Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenie ONT i Netgear xr500

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Połączenie ONT i Netgear xr500

Dzień Dobry

 

czy udało się komuś połączyć xr500 bezpośrednio z ONT ?

jeżeli tak to poproszę o wskazówki .

dzięki 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Połączenie ONT i Netgear xr500

@Przemko5  Nie powinno być problemu, nie znam menu tego routera, ale musisz odnaleźć opcję VLAN, czasem jest to IPTV i wpisać VLAN ID: 35.. aha, jeszcze typ połączenia PPPoE. Wpisujesz login i hasło do neostrady.

TV raczej nie da się uruchomić.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

25 ODPOW. 25

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Połączenie ONT i Netgear xr500

@Przemko5  Nie powinno być problemu, nie znam menu tego routera, ale musisz odnaleźć opcję VLAN, czasem jest to IPTV i wpisać VLAN ID: 35.. aha, jeszcze typ połączenia PPPoE. Wpisujesz login i hasło do neostrady.

TV raczej nie da się uruchomić.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Połączenie ONT i Netgear xr500

To jest trochę inny model, ale jeśli menu jest podobne, to na pewno ułatwi konfigurację: 

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Jak-skonfigurowa%C4%87-modem-router-Netgear-D6400-pod-Neo...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Połączenie ONT i Netgear xr500

dziękuje 🙂 udało sie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 14
  • 0

Połączenie ONT i Netgear xr500

Witam kolego. Czy na wspomnianym routerze udało się też uruchomić iptv Orange??


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Połączenie ONT i Netgear xr500

@Galski83 na pewno łatwiej będzie uruchomić IPTV na dedykowanym routerze od Orange. W przypadku zastosowania własnego, będzie konieczność konfiguracji we własnym zakresie i z minimalnym wsparciem technicznym ze strony Orange. Chyba że masz duże zawzięcie i sporo czasu na tego typu kombinowanie z konfiguracją Emotikon: Mrugający


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 14
  • 0

Połączenie ONT i Netgear xr500

No właśnie mam Funbox 3.0 i nie same problemy. Licząc na pomoc Orange to raczej nie da rady bo oni to  pomóc nie potrafią, a i wesprzeć nie chcą jeżeli chce się zamontować własny sprzęt. Już na dzień dobry mam problem z uzyskaniem zewnętrznego ONT.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Połączenie ONT i Netgear xr500

@Galski83 jak masz już FunBox-a 3.0, to z zewnętrznym ONT będzie duży problem, aby od Orange wyprosić.

Skoro masz problemy z IPTV, to podaj, jak masz podłączony dekoder z routerem, po WiFi, czy przez kabelek? Jak duża jest odległość między dekoderem a routerem?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 14
  • 0

Połączenie ONT i Netgear xr500

Z iptv teraz problemu nie mam. Bardziej zależy mi na zmianie funboxa na inny router. Ten od Orange nie pozwala przekierować portów. Niby się da ale z 3074 nie działa. W sieci jest sporo informacji że po zmianie routera jest zdecydowanie lepiej ale ja mam 3 usługi w Orange i się zastanawiam czy nawet jeżeli jakimś cudem uzyskam zewnętrzne ONT od Orange to czy da się iptv podłączyć etc.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Połączenie ONT i Netgear xr500

@Galski83 teraz dokładniej jest wyjaśnione czego oczekujesz. Są routery, którymi można zastąpić FunBox-a, ale dalej nie pomogę, bo nie mam możliwości sprawdzenia takiego rozwiązania. Wiem tylko, że w tedy użytkownik jest praktycznie zdany na siebie samego w przypadku konfiguracji usług i podobno ceny takich routerów nie są niskie.

Może coś @Anonim podpowie w tym temacie.