Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange FunBox 2.0 nie współpracuje ze switch'em tp-link, d-link, ciso

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 1

Orange FunBox 2.0 nie współpracuje ze switch'em tp-link, d-link, ciso

Po podłączeniu przewodem ethernet funboxa ze switch'em podłączonym do komputera stacjonarnego połączenie traci się po chwili. Natomiast po podłączeniu do laptopa działa bez problemu. Wymiana karty sieciowej w stacjonarnym nie przyniosła rezultatu. Po usunięciu switch'a i połaczeniu bespośrednio do routera komputer działa poprawnie. Testowane były różne switch'e (tp-link, d-link, ciso) i w każdym przypadku występuje ten sam problem. Przewody zostały wielokrotnie sprawdzone i są w 100% sprawne.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 1

Orange FunBox 2.0 nie współpracuje ze switch'em tp-link, d-link, ciso

Okazało się że problemowi były winne złe podłączenia przewodów w gniazdku. Doszedłem do tego po sprawdzeniu przewodów pożyczonym miernikiem. Dziękuję bardzo za chęć pomocy w rozwiązaniu problemu. Temat uważam za za zamknięty.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange FunBox 2.0 nie współpracuje ze switch'em tp-link, d-link, ciso

@sok Zaraz zaraz. Najpierw podłączasz switch do Funboxa, a następnie komputer do switcha. Co to za switche? Czy one są zarządzalne ?

Anonim

Nie dotyczy

Orange FunBox 2.0 nie współpracuje ze switch'em tp-link, d-link, ciso

Nie wszystkie switche można podłączyć do routera, są takie które można konfigurować, te bez konfiguracji raczej nie zadziałają ale bywają wyjątki, bez podania modeli switcha trudno pomóc, inna sprawa, kabel oczywiście taki jak trzeba i zgodnie z instrukcją routera i switcha go wpinasz (łączysz urządzenia).


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 1

Orange FunBox 2.0 nie współpracuje ze switch'em tp-link, d-link, ciso

Wszystkie użyte do prób switch'e są niezarządzalne. tp-link tl-sg108, d-link dsg-108 ciso już oddałem, nie pamiętam dokładnego modelu. Użyłem przewodu cat.6 utp. Odległość od router do switcha - 8m a odległość od switcha do komputera - 6m. Dodam jeszcze że testowałem ze switch'em inne komputery (laptop i inny stacjonarny) i bez problemu działają.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 1

Orange FunBox 2.0 nie współpracuje ze switch'em tp-link, d-link, ciso

switch'e tp-link tl-sg108 i d-link dsg108, obydwa nie są zarządzalne.

Anonim

Nie dotyczy

Orange FunBox 2.0 nie współpracuje ze switch'em tp-link, d-link, ciso


@soknapisał(-a)

Wszystkie użyte do prób switch'e są niezarządzalne. tp-link tl-sg108, d-link dsg-108 ciso już oddałem, nie pamiętam dokładnego modelu. Użyłem przewodu cat.6 utp. Odległość od router do switcha - 8m a odległość od switcha do komputera - 6m. Dodam jeszcze że testowałem ze switch'em inne komputery (laptop i inny stacjonarny) i bez problemu działają.


Tak z ciekawości po co ci te switche? Przecież wystarczy używany router z ap klient (punkt dostępu) i masz 3 dodatkowe gniazda lan, + lepsze wi-fi niż FB 2.0, można z używką zamknąć się w 25 zł lub coś lepszego i nowego za 100zł (Archer C20).


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 1

Orange FunBox 2.0 nie współpracuje ze switch'em tp-link, d-link, ciso


@Anonimnapisał(-a)

@soknapisał(-a)

Wszystkie użyte do prób switch'e są niezarządzalne. tp-link tl-sg108, d-link dsg-108 ciso już oddałem, nie pamiętam dokładnego modelu. Użyłem przewodu cat.6 utp. Odległość od router do switcha - 8m a odległość od switcha do komputera - 6m. Dodam jeszcze że testowałem ze switch'em inne komputery (laptop i inny stacjonarny) i bez problemu działają.


Tak z ciekawości po co ci te switche? Przecież wystarczy używany router z ap klient (punkt dostępu) i masz 3 dodatkowe gniazda lan, + lepsze wi-fi niż FB 2.0, można z używką zamknąć się w 25 zł lub coś lepszego i nowego za 100zł (Archer C20)

 


Switch jest umieszczony w piwnicy, skąd rozchodzą się przewody do poszczególnych pomieszczeń, a wi-fi w piwnicy jest dla mnie zupełnie zbędne. Z przyczyn technicznych switch musi znajdować się w piwnicy. Poza tym interesuje mnie tylko sieć przewodowa.

Anonim

Nie dotyczy

Orange FunBox 2.0 nie współpracuje ze switch'em tp-link, d-link, ciso

Laptop działa przez switch, to może podejrzyj jak adresuje IP, router jak spięty ze switchem nic tam nie pokazuje w menu, może adresy na obu są inne, stąd konflikt, DHCP wyłącz w routerze i sprawdż czy poprzez switcha net jest, czy sieć widać na laptopie, najlepszy switch to zarządzany, można dopasować adresację, mapka instalacji (sieci) by się przydała, bardzo mało informacji @sok dajesz, w ciemno nikt nie pomoże, może jakiegoś informatyka z pobliża zgarnij, bo zdalnie to nie pomogę 😉

Anonim

Nie dotyczy

Orange FunBox 2.0 nie współpracuje ze switch'em tp-link, d-link, ciso

Zgłębiając temat to te TP-Link switche muszą działać, coś nie tak było robione, PC też dziwnie się zachowywał, albo karta trefna albo sterowniki i konfiguracja lipna.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 1

Orange FunBox 2.0 nie współpracuje ze switch'em tp-link, d-link, ciso


@Anonimnapisał(-a)

Laptop działa przez switch, to może podejrzyj jak adresuje IP, router jak spięty ze switchem nic tam nie pokazuje w menu, może adresy na obu są inne, stąd konflikt, DHCP wyłącz w routerze i sprawdż czy poprzez switcha net jest, czy sieć widać na laptopie, najlepszy switch to zarządzany, można dopasować adresację, mapka instalacji (sieci) by się przydała, bardzo mało informacji @sok dajesz, w ciemno nikt nie pomoże, może jakiegoś informatyka z pobliża zgarnij, bo zdalnie to nie pomogę 😉


Dochodzę do wniosku że sam nie jestem w stanie rozwiązać problemu, prawdopodobnie będę musiał prosić o pomoc informatyka. Załączam schemat sieci.


siec.png