Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem Funbox 3.0 + Samsung ICU 100


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem Funbox 3.0 + Samsung ICU 100

@Anonim A gdzie miałbym to tak zapisać?

Anonim

Nie dotyczy

Problem Funbox 3.0 + Samsung ICU 100


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem Funbox 3.0 + Samsung ICU 100

@Anonim Wcześniej kiedy napisałeś, wartość odczytałem z umowy, a nie zauważyłem tego ustawienia w Funboxie. Ale w końcu je znalazłem (Zaawansowane > Połączenie z Internetem). Tam wpisany login nie ma końcówki z ipv6, wszystkie IPki listowane w interfejsach Funboxa to IPv4. Ale poniżej formularza jest opcja:

  

[ ] Wymuś połączenie IPv4
- jeśli chcesz korzystać z dostępu do sieci IPv4 zaznacz powyższą opcję „Wymuś połączenie IPv4”
- jeśli opcja „Wymuś połączenie IPv4” jest odznaczona, to dostęp do sieci (IPv4 bądź IPv6) jest zależny od ustawień Operatora
Myślisz, że wymuszenie pomoże, skoro i tak lecę po IPv4?

PS. Od dwóch godzin testuję TV po kablu, jeszcze ani razu się nie zająknął...
Anonim

Nie dotyczy

Problem Funbox 3.0 + Samsung ICU 100

@RybskoJak TV działa po kablu prawidłowo to nic więcej nie zrobimy jedynie można sprawdzić jaki kanał wifi jest mniej zatłoczony.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem Funbox 3.0 + Samsung ICU 100

@Anonim Stąd też moje pogrubione pytanie w pierwszym poście - czy zakładając, że może iść ostatecznie po kablu i będzie to działać stabilnie - czy są jakieś inne niespodzianki z tymi usługami?

 

Tak czy inaczej, dzięki za dobre chęci.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem Funbox 3.0 + Samsung ICU 100

@Rybsko możesz zastosować takie obejście ->   październik      <-

 

Po Wi-Fi możesz obserwować mniejszą prędkość, to zjawisko całkowicie normalne. U mnie na Macbooku Pro Retina 2013 w bliskiej odległości od routera(Funboxa ale i nie tylko) miałem max - 300 Mbit/s, a przez dwie ściany- 5 metrów dalej było już około 200-240 Mbit/s.

 

Wykorzystując post napiszę, że posiadam sam internet 300 Mbit/s i działa fajnie. Wcześniej korzystałem z Vectry i nie zauważam różnicy. Do połowy Polski mam ping mniejszy niż w Vectrze, do niektórych serwerów trochę większy, ale suma sumarum nie narzekam. Czytałem na forach, że TV działa stabilnie. 

Bardzo znany problem z dekoderem jest taki, że właśnie Wi-Fi się wysypuje.

Poczekaj na więcej postów i odwiedź również to forum http://forum.satkurier.pl/forum/92-orange-tv/

 

 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem Funbox 3.0 + Samsung ICU 100

@BORAX Dzięki za info, o to właśnie mi chodziło. Mój MBP leży w serwisie, ale i pożyczony MBA ciągnie prawie 200Mbit z sąsiedniego pokoju - to wystarczy.

 

Na całe szczęście nie jestem uzależniony od WiFi, chociaż mógłbym strzelać focha, bo każdy jeden sprzedawca w obsłudze klienta zapytany o sprawność tego rozwiązania twierdził, że na pewno będzie działać. Zalatuje wciskaniem gówna z premedytacją 😛 Mógłbym się domagać tego extendera za darmo na podstawie tego, co mi zachwalali...

 

Ostatecznie dam radę położyć kabel. A kasę chyba wolę wydać na mocny router AC, który wepnę w Funboxa i zminimalizuję jego użycia jak się tylko da. Funbox'a potraktuję jako kolejne gniazdko albo router WiFi dla gości 😛


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem Funbox 3.0 + Samsung ICU 100

@Rybsko Funbox ma niezłą jakość Wi-Fi. Jestem zaskoczony, bo sąsiada Funboxa 3.0 odbieram przez jedno mieszkanie.

Jeżeli masz Funbox 3.0 i nawet jak użyjesz swój router, to Funbox i tak będzie routował ruch(czyli robił najwięcej), a to Twoj router stanie się Access Pointem(czyli będzie robił najmniej, rozsyłał Wi-Fi 🙂 


Zespół Nasz Orange
  • 1106
  • 7791
  • 80

Problem Funbox 3.0 + Samsung ICU 100

@annki2 czy któraś z powyższych odpowiedzi okazała się pomocna? Jeżeli tak, to zachęcam Cię do oznaczenia jej jako rozwiązanie. Ułatwi to innym użytkownikom odnalezienie właśnie Twojego tematu i szybsze rozwiązanie problemu Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem Funbox 3.0 + Samsung ICU 100

@Rafał Pomocne byłoby gdyby Orange informował klientów o tym, że WiFi to fikcja. A w obecnej sytuacji jeszcze pomocniejsze byłoby rozwiązanie tego problemu dla wszystkich klientów posiadających FB3 i dekoder Samsung.