Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z połączeniem do routera


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Problem z połączeniem do routera

Nie mogę po długim czasie połączyć się z routerem dlaczego

2 ODPOW. 2

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z połączeniem do routera

@admin12 przyczyn może być wiele powodujących brak możliwości połączenia się z routerem.

Ponieważ pytanie bez szczegółów, czyli: jaki router, na jakim urządzeniu masz problem z połączeniem, wiec podam standardowe, najczęściej pojawiające się na NO:

  • nazwa sieci WiFi 2,4 GHz oraz 5 GHz powinny mieć różne nazwy, odpowiednio: <nazwa> oraz <nazwa_5>
  • nazwy sieci WiFi nie powinny mieć spacji, lepiej spacje zastąpić niepodkreśleniem: <nazwa_FunBox> oraz <nazwa_FunBox_5>
  • sprawdzić najprostszą apką (np: WiFi analyser) kanały sieci WiFi. Jeżeli na danym kanale nadaje sporo sieci WiFi, zmienić kanał na najmniej obciążony.
  • w przypadku routera mobilnego wyłączyć czas bezczynności. Routery mobilne ze względu na oszczędność baterii mają domyślnie wprowadzony czas uśpienia wprowadzony domyślnie.
  • inny czynnik który może zakłócać możliwość łączenia się z routerem przez WiFi, np: granica zasięgu, a zostanie dokładniej rozważony w przypadku podania większej ilości szczegółów Emotikon: Mrugający

Tyle mi przychodzi na myśl co może być przyczyną braku łączności przez WiFi. Ostatnio w smartfonie zauważyłem, że ustawienie: Inteligentne połączenie sieci - powoduje po dłuższym czasie przełączenie na transmisję danych mobilną i nie chce ponownie połączyć się z siecią WiFi. Po wyłączeniu nie było już problemu Emotikon: Mrugający


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z połączeniem do routera

Wpisz pin do airboxa jeszcze raz.