Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porty na Fun Box 6


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22193
  • 182

Porty na Fun Box 6


@grolleknapisał(-a)

...

poziom ochrony od niskiego do użytkownika jakoś nie robi mi większej różnicy,

Masz na myśli te dwa poziomy, czy wszystkie w ogóle?

otwiera lub blokuje port 139, inne np 32400 (plex) czy 51413 (transmission) są i tak cały czas otwarte, nawet jak w NAT/PAT ich nie ma, zapora na wysoki, 

No to tak zdecydowanie nie powinno być. Chyba że czegoś nie wiemy jeszcze o UPnP, może to je otwiera niezależnie od zapory?

...

- BOK proponuje urządzenie 3rd party żeby tam sobie otwierać porty, bo FB6 w skrócie jest zbyt zamknięty.

Wszystko to bardzo ładnie, ale po pierwsze nie wiadomo jak to "3rd party" miałoby być skonfigurowane, skoro nie chcą udostępnić informacji o sposobie działania usług i wprost odżegnują się od wspierania takich konfiguracji. Sztandarowym przykładem jest IP TV. Ale casus portów który opisujesz, wpisuje się w ten sam scenariusz charakteryzujący się niezrozumiałą niechęcią do ujawnienia danych kluczowych dla funkcjonowania usługi (za którą w końcu się płaci).

Witaj w klubie @grollek .

 



Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Porty na Fun Box 6

Mam na myśli całą 4 od niski  przez średni i wysoki do usera.

 

UPnP u mnie miało wpis dotyczący anydeska, nic poza tym. 

 

Cóż pozostaje szukać lepszego dostawcy. Tylko mało który ma 300 wysyłu 😞 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22193
  • 182

Porty na Fun Box 6

@grollek 

UPnP to tylko przełącznik, niespecyficznie pozwalający z LAN sterować otwieraniem portów bez autoryzacji. Efekty mogą być dynamiczne i niekoniecznie dadzą się uchwycić na stronach konfiguracyjnych. Jedyną kontrolą byłoby wyłączenie UPnP całkowicie i sprawdzenie czy porty nadal są otwarte. Jeśli tak, to jest to bardzo dziwne.

U mnie na FB3 absolutnie żaden port nie jest otwarty dla połączeń z internetu.