Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie światłowodu do Funboxa 6 zamiast ONT.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Podłączenie światłowodu do Funboxa 6 zamiast ONT.

@slav72na razie odpuściłem sobie i zostawiłem ONT. Dzisiaj walczyłem z konfiguracją Funboxa. Nie zaciągnął sobie sam i musiałem kombinować na infolinii hasło do neostrady.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podłączenie światłowodu do Funboxa 6 zamiast ONT.

@Piotrek94  dopytam, jak tam próby pominięcia ONT i podłączenia bezpośrednio FB 6 ? próbowałeś i udało się, czy odpuściłeś ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Podłączenie światłowodu do Funboxa 6 zamiast ONT.

Odpuściłem temat na razie. Aktualnie nie mam komputera, który mógłby sprawdzić czy po tej podmiance wydajność sieci nie spadła. Prawdopodobnie podmienię to za kilka miesięcy.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Podłączenie światłowodu do Funboxa 6 zamiast ONT.

Po co to podmieniać jak działa?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podłączenie światłowodu do Funboxa 6 zamiast ONT.

Że działa to wiadomo, podejrzewam że kolega @Piotrek94  założył temat bo chciał np. "poeksperymentować" z podłączeniami więc dlatego zapytałem czy próbował i czy się udało.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Podłączenie światłowodu do Funboxa 6 zamiast ONT.

Już odpowiadam. Działa z ONT wszystko pięknie. No mogę jedynie narzekać na wifi tego Fumboxa 6.

 

Chcę pominąć ONT dla oszczędności. ONT zwiększa rachunki za prąd. Mam rację? Sam Funbox 6 pobierałby mniej prądu.

 

Oczywiście ONT wywalczyłem, dlatego że planuję remont i router będzie stał w innym miejscu z dala od gniazda optycznego.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podłączenie światłowodu do Funboxa 6 zamiast ONT.

@Piotrek94  z kolei ja na wifi z FB 6 nie mogę złego słowa powiedzieć, zasięg super w całym mieszkaniu 😀.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Podłączenie światłowodu do Funboxa 6 zamiast ONT.

Powiem tak, zasięg może być. Trochę mniejsze pokrycie obszaru niż w tym Asusie, ale sygnał mocniejszy. Natomiast problem jest z prędkościami. Po kablu wszystko hula jak należy.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Podłączenie światłowodu do Funboxa 6 zamiast ONT.

Nie oszczędzisz na prądzie, bo na trybie z zewnętrznym ONT Funboxa ma nieaktywne ONT.

Prędkości po wifi mogą być trochę słabe jak urządzenia nie wspierają wifi6 i gryzą się z oprogramowaniem Funboxa, niestety to tylko sprzęt operatora.

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie światłowodu do Funboxa 6 zamiast ONT.


@Piotrek94napisał(-a)

Powiem tak, zasięg może być. Trochę mniejsze pokrycie obszaru niż w tym Asusie, ale sygnał mocniejszy. Natomiast problem jest z prędkościami. Po kablu wszystko hula jak należy.


Jeśli problem z prędkościami po wi-fi, to pora na modernizację, wyposażyć sprzęt w karty AX , co najmniej AC, bo teraz problem leży po twojej stronie, skoro po kablu LAN jest OK.

Tak na marginesie ONT nie zjada dużo prądu, to tylko konwerter, co innego FunBox6, ten zje 10x tyle prądu 😉