Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ping na poziomie 1600ms


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Ping na poziomie 1600ms

Witam, problem dotyczy super wysokiego pingu po 5min połączenia z siecią (1600ms).  Posiadam router Alcatel Link Zone 4G LTE (wszystkie ustawienia odnośnie usypiania urządzenia są wyłączone). Restart do ustawień fabrycznych nie pomógł.

 

Pozdrawiam

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Ping na poziomie 1600ms

@Shirohikanna  z opisu widzę wifi.. czy po kablu jest tak samo? Sprawdź speestestem na routerze po kablu i ja innym sprzęcie najlepszej klasy 4G w domu czy masz wyniki porównywalne. Wiem,że pytasz o ping, ale od czegoś trzeba zacząć diagnozę. Może być obciążony nadajnik czy Twój modem przez wifi słabo się łączy z kompem. Speedtest pokaże jaki masz połączenie z BTS a na mapie www.beta.btsearch zobacz gdzie masz nadajnik względem domu, zaś na NetMonster sprawdzisz ten adres i moc sygnału odbieranego


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Ping na poziomie 1600ms

@agat13  Po kablu identyczna sytuacja. Mam też stary sprzęcik Huawei E5377 i tam jest wszystko w normie (stały Ping 60ms przy częstotliwości 2,4GHz). Zastanawiam się czy ominąłem jakieś ustawienia w Alcatelu czy po prostu router jest uszkodzony.

Anonim

Nie dotyczy

Ping na poziomie 1600ms

@Shirohikanna  widocznie Alcatel ma usterkę, jak inny router działa ok i ping niski, może być kwestia zasilacza lub sekcie zasilania w Alcatel, bez diagnostyki nic więcej nie wymyślę 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Ping na poziomie 1600ms

@Shirohikanna zaloguj się na router Alcatel i sprawdź, na jakim zakresie GSM, UMTS, czy LTE jest połączenie. Dla mnie wygląda, że router łączy się po GSM (EDGE), co daje wysoki ping nawet przy niewielkim pobieraniu danych.

Sprawdź, czy da się przełączyć router na LTE, nawet ustaw ręcznie, nie w automacie.