Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z siecią WiFi (Funbox 2)

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Problem z siecią WiFi (Funbox 2)

cześć,

 

Mam w domu Swiatlowod 100mbit,  Funbox 2.0,  rozdzieloną komunikację na wifi 2.4GHZ i wifi 5GHZ.

 

Opis problemu: pojedyńcze urządzenia w sieci domowej nagle tracą dostęp do internetu:

- dzieje się to w miarę losowych momentach, czasem przez parę godzin jest OK, a czasem problem wystąpi kilka razy w ciągu godziny

- podczas występowania takiego problemu  komputer cały czas MA połączenie z siecią bezprzewodową, ale z poziomu CMD nie odpowiada ani ping 8.8.8.8   ani ping 192.168.1.1 (bramy), co sugeruje jakiś problem z komunikacją wifi

- problem bardzo często sam ustępuje po 10+ sekundach, pomaga też rozłączenie się i ponowne podłączenie do sieci

- w bloku mam sporo sieci nadających na 2.4 GHz co mogłoby tłumaczyć ewentualne zakłócenia, ale na paśmie 5GHz jest praktycznie pusto.

 

Problem częściej obserwuję na sieci 5GHZ, ale na 2.4 też występuje.

 

Wykonane akcje:

- próbowałem zmienić kanały nadawnia sieci

- problem zgłaszałem do Orange i zaproponowali wymianę Funbox 2.0 na nową sztukę - wymianę dokonałem w weekend

- niestety po podłączeniu nowego modemu problem nadal występuje.

 

Częściowe obejście problemu:

- najbardziej wkurzający jest odtwarzacz sieciowy, który tracąc połączenie przerywa odtwarzanie muzyki (Spotify). Jako obejście podłączyłem jakiś stary router WIFI pod jeden z portów Orange Funbox, na tym routerze stworzyłem sobie nową sieć WiFi. Po podłączeniu przez to urządzenie, wydaje się, że problem znika.

- z tej obserwacji wnioskuję, że problem jest ze stabilnością samej sieci WiFi, niekoniecznie połączenia  Funbox<->Internet.

 

Pomysły:

- czy idzie coś zrobić z Funbox2, co mogłoby pomóc?

- alternatywnie: chciałbym kupić jakiś router, który nadaje na 5Ghz i podłączyć go jako kolejne urządzenie do Funbox - i przez nie łączyć komputery w sieci bezprzewodowej. Czy polecicie jakiś konkretny model?

 

Pozdrawiam

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Problem z siecią WiFi (Funbox 2)

@jbltom  FunBox 2.0 to kiepski nośnik wi-fi, dokup dobry router z porządnym wi-fi, musi mieć AP-Klient (Punkt Dostępu), ja zaproponuję 2 opcje, tania ale lepsza od FB 2.0 lub droższa i mocniejszy zasięg na 2,4 GHz i 5GHz, Archer-C20, Archer-C6.

Jak będziesz mieć 2 router to wyłącz w FB 2.0 wi-fi by nie zakłócał nowej sieci.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
Anonim

Nie dotyczy

Problem z siecią WiFi (Funbox 2)

@jbltom  FunBox 2.0 to kiepski nośnik wi-fi, dokup dobry router z porządnym wi-fi, musi mieć AP-Klient (Punkt Dostępu), ja zaproponuję 2 opcje, tania ale lepsza od FB 2.0 lub droższa i mocniejszy zasięg na 2,4 GHz i 5GHz, Archer-C20, Archer-C6.

Jak będziesz mieć 2 router to wyłącz w FB 2.0 wi-fi by nie zakłócał nowej sieci.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Problem z siecią WiFi (Funbox 2)

Dzięki @Anonim, szukając trochę informacji o tym modelu (Archer-C6), wygląda na to, że mogę go podłączyć bezpośrednio pod ONT i na Archer C6 skonfigurować połączenie internetowe po VLAN 35.

 

Polecałbyś takie rozwiązanie, eliminując całkowicie Orange FunBox 2.0? 

 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z siecią WiFi (Funbox 2)

Masz ONT to routery co poleciłem, mogą FB 2.0 go zastąpić, Problem jedynie będzie jak masz Telewizję kablową, te TP-Linki nie mają ustawień do tych usług, ba routery to obsługujące są kilka razy droższe od Archer C6, konfigurację będziesz musiał sam zrobić netu Orange, jeśli się zdecydujesz na podmianę FB 2.0@jbltom .


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z siecią WiFi (Funbox 2)

@jbltom Funboxy nie mają za dużo opcji konfiguracji. Czy po połączeniu sieci Wi-Fi w jedną lub przywróceniu ustawień fabrycznych dalej występuje taki efekt? Standard standardem, ale jakieś urządzenie(w tym przypadku odtwarzacz sieciowy) może mieć problem.

Próbowałeś sprawdzić możliwość aktualizacji oprogramowania odtwarzacza ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Problem z siecią WiFi (Funbox 2)

@Anonimdziękuję za radę. W sobotę zainstalowałem Archer-C6. Bez większych problemów udało mi się go zainstalować bezpośrednio ZAMIAST funbox2. Od soboty mam torszkę krótki okres testowania, ale wydaje się, że jest zdecydowanie lepiej 🙂

 

@BORAXdzięki za rady. Zanim zainstalowałem Archer-C6, próbowałem sporo. Prawdę mówiąc, po podmianie na "nowy funbox", miałem wrażenie, że było lepiej pierwszego dnia, a od drugiego już wrócił problem. Co ciekawe, około północy (albo 01:00?) orange funbox przeszedł automatyczną aktualizację. Nie chcę wyciągać opinii, że na 'nowszym firmware', połączenie WiFi jest mniej stabilne, bo mam za małą próbkę testową, ale takie są moje wstępne obeserwacje. Co ważne, problem nie ograniczał się do odtwarzacza muzyki, na laptopie też zauważałem przerwy w dostępie do internetu (a właściwie bardziej przerwy w dostępie do sieci).

 

 

Co do odtwarzacza sieciowego, pewnie coś w tym jest - z obserwacji wnioskuję jest zdecydowanie bardziej 'wrażliwy' na niestabilne łącze/utratę pakietów. Ale nie zmienia to faktu, że poprzez inne urządzenie (w tym momencie Tp-Link Archer C6), gra bez żadnych przerwań.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem z siecią WiFi (Funbox 2)

Znalazłem to starsze forum i odpowiedż na moje pytanie ( jaki router podłączyć do FB 2 do przesyłania wifi) ale...może ktoś podpowie jaki najlepszy dla mnie router ( chce przesłać 600 Mb).

niech kosztuje 600 -700 zl.