Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange internet nowy router w trakcie umowy

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 1

Orange internet nowy router w trakcie umowy

Dzien dobry. Od wielu lat jestm klientem Orange. Ciągle przedłużam umowę. Nigdy nie dostałem od Orange routera. Mam internet na DSLu (nie światłowód). Czy w trakcie trwania umowy mogę otrzymać nowy router? Ile to będzie kosztowało? Mój prywatny dotychczasowy router wyciąga max 20Mbps a płacę niby za 80Mbps.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 1

Orange internet nowy router w trakcie umowy

Ok podaję rozwiązanie. Dzwoniłem tym razem na pomoc techniczną i pani oświadczyła że router przysługuje każdemu kto ma umowę. Kosztuje to złotówkę miesięcznie i jest na zasadzie dzierżawy. Nie można zniszczyć, jak sie zepsuje to wymieniają a jak się rozwiązuje umowę to trzeba oddać. Nawet po 10 latach eksploatacji. Niema znaczenia czy abonent się zdecydował na router przy podpisaniu umowy czy kiedykolwiek. Przysługuje i już. Także temat zamknięty.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Orange internet nowy router w trakcie umowy

@Niania w trakcie trwania umowy możesz sobie dokupić router na wolnym rynku, w twoim przypadku router vDSL. Router na własność możesz kupić od operatora, jak przedłużasz umowę, ale obecnie i ta opcja jest już niedostępna. Obecnie w dzierżawę można otrzymać LiveBox-a lub FunBox-a, ale to chyba też przy kolejnym przedłużeniu umowy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange internet nowy router w trakcie umowy

@Niania dziwi mnie fakt, że Orange nie dawał/ proponował routera tym bardziej do VDSL. Na wolnym rynku jak pisał @ketrasaArtur  możesz kupić za nieduże pieniądze Draytek lub TP linka

Długo zostało do zakończenia czasu trwania Twojej umowy?

Jakby co mam jeden modem VDSL na zbyciu- oddam za darmo, bo to kupiony przez mojego klienta jeden z pierwszych VDSL- owych


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 1

Orange internet nowy router w trakcie umowy

Tak naprawde to chodzi o mojego teścia. Nie dopilnował sobie i nie dostał routera przy przedłużeniu umowy. Ja mu kupiłem z 10 lat temu router Cisco. Myślał że ma to nie potrzebuje. Niestety max routera to 20Mbps. Teraz nawet nie potrafi zadzwonić na infolinię zapytać, bo nie wie nawet o co pytać. Co więcej, dostałem od kolegi dwa kolejne routery DSL i się okazało że dokładnie takie same 🙂 A teraz dzieciaki potrzebują większej prędkości do nauki...

 

Czy taki TD-W8961N by wystarczył żeby ustrugać te 80Mbps? Albo TP-Link TD-W9960? Musi być VDSL do tej prędkości?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange internet nowy router w trakcie umowy

@Niania przede wszystkim ustał naprawdę jaką masz usługę masz podłączoną. Jeśli ADSL to warto sprawdzić czy możesz mieć VDSL 

Do tego jednak najlepszy jest właśnie modem uniwersalny czyli FB2. On sam rozpoznaje typ usługi i się synchronizuje na maxa. Te rynkowe modemy są albo tylko do ADSL lub tylko do VDSL. Stąd przewaga FB


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 1

Orange internet nowy router w trakcie umowy

Dzwoniłem na infoliię. Na tym adresie jest VDSL. Niestety nie wiadomo jaka jest odległość do centrali = jaką można wyciągnąć prędkość. Pani na infolinii tez nie potrafiła powiedzieć czy mogę dostać FB w trakcie trwania umowy. Trzeba dzwonić na inny numer


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 1

Orange internet nowy router w trakcie umowy

Ok podaję rozwiązanie. Dzwoniłem tym razem na pomoc techniczną i pani oświadczyła że router przysługuje każdemu kto ma umowę. Kosztuje to złotówkę miesięcznie i jest na zasadzie dzierżawy. Nie można zniszczyć, jak sie zepsuje to wymieniają a jak się rozwiązuje umowę to trzeba oddać. Nawet po 10 latach eksploatacji. Niema znaczenia czy abonent się zdecydował na router przy podpisaniu umowy czy kiedykolwiek. Przysługuje i już. Także temat zamknięty.