czegokolwiek nowego nie dawał adresu IP na to nowe urządzenie. Orange na coś innego wymienić nie chciało, więc trzeba było we własnym zakresie coś skombinować.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 13
  • 0

Problematyczny FunBox 2.0

zobacz w systemie win 10 - ustawienie sieci internetu -ethernet -zmien opcje zaawansowane - i odnajdowanie sieci włącz bo u mnie było wyłączone i dopiero sprawdzam czy to pomoże będe widział


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Problematyczny FunBox 2.0


@rakson3napisał(-a)

zobacz w systemie win 10 - ustawienie sieci internetu -ethernet -zmien opcje zaawansowane - i odnajdowanie sieci włącz bo u mnie było wyłączone i dopiero sprawdzam czy to pomoże będe widział


Hmm, myślę że przez ponad 2 lata poradził sobie z problemem 😜