Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z przekierowaniem portów na Asus RT-AX58U


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 48
  • 0

Problem z przekierowaniem portów na Asus RT-AX58U

Witajcie
Mam problem z przekierowaniem portów dokładnie chodzi o porty do usługi Xbox na Xbox Series X, kiedy wchodzę w ustawienia sieci na Xbox, występuje następujący komunikat: 
1.Rodzaj Nat: Zamknięty ( chodzi mi o to żeby go otworzyć cały czas) 
2.Niepowodzenie protokołu upnp ( Chciałbym przekierować porty bez używania UPnP)
Dodam że na funbox 3.0 nie było żadnych problemów z tym rodzajem NAT na xbox. Nie wiem czy to miało jakieś znaczenie ale chciałem sprawdzić czy to UPnP działa i włączyłem je i wtedy NAT jest Otwarty, później wyłączyłem UPnP, chciałem przekierować porty ale wtedy wyskakuje ten komunikat właśnie "niepowodzenie protokołu upnp". 
Oczywiście jest w zakładce DHCP przypisany stały adres IP konsoli. 

2 ODPOW. 2

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Problem z przekierowaniem portów na Asus RT-AX58U

@wojtoo 

Skoro na FB3 działa to po co zmieniasz ruter na taki którego nie potrafisz skonfigurować? 🤔

Nie mam dostępu do tego rutera, ale po przewertowaniu instrukcji być może coś z ustawień opisanych w rozdziale 4.3.2 lub 4.3.3 trzeba zmienić? UPnP masz opisane w rozdziale 4.3.1... powinno działać tak samo jak w FB3.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2052
  • 11589
  • 52

Problem z przekierowaniem portów na Asus RT-AX58U

@wojtoo  na ustawieniach fabrycznych, ten ASUS ma UPnP włączone i tak pozostaw, co do NAT, to jest zakładka zapory, tam można też sporo zmienić, można ją wyłączyć.