Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange CDMA


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Orange CDMA

Hej. Mam Internet CDMA a jak wiadomo Orange zrezygnowało z tej technologi  i obecnie brak u mnie internetu poniważ router nie ma przełącznika by przejść z CDMA na inną technologię. Czy w takim wypadku Orange powinno wymienić mi urządzenie na takie które będzię działać czy muszę sam sobie je kupić i jesli tak to czy ktoś zna jakiś konkretny i niedrogi model routera podobny do axesstel MV610R ktrego obecnie miałem?

15 ODPOW. 15

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36151
  • 1365

Orange CDMA

Co do wymiany - na pewno nie. Ew. czy możesz dokupić nowe biorąc nowy aneks - to możesz sprawdzić na infolinii lub w salonie.

Co do sprzętu - zależy co Cię interesuje. I czy jesteś w zasięgu LTE czy tylko 3G?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Orange CDMA

Z mapy wynika że mam zasięg 3G i LTE. Mam kartę sim 3G/R-UIM więć LTE chyba odpada. Chciałem jakiś router pod tą karte żeby można było korzystać z tego internetu na komputerze stacjonarnym oraz na urządzeniach przenośnych. Coś podobnego do tego routera o którym wspomniałem wcześniej i w cenie jakoś do 200zł chyba że sie nie da. Jeśli to co piszę jest niejasne to przepraszam bo nie bardzo ogarniam ten temat a zależy mi żeby to jakoś rozwiązać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36151
  • 1365

Orange CDMA

Większość takich kart wspiera również LTE. Niestety mapka na stronie Orange pokazuje tak samo zasięg na zewnątrz i wewnątrz budynków, więc sugerowałbym jeszcze przedzwonić na infolinię działu technicznego 510100100 i podpytać czy pod Twoim adresem jest zasięg wewnątrz budynku (i jaki).

Co do sprzętu, to jeszcze podpytam o dodatkowe cechy:
- czy to ma być router na baterię czy podłączany do prądu 230V?
- ma być coś prostego czy bardziej zaawansowanego?
- piszesz, że chcesz podłączyć komputer stacjonarny, więc możesz użyć wifi? czy musi być kablem? jeśli kabel to wolisz przez USB czy Ethernet?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Orange CDMA

Obecny router był podłączony do prądu ale miał też baterie wystarczającą na jakieś 4h więc fajen byłoby coś podobnego chociaż bateria nie musi być. 
Raczej coś prostego bo zaawansowane pewnie będzie droższe.
Pod stacjonarny chcę kablem Ethernetem. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36151
  • 1365

Orange CDMA

Ciężko będzie znaleźć coś na wolnym rynku do 200 zł w takiej konfiguracji. Sugerowałbym poszukać promocji w lokalnych elektromarketach lub w sklepach.

Routery do 3G/LTE są zwykle bateryjne. Drugi problem to głównie podłączenie jest tylko na USB.
https://www.simsklep.pl/httpswwwsimskleppldwupasmowy-router-modem-wi-fi-lte-huawei-e5573s-320-czarny...
czy coś podobnego.

Inne lepsze są od 500 zł, ew. w Orange możesz dostać przy lojalce taniej.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Orange CDMA

Trochę słabo ale co poradzić. Właśnie dowiedziałem się że znajomy ma Router podobny do mojego tylko ze jego to Axesstel MVH650 3G/CDMA i musiał tylko przełaczyć przyciskiem w obudowie z CDMA na 3G. W sumie to jest identyczny jak ten mój tylko ta jedna funkcja je rózni. Chyba rozejrzę się za nim a  jeśli cena bedzie wysoka to będe szukał coś z tego co ty proponowałeś według twoich wytycznych. Bo średnio odpowiada mi router bateryjny ale dzięki tobie przynajmniej wiem że innych nie mam co szukać. 


Jeszcze jedno pytanie. Czy w związku z tą zmianą w działaniu internetu można zrezygnować normalnie z umowy by nie było kary i podpisać nową żeby dostać internet od razu z routerem bo podobno to bardziej opłacalne i widziałem takie informacje ale różnie ludzie gadają i wolę się upewnić. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36151
  • 1365

Orange CDMA

To zależy jaką masz umowę i kiedy brałeś. Powinieneś dostać przed Wielkanocą list z informacjami - tam masz info. W razie wątpliwości zadzwoń na infolinię.

Wg Twittera niektórych osób z Orange podobno można wziąć aneks do obecnej z nowym sprzętem ale czy na 100%, sugerowałbym kontakt na 510100100 lub salonem.

Jeśli chcesz ten router MVH650, to ostatnio na allegro czy olx chodzi w okolicach 100 zł (używany). Ale wiedz, że on jest tylko na 3G. A może jest u Ciebie także LTE?

To można też zasięg przetestować inaczej. Nie wiem czy masz może komórkę z LTE (ew. może ktoś z sąsiadów lub bliskich znajomych). Jeśli nie mają numeru w Orange, można kupić starter, zarejestrować go i potestować kilka dni. Dla mnie taki jest to nie wielki wydatek (<10 zł), niż inwestycja w sprzęt który różnie może działać.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Orange CDMA

Umowa była przedłużona jakoś w lutym albo marcu a listu o tych zmianach nie dostałem. 
Chyba zrobię tak jak radzisz chociaż nie zależy mi jakoś badzo na LTE bo 3G raczej mnie zadowala. Na ten moment to chyba wszystko więc wielkie dzięki za pomoc. Potem dam znać o wynikach tego wszystkiego to może jeszcze komuś się przyda. Jeszcze raz dziękuje.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

Orange CDMA

Mógłbyś użyć jakiejś starej komórki jako rutera.

Większość komórek ma opcję tetheringu poprzez kabel USB do komputera albo poprzez utworzenie własnej sieci WiFi.