Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Używam FB 3.0 od września 2018 i nie podzielam spostrzeżeń @Mitar  w zakresie piszczenia (śpię w pokoju w którym wisi FB) oraz błędów związanych z użyciem przewodów sieciowych kat 6 (mam wpięte 2 od samego początku prawie + 1 cat 5e). Może błąd egzemplarza?

Nie do końca rozumiem także o co chodzi z ostatnią uwagą dot. zdalnego dostępu - u mnie jest on zablokowany a w pozycji "wsparcie" mam zakładkę :

            "zdalny dostęp dla pomocy technicznej"
w której mam opcję:
"(...) Możesz umożliwić tymczasowy dostęp dla pomocy technicznej.


Jeśli się zgodzisz, zdalny dostęp umożliwi pomocy technicznej dostęp do twojego modemu FunBox na 15 minut.

Aby włączyć zdalny dostęp dla pomocy technicznej, kliknij przycisk "start". W rubrykach zostaną wyświetlone ustawienia, które możesz przekazać pomocy technicznej. (...)"


Dla mnie jedynym minusem był zbyt wysoko ustawiony domyślny kanał dla 5 GHz (TV nie obsługiwał tego kanału). Ręczne wymuszenie kanału 36 "załatwiło sprawę".



 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

W Funbox 2 tego nie ma więc myślę w w nowszej wersji tak samo nie ma, ale przydałoby się dla nerdów statystyki odnośnie używania łącza. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@Morciak 

Co do piszczenia, nie każdy ma uszy wrażliwe na częstotliwości cewek oraz nie każdy funbox musi piszczeć, aczkolwiek trzy funboxy które ja miałem piszczały.

 

Co do problemów z wyłączaniem portu lan, to testowałem to na dwóch Funboxach 3 i problem występował na obydwu, nie znaczy, że będzie występował u każdej osoby, prawdopodobnie to dość rzadki problem, ja opisuję tylko moje własne doświadczenia z Funboxem.

 

Natomiast jeśli chodzi o zdalny dostęp to tak na logikę jeśli masz tą opcję wyłączoną, dzwonisz na infolinię Orange i mówisz o problemach z Funboxem i pracownik mówi Ci, że on nie widzi problemów na Twoim Funboxie, że wszystkie porty lan działają ... Ja miałem osobiście taką sytuację i ręczę, że miałem wyłączoną opcję zdalnego dostępu. 

A tak bardziej na serio, przeskanuj sobie dowolną aplikacją otwarte porty na Funboxie, nie przyglądałem się temu aż tak dokładnie ale był jeden port po którym logowanie do Funboxa odbywa się za pomocą certyfikatu, prawdopodobnie albo jakiś automatyczny system pomocy Orange albo pracownik Orange ma certyfikat do logowania się na Funboxa, ale tak jak mówiłem nie miałem czasu się temu dokładnie przyglądać a aktualnie nie korzystam już z Funboxa.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania


@Mitarnapisał(-a)

@Morciak 

Co do piszczenia, nie każdy ma uszy wrażliwe na częstotliwości cewek oraz nie każdy funbox musi piszczeć, aczkolwiek trzy funboxy które ja miałem piszczały.

 


Zgadzam się z tymi słowami - też mam w swoim otoczeniu taką osobę.

I jak przychodzi czasem w odwiedziny, i mam akurat włączony Sagem F@st 5656 (FB 3.0),

to pyta mnie co u mnie tak piszczy. I za pierwszym razem po dłuższym szukaniu przyczyny tego piszczenia okazało się, że to te urządzenie wydaje taki dźwięk. Więc, kiedy ta osoba wpada do mnie w odwiedziny, to staram się, aby ono było wyłączone.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Piszczy to dziadostwo strasznie. Może Orange przemyśli na przyszłość co kupuje i jak to działa i w wersji 4.0 bardziej się postara.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@marder 

Zostaje wymiana na ONT + FB2 i zamiast FB2 mozna podlaczyc wlasny cichy router, ja tak zrobiłem i wszystkie moje problemy z Orange zniknęły.

 

Jednocześnie polecę w tym miejscu router Mikrotik hAP ac2, nawet się nie poci na światłowodzie 1 Gbit ( zużycie procesora max 10 % ), ma porty gigabitowe i wifi 5 Ghz i kosztuje ułamek tego co inne routery - ok. 300 zł


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Ale chyba już nie ma takiej możliwości żeby Ci dali ONT jak już masz Funbox 3.0.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@marder 

Ja miałem instalację z FB3, 

Po wielu bojach napisałem pisemną reklamację na adres korespondencyjny Orange uzasadniając dlaczego potrzebuję ONT i po krótkim czasie zadzwonił pracownik zeby umówić mnie z technikiem w celu wymiany FB3 na FB2 +ONT. Technik wystawił notę chyba na 150-160 zł za wymianę ale pracownik Orange mi to anulował w ramach mojej pisemnej reklamacji.

Anonim

Nie dotyczy

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Teraz FB 2.0 z ONT się już nie dostanie, jedyna opcja jak się ma FB 3.0, to załatwić do niego ONT, kwestia umotywowania takiej zmiany.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Witaj.

 

Fajny opis.

Gdzie znajdę jakąś porządną instrukcję, która opisuje funkcje dostępne z menu admina.

Interesuje mnie zwłaszcza przekierowanie portów i dyndns czy inny podobny serwis.

Widzę że mozna Funbox 3.0 podłączyć poprzez zewnetrzne ONT - ETH1 jako wan port.

Można kupić ONT? Widziałem używane na Allegro. Czy jest w tym jakiś haczyk? nie wiem MAC adres musi być konkretny etc ??