Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 138
  • 3

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@Anonim @pirenej Chyba, że przetunelujesz cały ruch przez (zaufany) VPN, wtedy będzie spoko 😀

 

Pozdrawiam,

Tony.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@Tony, @Anonim nie pisałem o monitorowaniu moich poczynań w sieci publicznej, tylko o monitorowaniu mojej sieci prywatnej przez funboksa. Nie szukam tu jakiegoś drugiego dna. Funbox w zakładce "moja sieć" pokazuje podłączone (i niepodłączone) urządzenia, więc jakoś gromadzi tę informację. Zaciekawiło mnie, jak to robi, i dlaczego tak agresywnie, że aż OS musi się bronić.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Chyba prawie każdy router gromadzi takie informacje i nie musi to być sprzęt od operatora.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

... oczywiście, ale jak napisałem, nie aż tak agresywnie, że system rozpoznaje to jako atak. Zresztą, nie jestem pewien, czy to z funboksa. Trochę więcej zmieniło się w moim LAN wraz z pojawieniem się światłowodu. Doszedł też zestaw mesh, ze swoim własnym życiem. Zobaczymy co tcpdump wyśledzi.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Uzywa ktoś Funoboxa 3.0 w połaczeniu z karta sieciowa/płytą głowna w komputerze w przepustowości 2.5gbit i może mi powiedzieć czy predkości sa na speedtestach 1000mbit czy jednak port na funboxcie przycina do tych 950mbit?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12961
  • 53240
  • 618

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@Czullo do 970Mb/ sek


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

970Mb/s raczej nie da się uzyskać, jest do 950Mb/s max, przeważnie okolice 940Mb/s. Reszta jest zabierana przez informacje techniczne. Natomiast jak kupisz router z wejściem WAN i LAN powyżej 1Gb/s, to jest to do uzyskania z pominięciem FunBoxa, tylko teraz.. ONT chyba też ma port LAN 1Gb/s, więc raczej chyba jednak nie. 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

ONT czy FunBox 3.0 do 1Gb/s, pełna szybkość nie do uzyskania, wiarygodne testy to potwierdzą, nie wiarygodne są wyniki 1Gb/s 😄


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12961
  • 53240
  • 618

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@-brtk- 970Mb/sek na MAC-u sam na własne oczodoły widziałem. Z renkom na sercu...😂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Czyli lipa, czekam aż Orange wprowadzi jakiś sprzęt na 2.5gbit lub 5gbit i podniesie predkości, bo obecnie faktycznie nie ma sensu wprowadzać czegoś wiecej niż 1gbit na tym sprzecie.