Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczenie zasięgu wi-fi

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenie zasięgu wi-fi


@brunonapisał(-a)

Ma taką opcję, ale ponoć można się podszyć pod np mój Mac


To już spore utrudnienie jest, hasło do wi-fi mocne i zmieniaj często, szanse na włam ograniczysz, MAC karty laik nie zmieni, gro korzysta z doskoku z telefonu, tam nie tak łatwo MAC karty sieciowej zmienić, ba Gwarancję się traci.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Ograniczenie zasięgu wi-fi

Tłumienie przez przy użyciu folii aluminiowej, niezłe. Ja bym jeszcze ja uziemił dodatkowo. Trzeba się też liczyć, że z routera fale będą tłumione, ale również i sygnały docierające do Ciebie. Zamiast folii, można jeszcze zastosować siatkę.

Czy sąsiad łapie sygnał przez ścianę, podłogę czy sufit?

 

Teoretycznie WiFi ma zasięg do 100 m na wolnej przestrzeni. W zabudowie ten sygnał spada i nieraz może nie przekraczać nawet 20 m.

 

Adres MAC jest niezłym rozwiązaniem. Złamanie ciągu cyferek, np: 00:0A:E6:3E:FD:E1 już jest nie lada wyzwaniem. Spotkałem się, że sieć WiFi jest niezabezpieczona hasłem, tylko filtrowanie jest po adresie MAC. Trochę więcej zachodu jest w tedy z podłączeniem nowego urządzenia do WiFi, bo trzeba dopisać adres MAC do routera.

 

W routerach bardziej zaawansowanych jest opcja zmiany siły sygnału WiFi.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Ograniczenie zasięgu wi-fi

ketrasa ściana wychodzi na ulicę a ta siatka to z czego może być i druga sprawa jak uziemić?

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenie zasięgu wi-fi

@bruno  jak masz grzejnik w pomieszczeniu, to można przy zaworze uziemnić, tak czasem się robi, ale sprzęty elektryczne tak nie uziemniaj, średnio bezpieczne ;0


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Ograniczenie zasięgu wi-fi

Mam na myśli siatki na przykład takie: 

siatka_aluminiowa_1.jpgsiatka_aluminiowa_2.jpg

Co do uziemienia naproście i najszybciej na czas testów prowizorycznie przewód łączący siatkę z kaloryferem lub kranem. Ważne, aby było przejście elektryczne.

 

Zakładam, że od strony ściany, gdzie chcesz tłumić sygnał WiFi nie masz jakiegoś masztu komórkowego, z którego korzystasz. Bo to też stłumi sygnały docierające do Ciebie.

 

Można jeszcze przenieść router w miarę możliwości  jak najdalej od ściany, np. na drugą skrajną stronę mieszkania,  domu. To moim zdaniem łatwiejsze, niż kombinowanie z ekranem. 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenie zasięgu wi-fi

@bruno  jest jeszcze jedna opcja zabezpieczeń sieci wi-fi, nie rozgłaszać nazwy (ssid) 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Ograniczenie zasięgu wi-fi

@Anonim Zgadza się, tylko przy konfiguracji na urządzeniach trzeba samemu nazwę sieci wpisać. Drobna literówka i brak połączenia.

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenie zasięgu wi-fi

@ketrasaArturja nie mam z tym problemów, od ulicy ssid jest nie rozgłaszane, tył posesji już normalnie, ale tam zasięg za płotem znika 😉

Dodatkowo wzdłuż tylnego ogrodzenia piesek ma kojec, Haker się nie ostoi, pies lepiej pilnuje posesji od monitoringu i hałas robi spory 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Ograniczenie zasięgu wi-fi

Są programy do skanowania ukrytych sieci czytałem o tym.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Ograniczenie zasięgu wi-fi

@Anonim czyli zmiana nazwy sieci, zmiana hasła i wyłączenie rozgłaszania ssid. Z programów które znam, są w stanie wychwycić, że sieć jest i to zaszyfrowana, ale bez nazwy. Standardowe WiFi w urządzeniach tej sieci nie zobaczy.