Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem FunBox 2.0


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z internetem FunBox 2.0

Jak w temacie. Od ponad dwóch tygodni posiadam problem polegający na:

1. Rozłącza komputery/laptopy na połączeniu WiFi co jakiś czas (około co godzinę lub dwie)

2. Połączenie internetowe jest przerywane czyli tak. Komputer jest połączony z internetem ale jest napisane Brak internetu, a na routerze @ miga na czerwono

6 ODPOW. 6

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Problem z internetem FunBox 2.0

Z Twojego postu wynika, że tracisz synchronizację. Zgłaszałeś to do techników Orange?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z internetem FunBox 2.0

@StachuSzweed  Proponuję w pierwszej kolejności wejść 192.168.1.1 i sprawdzić parametry synchronizacji, poziom błędów.

Jeżeli będzie dużo błędów i niska prędkość synchronizacji to proponuję dzwonić po techników. 

Zawsze możesz dodatkowo zresetować modem wciskając na kilka sekund spinacz w otwór obok gniazd sieciowych.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z internetem FunBox 2.0

@Sebastian1  Nie zgłaszałem ze względu na to że liczę na szybsze rozwiązanie problemu, niż czekanie aż kogoś przyślą.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z internetem FunBox 2.0

@BORAX   Proponuję w pierwszej kolejności wejść 192.168.1.1 i sprawdzić parametry synchronizacji, poziom błędów.


Synchronizacja ma informację podłączony.

W jaki sposób mam sprawdzić błędy?

Gdy jestem na stronie routera nie potrafię nigdzie takiego cuda znaleźć.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z internetem FunBox 2.0

@StachuSzweed 192.168.1.1 -> z prawej strony menu - wsparcie -> Informacje systemowe -> DSL.

Liczyć to można niestety tylko na siebie, jeżeli się nie zgłosi problemu. Moim zdaniem 90% usterek neostrady to kwestia indywidualna, ponieważ każdy ma własną linię.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z internetem FunBox 2.0

Wygląda to tak:

  • liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    1
  • Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    0

Jakiś pomysł?