Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem Livebox 2.0


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

Problem z internetem Livebox 2.0

Cześć chciałbym przedstawić wam swój problem. Jestem użytkownikiem jeszcze kiedy nazywała się Neostrada TP potem już przeszło na Orange będzie tego z 8 lat. W czym tkwi mój problem posiadam liveboxa 2.0 nie zmieniałem go gdyż odradzono mi ze względu że te niby nowe lepsze czasem sprawiają problemy to po co stary dobry wymieniać na nowy. Mieszkam na ul która jeszcze nie doczekała się światłowodu i moja prędkość to tylko 2.9 mb ( na umowie mam od 2 do 10 ) ale dostaję jedynie te niecałe 3. I teraz mam takie pytanie sprawdzając na mapie zasięg tych prędkości sasiedzi mają do 80 mb tak było napisane na tej mapce, postanowiłem udać siędo sąsiada mieszkającego na przeciw i mi powiedział że u jego właśnie dochodzi do 80 mb ale ma zmieniony router z Liveboxa 2.0 na 3.0. I to pytanie kieruję do tych którzy się na tym znają i mogą mi coś doradzić pomóc wskazać co można by było zrobić aby podkręcić ten internet bo w 21 wieku żeby prędkość nie przekraczała 3 mb a nie mieszkam na wsi 😉 gdzie może być trudno z zasięgiem. Pozdrawiam

5 ODPOW. 5

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Problem z internetem Livebox 2.0

Złoż zamówienie na te 80Mbps. Jak będzie się dało podpiąć to Ci to podepną i zobaczysz czy ruszy. Jak ich system tego nie puści, albo instalatorzy na linni stwierdzą ze nie ma takiej opcji, to zmiana nie wejdzie w zycie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

Problem z internetem Livebox 2.0

Wiesz przedłużając umowę ponad tydzień temu w salonie Orange sprawdzali przy podpisywaniu umowy że od 2 do 10 mb i nic więcej no ale jak sąsiad ma do 80 no to coś nie tak a mieszka 20m ode mnie.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z internetem Livebox 2.0

@kaktusmexico24 

To ja napisze ci tak, że blok obok mnie bliżej od centrali ma, gorsze możliwości niż ja 15 m dalej umie jest, max 80 Mb a w tamtym jest, ledwo 40 Mb co może być nie tak taka zagadka dla ciebie ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

Problem z internetem Livebox 2.0

Gdybym miał taką wiedzę jak wy tutaj nie pisałbym 😉 ale nie mam i zwracam się z prośbą do tych osób które mogą coś podpowiedzieć. Być może powodem takiej różnicy w prędkościach jest rodzaj kabla telekomunikacji nie mam pojęcia 😉

Anonim

Nie dotyczy

Problem z internetem Livebox 2.0

@kaktusmexico24 Czy wiesz ile masz centrali jak stara jest linia może podaj statystyki DSL z routera?