Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączone Wi-Fi 2.4 i 5 GHz. Da się wymusić, aby urządzenia łączyły się z 5 GHz?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Połączone Wi-Fi 2.4 i 5 GHz. Da się wymusić, aby urządzenia łączyły się z 5 GHz?

Dzień dobry.

Dawno mnie tu nie było. Jednak jak problem to zajrzałem. Mam FunBox 3 i do tego wifi smart box. Aby to razem działało musiałem oba pasma połączyć w jedną nazwę i jeden klucz. A więc z takim pytaniem. Czy jest możliwość przy podłączaniu jakiegoś urządzenia które działa w dwóch pasmach "narzucić" mu aby łączyło się z siecią w paśmie 5 GHz. Większość takich urządzeń łączy mi się w paśmie 2.4 GHz ale jest to u mnie pasmo tak "zanieczyszczone" że wolałbym aby łączenie było na tym drugim paśmie. 

Pozdrawiam. 

 

 

_________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

3 ODPOW. 3

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Połączone Wi-Fi 2.4 i 5 GHz. Da się wymusić, aby urządzenia łączyły się z 5 GHz?

W ustawieniach karty wifi trzeba by ustawić preferowane pasmo 5Ghz, nie zawsze jest to dostępne i wtedy urządzenia samo decyduje 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13327
  • 54656
  • 642

Połączone Wi-Fi 2.4 i 5 GHz. Da się wymusić, aby urządzenia łączyły się z 5 GHz?

@Maniek_Konin  z tego co kojarzę, to można rozdzielić pasma, tracisz tylko opcje SMART. Rozdziel, sparuj i powiedz czy działa 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2432
  • 10082
  • 88

Połączone Wi-Fi 2.4 i 5 GHz. Da się wymusić, aby urządzenia łączyły się z 5 GHz?

Cześć@Maniek_Konin 

  1. Wejdź do ustawień telefonu.

  2. Znajdź ustawienia sieci Wi-Fi/sieci bezprzewodowych.

  3. Poszukaj funkcji „Zaawansowane”/„Dodatkowe ustawienia” itp.

  4. Stuknij w nazwę opcji „Pasmo częstotliwości sieci Wi-Fi”/„Zakres częstotliwości Wi-Fi”.

  5. Zmień domyślny tryb automatycznego wyboru częstotliwości na 5 GHz.

  6. Jeśli telefon nadal będzie łączyć się z pasmem 2,4 GHz, możesz spróbować użyć funkcji „Zapomnij sieć”

Może coś ci to pomoże 🙂