Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczenie zasięgu wi-fi

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Ograniczenie zasięgu wi-fi

Niektóre urządzenia mogą sobie nie radzić z takimi rozwiązaniami. To jest właśnie coś za coś. Z cieciami u siebie też kombinuję na rożne sposoby. Najlepiej, jak by był to profesjonalny router, gdzie można dowolnie ustawiać poziom sygnału, ukierunkowywać sygnał i jeszcze kilka innych bajerów. Niestety w tedy cena już leci znaczna.

 

Ja u siebie to jeszcze bym dołożył drugi router, gdzieś bardziej ukryty (w sensie schowany w domu), za kilka PLN i włączał go jak chcę korzystać z NOKII. Ale to tylko takie moje kombinowanie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Ograniczenie zasięgu wi-fi

Jeszcze mi się unasieniała myśl: Urządzenia podobnej marki najlepiej komunikują się w sieci ukrytej. Najczęściej takie rozwiązania spotykałem do przekazywania obrazu z kamer IP lub do przesłania internetu między dwoma routerami.

Może Nokia tego nie bardzo trawi i dlatego ma kłopot. Sprawdź jeszcze poprawność spisania danych w Nokii. Czasami jedna literka, czeski błąd powoduje że coś nie działa.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Ograniczenie zasięgu wi-fi

Z dodatkowym routerem bardzo dobra myśl i to wykorzystam .On bedzie rozsyłał sygnał wi fi bo funbox musi być ponieważ posiadam telewizję iptv.Z nokią sobie poradziłem w ten sposób że przy wpisywaniu hasła są opcje zaawansowane i kliknąłem na ukrytą sieć aby była włączona he he .Patrzą a nie widzą ,cytuję bo ilekroć wpisywałem hasło nie zwrociłem uwagi na ten szczegół ,dopiero na forum nokii ktoś miał podobny problem ,ile to czasu trzeba stracić żeby w końcu wpisać w google i wyszukać😀.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Ograniczenie zasięgu wi-fi

W domu mam w sieci 6 routerów i dwa huby + dysk sieciowy i odtwarzacz LAN podpięty do TV. Nie wspominam już o drobnicy, która się łączy z siecią. Czasami jak mi coś wpadnie do głowy, to testuje rożne konfiguracje i ustawienia. 

Drobny szczegół czasami potrafi nieźle namieszać.

Dobrze, że udało się rozwiązać sprawę NOKII.

 

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenie zasięgu wi-fi

@bruno , ja podpowiem ze swoich doświadczeń z routerem Funbox 2 i Livebox 2.0. Testy na smartfonie poza budynkiem to ok.20m zasięgu WiFi (u mnie). Filtrowanie adresów MAC włączone i SSID ukryte. WiFi z hasłem, urządzenia podłączone w sieci domowej i na ten moment, aplikacja Funbox ma fajnie rozrysowaną Twoją sieć, z rozbiciem na dane każdego urządzenia. Porównasz i wiesz Emotikon: Bardzo szczęśliwy W panelu też dodajesz uprawnienia po adresie, albo odcinasz dostęp, jak coś podejrzanego. Zmień wszystkie nazwy na swoje i porównasz zarówno w panelu, jak i w appce, czy są zgodne. Bluetooth też pomaga.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Ograniczenie zasięgu wi-fi

No ogarnąłem podłączenie drugiego routera tylko wskazówka dla robiących podobne rzeczy, na drugim routerze trzeba wyłączyć DHCP, drugi router chodzi jako wi fi. Powyższe wskazówki tzn. ukrycie ssid i tak dalej także zastosowane. Jeszcze raz dzięki za pomoc.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Ograniczenie zasięgu wi-fi

Można to wykonać na kilka sposobów. Ty zrobiłeś na tej samej sieci. Podłączając pod gniazdo WAN, drugi router jest w tedy drugą podsiecią. W tedy druga podsieć nie możne mieć nr IP z tego samego zakresu.

Czyli pierwsza sieć: 192.168.0.XXX, druga podsieć 192.168.1.XXX.

W Twojej konfiguracji zachowany jest zakres nr IP z pierwszej sieci, czyli wszystkie urządzenia łączące sie nawet przez drugi router mają nr IP z zakresu 192.168.0.XXX.

Nr IP są przykładowe, więc w Twojej sieci mogą być inne.

 

Potrzeba matką wynalazków i znalazłeś swoje rozwiązanie. I tak trzymać Emotikon: Mrugający

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Ograniczenie zasięgu wi-fi

@Anonim To już Orange do takiego poziomu się posunął, że w apce jest pogląd własnej sieci LAN?

Niestety ja już nie posiadam neta od Orange, więc bazuję tylko na doświadczeniu sprzed prawie dwóch lat oraz wiadomościach na NO i ustawianiu FunBOX-ów u sąsiadów Emotikon: Mrugający

Może jak będę miał więcej czasu lub sąsiada z FunBOX-em, to protestuje nowe możliwości routerów od Orange Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Ograniczenie zasięgu wi-fi

ketrasa jest aplikacja MójFunBox i są pewne opcje, które można ustawiać na routerze.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Ograniczenie zasięgu wi-fi

Dodam jeszcze, że owinięcie folią antenek routera bardzo mocno tłumi zasięg, gorzej jak tych antenek nie ma np. Funbox 2.0 .