Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 32
  • 0

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

Posiadam Neostradę Orange VDSL do 80Mb/s i router FunBox 2.0 oraz postaram się dobrze opisać swój problem.

W routerze FunBox 2.0 odnośnie DHCP mam tak ustawione:

DHCP w routerze FunBox 2.0DHCP w routerze FunBox 2.0

Niestety mam problem,bo mój telefon Xiaomi Mi 10T Pro z Android 11 nie może się połączyć z domową siecią wifi,jeśli w telefonie odnośnie IP mam ustawione:DHCP.Gdy w telefonie ustawienie odnośnie IP ustawię na:Statyczny(mam adres IP,adres IP routera,DNS 1 i DNS 2),to telefon bez problemu łączy się z domową siecią wifi zabezpieczoną hasłem,ale telefon nie łączy się z hotspot i innymi nawet otwartymi sieciami wifi gdy ustawienie odnośnie IP jest:DHCP.

W ustawieniach FunBox 2.0 odnośnie DHCP w dynamiczny adres IP widoczny jest mój telefon,który FunBox wykrywa jako Android i podany adres IP dla IPv4(w telefonie ustawienie odnośnie IP mam ustawione na:Statyczny).Wszedłem też w DNS i tam w urządzenia sieci lokalnej na liście jest mój telefon Android,który ma adres IPv4 i IPv6(do loginu Neostrady mam dopisane /ipv6).

Co teraz zrobić z opisanym problemem lub co ustawić w routerze FunBox lub w posiadanym telefonie,tak by telefon łączył się bez problemu z domowym wifi,hotspot i innymi sieciami wifi nawet tymi otwartymi po ustawieniu w telefonie ustawienia odnośnie IP na: DHCP?

Liczę na pomoc

 

___________

* W temacie doprecyzowano kategorię - Wiktor

42 ODPOW. 42

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

Proponuję w ustawieniach WiFi na Androidzie wybrać opcję "zapomnij sieć WiFi" i restart telefonu. No i spróbować ponownie. 

Z działaniem DHCP na FunBox zapoznaj się jeszcze z tym wątkiem


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 32
  • 0

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

W telefonie dla domowej sieci wybrałem "zapomnij sieć wifi",potem restart telefonu i niestety telefon nie może połączyć się z domową siecią wifi ,bo ustawione jest ustawienie odnośnie IP:DHCP,a jak zmienię to ustawienie na Statyczny,to telefon łączy się z domową siecią wifi.

Co mogę zrobić by telefon bez problemu za każdym razem po włączeniu wifi łączył się z domową siecią wifi,hotspot,innymi sieciami wifi nawet tymi otwartymi,po ustawieniu w telefonie ustawienia odnośnie IP na :DHCP?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

@lukcio38  z loginu do neostrady usuń dopisek /iptv6 .


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 32
  • 0

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

Usunąłem z loginu dopisek /ipv6

W telefonie dla domowej sieci wifi odnośnie IP ustawiłem DHCP,ale telefon nie łączy się z  domową siecią wifi.Zmieniłem w telefonie ustawienie odnośnie IP na Statyczny i telefon połączył się z domową siecią wifi,ale przy takim ustawieniu telefon nie łączy się z hotspot i innymi sieciami wifi nawet tymi otwartymi.

Co mogę jeszcze zrobić by telefon bez problemu łączył się z domową siecią wifi,hotspot i innymi sieciami wifi nawet tymi otwartymi po ustawieniu w telefonie dla sieci wifi ustawienia IP na DHCP?

 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

@lukcio38  jak usunąłeś dopisek, zaznacz wymuś połączenie ipv4 i kliknij zapisz, po tym wszystkim zrestartuj router i znów sprawdź.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 32
  • 0

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

Zaznaczyłem wymuś połączenie ipv4,kliknąłem zapisz,restart router,który wykonałem do ustawień fabrycznych i po tym wszystkim telefon nie połączył się z domową siecią wifi(w telefonie odnośnie domowej sieci wifi ustawione jest ustawienie IP:DHCP).

Chyba mój telefon ma problem z uzyskaniem adresu IP przez DHCP z routera FunBox 2.0,bo po zmianie na Statyczny telefon łączy sie z domową siecią wifi,ale już nie łączy się z innymi sieciami wifi nawet tymi otwartymi bez hasła i nie łączy się przez DHCP z innym telefonem ustawionym jako hotspot

Co mogę jeszcze zrobić by mój telefon bez problemu łączył się z domową siecią wifi,innymi sieciami wifi oraz hotspot przez DHCP?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

@lukcio38  w routerze masz wszystko dobrze ustawione, faktycznie problem może tkwić w telefonie (ja w telefonie mam ustawione DHCP i nie ma problemów z łączeniem).


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 32
  • 0

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

To co jeszcze mógłbym zrobić by telefon bez problemu łączył się z domowym wifi,innymi sieciami wifi i hotspot przez DHCP?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

@lukcio38  pokaż zrzuty z ustawień połączenia, wifi w telefonie jak masz ustawione w funbox, zaawansowane, itp