Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z ustawieniem TP -link AC2100 NEOSTRADA ADSL

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 1

Problem z ustawieniem TP -link AC2100 NEOSTRADA ADSL

Witam

Proszę o pomoc z ustawieniem routera tp linka ac2100 pod neostradę ADSL. Zmieniam z Liveboxa i mam problem z poprawną konfiguracją - przerobiłem już kilka opcji i nie mogę ustawić go poprawnie. Może koś przerabiał ten temat na opcji ADSL?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 1

Problem z ustawieniem TP -link AC2100 NEOSTRADA ADSL

Ok. Ruszyło, uparcie pchałem połączenie przez ppoe zamiast spróbować na ppoa. Skupiłem się na dalszych ustawieniach, a pierwszych parametrów nie zmieniałem

Dzięki za pomoc

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Problem z ustawieniem TP -link AC2100 NEOSTRADA ADSL

@Krzysiek-ac2100 masz login i hasło?

Warto sprawdzić, a najlepiej zadzwonić na infolinię lub napisać na czacie, aby wygenerowali nowe hasło.

 

Tu masz informacje o konfiguracji własnego routera:

https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-wlasnego-routera-adsl-vdsl

 

  • protokół PPPoA (jeżeli modem nie połączy się, to spróbuj przełączyć na PPPoE),
  • enkapsulacja: VC multiplexing (VC-MUX),
  • autentykacja PAP lub CHAP,
  • VPI: 0,
  • VCI: 35.

W niektórych przypadkach (w zależności od typu modemu) konieczne będzie również wprowadzenie parametrów:

  • DSL Modulation: G.dmt lub Multimode (dla opcji 10 i 20Mbit/s wybierz ADSL2+; dla opcji 40 i 80 Mbit/s wybierz VDSL),
  • MTU: 1492 lub Auto,
  • DNS IPv4: pobierane automatycznie lub jeden z tych: podstawowy: 194.204.159.1, alternatywny: 194.204.152.34, host: dns.tpsa.pl.

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 1

Problem z ustawieniem TP -link AC2100 NEOSTRADA ADSL

Ustawiłem ponownie i na zakładce /połączenie z internetem/ wykazuje że jest połączony a na na /Postawaowych/ aby ponownie wprowadzić parametry.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Problem z ustawieniem TP -link AC2100 NEOSTRADA ADSL

@Krzysiek-ac2100 jeżeli router działa prawidłowo i łączy z internetem, to nic nie zmieniaj. Natomiast podstawowe, to najprawdopodobniej szybkie ustawienie i nawet jak na nowo wprowadzisz dane, to po ponownym kliknięciu w tą zakładkę dostaniesz znowu komunikat o ponownym wprowadzeniu danych.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 1

Problem z ustawieniem TP -link AC2100 NEOSTRADA ADSL

Połaczenie jest ale strony się nie ładują komunikat że nie może znaleźć serwera DNS. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Problem z ustawieniem TP -link AC2100 NEOSTRADA ADSL

@Krzysiek-ac2100  sprawdziłeś/wprowadziłeś adresy DNS, tak jak podawał @ketrasaArtur ?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1576
  • 5377
  • 56

Problem z ustawieniem TP -link AC2100 NEOSTRADA ADSL

czasami zmieniam dns

podstawowy 1.1.1.1

drugi 1.0.0.1

w routerze

Natomiast w karcie sieciowej komputera protokół  w wersji 4 przy ręcznym ustawieniu IP, bramki i itd. adres dns to adres bram.

PS. Sprawdziłbym jeszcze ustawienia karty sieciowej urządzenia.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 1

Problem z ustawieniem TP -link AC2100 NEOSTRADA ADSL

Ok. Ruszyło, uparcie pchałem połączenie przez ppoe zamiast spróbować na ppoa. Skupiłem się na dalszych ustawieniach, a pierwszych parametrów nie zmieniałem

Dzięki za pomoc


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z ustawieniem TP -link AC2100 NEOSTRADA ADSL

@Krzysiek-ac2100  czyli w zasadzie rozwiązaniem w temacie powinien być ten post:

 


@ketrasaArturnapisał(-a)

@Krzysiek-ac2100 masz login i hasło?

Warto sprawdzić, a najlepiej zadzwonić na infolinię lub napisać na czacie, aby wygenerowali nowe hasło.

 

Tu masz informacje o konfiguracji własnego routera:

https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-wlasnego-routera-adsl-vdsl

 

  • protokół PPPoA (jeżeli modem nie połączy się, to spróbuj przełączyć na PPPoE),
  • enkapsulacja: VC multiplexing (VC-MUX),
  • autentykacja PAP lub CHAP,
  • VPI: 0,
  • VCI: 35.

W niektórych przypadkach (w zależności od typu modemu) konieczne będzie również wprowadzenie parametrów:

  • DSL Modulation: G.dmt lub Multimode (dla opcji 10 i 20Mbit/s wybierz ADSL2+; dla opcji 40 i 80 Mbit/s wybierz VDSL),
  • MTU: 1492 lub Auto,
  • DNS IPv4: pobierane automatycznie lub jeden z tych: podstawowy: 194.204.159.1, alternatywny: 194.204.152.34, host: dns.tpsa.pl.