Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie dekodora Samsung ICU do Funbox 3.0 pośrednio

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 23
  • 0

Podłączenie dekodora Samsung ICU do Funbox 3.0 pośrednio

Nie wnikając dlaczego tak i zostawiając na boku pomysły z extenderami wifi, live plugumi itp....sytuację mam taką, że po przejściu na światłowód, Funbox 3.0 stoi na strychu a dekoder Samsung ICU 100 na parterze w salonie. Ze strychu do salonu idzie jedna skrętka, zatem albo podłączam ją do dekodera i nie mam na parterze WiFi (bo oczywiście Funbox tam nie dociera) albo podłączam ją do innego rutera i mam WiFi, ale nie mam telewizji. Dekoder podłączony skrętką do rutera pluje błędem L11-01 (Wybrany kanał nie jest dostępny).

Technik, który podłączał światłowód twierdził, że ruter musi mieć interfejs LAN 1Gb i będzie działać, inny technik, który naprawiał inny problem twierdził, że dekoder musi być bezpośrednio wpięty do FunBox'a albo że może wystarczy, że będzie w tej samej podsieci. Co powinienem wstawić między Funbox'a a dekoder, żeby działała telewizja i żeby to coś dawało WiFi ? Jakiś switch z access pointem ? Widziałem w EuroAGD urządzenie ASUS RTN12+ 3-in-1, jedną z opcji jest tryb access point. Dekoder ma opcję łączenia się z Funbox'em również po WiFi (działa, sprawdzałem), ale czy pośrednio przez access point zadziała ? Załączam rysunek poglądowy (wydziergany na szybko w Paint, więc szału nie ma 🙂 )Funbox_Dekoder.png


Funbox_Dekoder.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

Podłączenie dekodora Samsung ICU do Funbox 3.0 pośrednio


Gino17m napisał(-a):
... testy pokazały, że dekoder podłączony do rutera, który dalej podłączony jest do FunBoxa komunikuje się z platformą TV, bo np. prezentuje katalog VOD i program TV. Ale kanałów już nie można oglądać - błąd: "Kanał niedostępny". 😭

Zależy od routera. Te prostsze nie przekazują VLAN-ów. Może spróbuj kombinację ze switchem. Było już o tym na forum, niektóre switche też nie chcą działać. Ja mam tak podłączony (sprawdzone - działa) switch D-Link+DGS-1008D

Funbox_Dekoder_propozycja1.jpg

 

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Podłączenie dekodora Samsung ICU do Funbox 3.0 pośrednio

@Gino17m, a nie możesz podłączyć dekodera bezpośrednio a do wifi podłączyć na pierwszym piętrze, czyli w punkcie centralnym budynku, dodatkowy router wifi po zwykłym lanie z Funboxa? zawsze to bardziej realne rozwiązanie. Fakt...routery od OPL nie zadziwiają zasięgiem wifi...  miejmy nadzieję że się to kiedyś zmieni 😉

 

00000005.jpg

 

 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie dekodora Samsung ICU do Funbox 3.0 pośrednio


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 23
  • 0

Podłączenie dekodora Samsung ICU do Funbox 3.0 pośrednio

Nie mogę. Nie mam skrętki między strychem o piętrem :). Musiał bym wiercić w suficie i grzebać w tynku a to ostateczność.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 23
  • 0

Podłączenie dekodora Samsung ICU do Funbox 3.0 pośrednio

No ale to co podałeś to w wièkszości porady w stylu, żeby nie chować funboxa do szafy 😆. Nie ma nic odnośnie mojego pytania o połączeniu "pośrednim" przez router/switch itp.

Ostatnie moje testy pokazały, że dekoder podłączony do rutera, który dalej podłączony jest do FunBoxa komunikuje się z platformą TV, bo np. prezentuje katalog VOD i program TV. Ale kanałów już nie można oglądać - błąd: "Kanał niedostępny". 😭
Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie dekodora Samsung ICU do Funbox 3.0 pośrednio


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

Podłączenie dekodora Samsung ICU do Funbox 3.0 pośrednio


Gino17m napisał(-a):
... testy pokazały, że dekoder podłączony do rutera, który dalej podłączony jest do FunBoxa komunikuje się z platformą TV, bo np. prezentuje katalog VOD i program TV. Ale kanałów już nie można oglądać - błąd: "Kanał niedostępny". 😭

Zależy od routera. Te prostsze nie przekazują VLAN-ów. Może spróbuj kombinację ze switchem. Było już o tym na forum, niektóre switche też nie chcą działać. Ja mam tak podłączony (sprawdzone - działa) switch D-Link+DGS-1008D

Funbox_Dekoder_propozycja1.jpg

 

 

 

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 23
  • 0

Podłączenie dekodora Samsung ICU do Funbox 3.0 pośrednio


vdsl2 napisał(-a):

@Gino17mNajlepsze rozwiązanie dla ciebie https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Pozosta%C5%82e-urz%C4%85dzenia/WiFi-Extender/ta-p/67


Najlepsze w tym momencie, ale nie spełnia warunków brzegowych o jakich pisałem: "zostawiając na boku pomysły z extenderami wifi, live plugumi itp" 🙂

Dodatkowo nie wiadomo czy zadziała, bo pewnie są te same ograniczenia co przy live plugu tzn. oba gniazdka na tej samej fazie a wątpię, żebym miał strych i salon na tej samej fazie. Dodatkowo degradacja przepustowości jest spora, znajomy, który to testował mówił o spadku typu z 80 Mb do 20 Mb.

 

W tzw. między czasie wyszło, że dokoder i funbox "dogadują" się przy pobieraniu adresu przez DHCP, FunBox przez to wie komu strimuje content i mój projekt z ruterem ze sklepu wpiętym między Funbox i dekoder nie ma prawa zadziałać......no chyba, ze ktoś potrafi skastomizować soft na ruterze.....Ja muszę poczekać aż Orange wypuści na rynek dedykowane urządzenie serwujące access point.

 

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie dekodora Samsung ICU do Funbox 3.0 pośrednio


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 23
  • 0

Podłączenie dekodora Samsung ICU do Funbox 3.0 pośrednio


gmarek napisał(-a):

Gino17m napisał(-a):
... testy pokazały, że dekoder podłączony do rutera, który dalej podłączony jest do FunBoxa komunikuje się z platformą TV, bo np. prezentuje katalog VOD i program TV. Ale kanałów już nie można oglądać - błąd: "Kanał niedostępny". 😭

Zależy od routera. Te prostsze nie przekazują VLAN-ów. Może spróbuj kombinację ze switchem. Było już o tym na forum, niektóre switche też nie chcą działać. Ja mam tak podłączony (sprawdzone - działa) switch D-Link+DGS-1008

 

 

 

 

 


Potwierdzam. W między czasie wykorzystałem mój ruter jako switch, tzn. wpiąłem FunBox'a w port LAN rutera (a nie w WAN) i wyłączyłem DHCP na ruterze. Trochę wtedy głupieje panel administracyjny, bo raz widzi tego "switcha" a raz nie widzi. Net po ethernecie zasuwa w zasadzie bez strat, jednak Wifi to już porażka - spadek do 1 Mb albo wogóle nie działa, ale to może być przypadłoś mojego rutera, który swoje latka ma. Ale jakby kupić oddzielnie switch i nowy ruter to będzie działać wg schematu przedstawionego przez kolegę...choć od techników dostałem informację, że taka konfiguracja nie jest oficjalnie wspierana/rekomendowana przez Orange.

Dodatkowo wyszło, że dokoder i funbox "dogadują" się przy pobieraniu adresu przez DHCP, FunBox przez to wie komu strimuje content. To dlatego z ruterem między nimi nie zadziała a ze switchem już tak.

 

Czyli opcje mam takie:

1. wykorzystać rozwiązanie kolegi gmarek

2. poczekać aż Orange wypuści na rynek dedykowane urządzenie serwujące access point, spięte z Funbox po ethernecie

 

Dzięki !