Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13565
  • 55461
  • 663

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6


@Slavtomnapisał(-a)

A jak to zrobić?


Z poziomu modemu chyba nie zrobisz, bo resztę odbiorców pokrzywdzisz. Teoretycznie modem działa wstecz, czyli i te starsze tryby powinien obsłużyć, ale tak nie jest. Zainwestuj kilka groszy w starszy AP i ustaw go tylko dla wieży. To chyba najlepsze wyjście. Szkoda się całym modemem u wifi uwsteczniać


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29470
  • 270

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6


@Slavtomnapisał(-a)

Niestety, nic nie działa: zmieniłem nazwy SSiD oraz klucze zabezpieczeń i szyfrowanie na WPA/WPA2 Mixed. Problem pozostał.


Dopytam, czy wyłączyłeś standard wifi 6? Spróbuj również ustawić szyfrowanie na chwilę na "brak zabezpieczeń".


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 89
  • 0

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

Co to jest AP, jak to działa?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 89
  • 0

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

Tak, na 2.4 wyłaczyłem Standard WiFi 6


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29470
  • 270

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6


@agat13napisał(-a)

 Teoretycznie modem działa wstecz, czyli i te starsze tryby powinien obsłużyć, ale tak nie jest. 


@agat13  tu się nie zgodzę FB 6 u mnie w domu do niedawna obsługiwał bez problemów starą Xperię M2 z 2014 roku i jeszcze starszy laptop Toshiba A200 z 2008 roku i robił to z pełnym powodzeniem po wifi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13565
  • 55461
  • 663

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@slav72  zgodzisz jednak, że  tu widzimy jakiś konflikt i żadne zmiany ustawień nic nie wnoszą.  Moze modem po prostu tak ma??

Zamiast grzebać trzeba znaleźć rozwiązanie proste i trwałe. Takie kombinowanie może i uleczy wieżę, ale uwsteczni resztę odbiornikow. Jest takie ryzyko. 

Jestem zwolennikiem metod prostych...

AP to punkt dostępu, czyli cokolwiek co ma nadajnik wifi. Typowy AP to urządzenie  sieciowe, które wejście ma eth, a wyjście wifi. Może być też router w trybie AP. Jakiś range extender w trybie AP...cokolwiek co rozsiewa wifi...na testy wszystko  się nada. Nawet PLC z wifi 😁


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29470
  • 270

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@agat13  z tym konfliktem to się zgadzam i dopiszę żeby nie było niedomówień że ja w ustawieniach FB 6 nic poza rozdzieleniem pasm 2,4 i 5 GHz nie grzebałem jak i nie odznaczałem standardu wifi6 a wspomniane wyżej sprzęty działały bez zarzutu. Funbox 6 według mnie radzi sobie świetnie ze starymi sprzętami bez zbędnej "grzebniny" w ustawieniach wifi (w końcu jest "smart"), a to że jest problem z tą wieżą z tematu to faktycznie jakiś ewenement 🤔

 

__________________

Wpis poddany edycji - Rafał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13565
  • 55461
  • 663

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@slav72  Kogo jak kogo, ale Ciebie nie śmiem posądzać o grzebanie...Sam jednak wiesz, że zdarzają się takie jednostkowe buble i tyle 

Wymiana modemu lub kombinowanie pozostaje...

Anonim

Nie dotyczy

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

Ta wieża jest chyba z 2012 roku, więc stary sprzęt i nijak to przyrównywać do komputera z tamtych czasów, bo ma więcej opcji ustawień karty wi-fi.

Ja bym zainwestował w router z trybem Mostu wi-fi, postawił go przy wieży i kablem z zestawu połączył.

ASUS ma takie routery, przykład > Asus-rt-ac750. 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29470
  • 270

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@agat13  masz rację, można spróbować wymiany FB 6 (może jest wadliwy)

@Slavtom  pytanie do Ciebie,  możesz sprawdzić czy FB 6 zapamiętuje wieżę wchodząc w menu konfiguracyjnym w "Moja sieć" => "Podłączone urządzenia" po wyłączeniu wieży?

 

slav72_1-1649507489966.png

 

______________

Wpis poddany edycji - Rafał