Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 3
  • 0

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

Dzięki VDSL2 kupiłem ten router.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

Ja z kolei nie polecam DGT. Kilka lat temu było głośno o włamaniach na ten modem. Ludzie dostawali potężne rachunki za połączenia z VoIP. Orange w końcu wycofał ten modem i został SagemCom VDSL 3764 - ten modem potrafi trzymać synchronizację ponad 2 miesiące jak nie ma zaniku zasilania.

Później pojawiły się Funbox'y.

Jak zwykle wszystko zależy od egzemplarza.

 

@benchmarekużywasz jakiś aplikacji do ściągania czy czegoś co sieje pakietami i może zawieszać switch'a w modemie? Przydał by się jakiś analizator pakietów...

Anonim

Nie dotyczy

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet


ViPER napisał(-a):

Ja z kolei nie polecam DGT. Kilka lat temu było głośno o włamaniach na ten modem. Ludzie dostawali potężne rachunki za połączenia z VoIP. Orange w końcu wycofał ten modem i został SagemCom VDSL 3764 - ten modem potrafi trzymać synchronizację ponad 2 miesiące jak nie ma zaniku zasilania.

Później pojawiły się Funbox'y.

Jak zwykle wszystko zależy od egzemplarza.

 

@benchmarekużywasz jakiś aplikacji do ściągania czy czegoś co sieje pakietami i może zawieszać switch'a w modemie? Przydał by się jakiś analizator pakietów...


@ViPERTo już było i nie ma problemu jest tez inny firmware od DGT 

Typ płyty: DGT0776A
Wersja oprogramowania: 131217.1146
Wersja firmware: A2pv6C039g1.d24

http://www.neostrada.pl/fid,4002278347,id,2667300021,title,sagem-f-st-3764-problem-z-synchronizacja,...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

@Anonim, takimi linkami można się wymieniać w nieskończoność ale nie w tym rzecz 🙂

 

http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,2590500024,title,problem-z-modemem-dgt-czy-problem-z-linia-vdsl-,forumthread.html

 

Miałem nieprzyjemność konfigurować wiele DGT i szło to o niebo gorzej niż w przypadku porównywalnej ilości 3764

Anonim

Nie dotyczy

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet


ViPER napisał(-a):

@vdsl2, takimi linkami można się wymieniać w nieskończoność ale nie w tym rzecz 🙂

 

http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,2590500024,title,problem-z-modemem-dgt-czy-problem-z-linia-vd...

 

Miałem nieprzyjemność konfigurować wiele DGT i szło to o niebo gorzej niż w przypadku porównywalnej ilości 3764


@ViPERJak było 3/4 lat temu z Voip http://forum.neostrada.info/viewtopic.php?t=20980

A problem już dawno zalatany szkoda ze nie byleś w 2011 żeby mi pomoc z tym  http://www.orange.pl/is_b2c.phtml?selectedProducer=Sagemcom&selectedTerminal=Sagemcom F@st 3764&terminalChosen=true


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 3
  • 0

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet


ViPER napisał(-a):

 

...

@benchmarekużywasz jakiś aplikacji do ściągania czy czegoś co sieje pakietami i może zawieszać switch'a w modemie? Przydał by się jakiś analizator pakietów...


Nie używam żadnych aplikacji typu p2p jeśli o to pytasz. Router zawiesza się po prostu przy włączeniu filmu z Ipla czy Hbogo na dekoderze HD2000 (Polsat cyfrowy). Lub podczas oglądania Youtube. Wczoraj odpiąłem dekodery (mam multi room drugi HD3000)  całkiem od FB2 i router się jeszcze nie zawiesił. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 3
  • 0

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

Rozwiązałem problem zawieszającego się funboxa.

 

Fanbox zawieszał porty ethernet, pozostałe funkcje działy WIFI, xDSL.

 

Dzieje się to wtedy gdy w sieci pojawi się kilkanaście urządzeń nie koniecznie aktywnych w danym momencie, od strony ethernetu, wtedy switch przestaje odpowiadać. Czyżby celowe działanie w stylu: cztery porty ethernet = cztery urządzenia? Czy jakaś niedoróbka ze strony sprzętowej lub programowej? Wpadłem na to przeglądając inne fora. Zawsze problem się pojawiał przy bardziej rozbudowanej infrastrukturze sieci lokalnej. Postanowiłem że użyje FB tylko jako modem do łączenia się z VDSL, a router postawie zewnętrzny z inną pulą adresów niż FB (wcześniej FB był punktem centralnym w sieci). Postawiłem zwykły router  Linksys WRT54GL zajmuje się routowaniem ruchu i nadawaniem DHCP, a FB jest po stronie jego WANu. FB widzi tylko jedno urządzenie od strony switcha i zawieszanie się FB zniknęło.

 

Co do routera DGT to jeszcze go nie otrzymałem. Pan u którego kupiłem przez przypadek wystawił ponownie to co już wcześniej sprzedał, zwrócił mi pieniądze. Kupiłem u kogo innego jeszcze nie otrzymałem. 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet

U mnie od chwili "nowego oprogramowania" jest ten sam problem z zawieszającymi się portami Ethernet 😞

Czy tunery też masz podłączone do dodatkowego routera ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 3
  • 0

Orange FunBox 2.0 zawieszające się gniazda ethernet


stoper napisał(-a):

U mnie od chwili "nowego oprogramowania" jest ten sam problem z zawieszającymi się portami Ethernet 😞

Czy tunery też masz podłączone do dodatkowego routera ?


Tak wszystko wpiąłem na drugi router, również wifi w FB wyłączyłem i przerzuciłem na drugi router.