Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

ROZWIĄZANE

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7528
  • 28

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT


@mrcodericknapisał(-a)

 

Swoją drogą, widzę, że wywołałem lekką burzę na forum 😄


Nie na forum, tylko w swojej głowie. Ten wątek nie miał prawa mieć więcej niż dwie strony.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 73
  • 2

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@slav72 @Anonim 

Byłem w salonie Orange i złożyłem reklamacje,

Nie byli w stanie wskazać punktu mówiącego o ograniczeniu łącza przez ONT do 600 Mb/s.

Będę dzwonić na komórkę w rozpatrzeniu reklamacji.

Czyli czekamy 😄


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7528
  • 28

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

No, ciekawie się zrobiło. Co wskazałeś jako swoje roszczenie w treści reklamacji, jeżeli to nie tajemnica?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 73
  • 2

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Zostałem poinformowany telefonicznie, że przy zastosowaniu ONT łącze jest obcinane do 600 Mb/s a w umowie, którą podpisałem niczego takiego nie ma.

 

Oczywiście opowiedziałem o całej historii mojej (horror życia) 😄

Informację taką dostałem od kilku osób z różnych stron. Dwóch monterów mi to powiedziało, 3x na infolinii i Pani rozmawiająca z monterem w dniu montowania powiedziała, że może zmienić mi umowę na niższą, bo bez sensu płacić 1 Gb/s skoro będę miał 600 Mb/s.

 

Dodatkowo wskazałem, że wszystkie regulaminy internetu w Orange nie maja informacji o ograniczeniach spowodowanych zastosowaniem technologii ONT.

 

Dodatkowo, zaznaczyłem, że ONT jest wymagany ze względu na rozbudowaną sieć w firmie (5 serwerów, 30 VDI, 50 urządzeń korzystających z innej adresacji niż Router FunBox). Z resztą FunBox raczej zbyt bezpieczny nie jest z porównaniem Routera wartego 5 koła (samego routera, bez funkcji WiFi).


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7528
  • 28

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

no dobrze, ale jakie swoje żądanie wyraziłeś w treści reklamacji? Czyli co adresat reklamacji ma zrobić, żebyś był zadowolony?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Reklamacja

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 73
  • 2

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Zarządałem (grzecznie) aby przywrócili mi łącze 1 Gb/s bez ograniczeń do 600 Mb/s. + przywrócili umowę na 1 Gb/s. Zostałem wprowadzony w błąd przez Orange jakim jest mówienie nieprawdy. Bo nie mogą zgodnie z regulaminem zmienić mi prędkości na 600.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7528
  • 28

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Możesz to zrobić i bez reklamacji i mieć to od ręki. Na rozpatrzenie reklamacji musisz czekać na termin jej rozpatrzenia, tym razem rzeczywiście określony regulaminem. "Czyli czekamy".


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 73
  • 2

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Tylko, że dzięki reklamacji mogę (ale nie muszę) otrzymać jakiejś rekompensatę w postaci obniżenia kosztów. Jak jednorazowo zaoszczędzę kilka złotych to kupie sobie ciastka 😄

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 73
  • 2

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

No witam ponownie wszystkich @slav72 @Anonim @-brtk- @pirenej 

Tak informacyjnie, nadal nie mam 1 Gb/s. Orange twierdzi (od marca), że zwiększy mi do 1 Gb/s bo uznali moją reklamację ale... kurier nie pojawia się z nową umową (tak z 3 razy miał już u mnie być.) Taka rzetelna firma... dostałem kolejny termin zmiany umowy na wyższą prędkość od 1 Czerwca. W sumie to złożyłem już 4 reklamacje i nadal czekam bo jest rzekomy problem techniczny i prędkość zwiększą mi od nowego miesiąca.

 

Własny Router działa i jestem zadowolony z samego Internetu ale obsługa klienta i dział reklamacji leży. Ostatnio pisałem na czacie i zostałem przekierowany 10 razy do różnych działów. Raz na indywidualnego klienta, następnie na dział techniczny, który stwierdził, że to nie ich brocha i przerzucili mnie na dział biznesowy i tak w kółko. Po 10 przekierowaniach dostałem informację, że internet zostanie zwiększony do 1 Czerwca... A miał być od początku umowy... Obsługa to jednak nie zmieniła od czasów TP 😄

 

W każdym razie uzyskać 1 Gb/s od Orange na ich ONT i własnym Routerze to trudna sprawa. Po co oni to tak utrudniają? 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@mrcoderick  widzisz, ich regulamin zawiódł i mają ciężki orzech do zgryzienia 😁, swoją drogą gratuluję Ci cierpliwości i uporu, życzę pozytywnego (w końcu) załatwienia sprawy. Oczywiście informuj o postępach, jestem ciekaw zakończenia Twoich batalii. Powodzenia.