Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT w Orange

Anonim

Nie dotyczy

ONT w Orange

@Windowv2  są replikatory portów, wtedy i port łań jest, koszt od 100 zł 😄


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

ONT w Orange

A nawet poniżej stówki 😁, tu przykład Linksys USB3GIG USB 3.0 Gigabit Ethernet Adapter na moreli około dziewięciu dyszek 😋


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

ONT w Orange

Erm. Jesli moge sie zapytac. Po jakiego grzyba Wam jest tak do zycia potrzebne 2.5 czy 10 giga ? Ile macie w domu sprzetow w tym standardzie ? I tutaj mowimy o ethernecie. Nie wspominam o WiFi, bo tutaj to jest juz dopiero kanal. Tak. We Francji to maja cud, miod i orzeszki. No wiedz wejdzmy na orange.fr. Co czytamy ? "Jusqu'à 2Gbit/s partagés ↓ (1Gbit/s ↓ par équipement) et 600Mbit/s ↑". Nie znam francuskiego, google translator mowi o slowie "partagés" jako "wspoldzielone", Czyli dl 1 Gb, ul 600 Mb. Gdzie tam macie 2 Gb dl? W ten sam sposob mogliby w Polsce pisac o naszym swiatelku, ale jaka by sie burza u Was rozpetala, ze Orange to klamcy, zdziercy, partacze i zlodzieje. Ile u nas kosztuje swiatelko? 80 zlotych polskich, czyli jakies 18 euro. Moze chcielibyscie placic 140 zlotych polskich ? No nie, bo za kilkanascie zeta to w OFNK czy u innego operatora to daja no limit i inne tego typu gadanie. Swiatlowod sam sie ma polozyc, sprzet ma byc za darmo a w ogole to powinni wszystkim doplacac za jego istnienie. Tylko dlaczego na rynku nie ma takiego lasu rak do inwestycji? Kto teraz ciagnie kable w miejscach gdzie ich nie ma ? UPC ? Vectra ? UPC mam za plotem sasiada (skrzynka przylegajaca do jego plotu), tyle ze sygnal omija nas i idzie dalej do blokow. Ze niby sie da podlaczyc? Zapomnijcie. Oferta UPC zebym sie odczepil wynosila 600 zlotych netto miesiecznie plus cyrograf na dwa lata. O oplate instalacyjna juz nie pytalem. Orendzowi tez zajelo kilka dobrych lat, zeby zdecydowali sie zrobic upgrade miedzi do swiatla, ale dali rade. I nie zadali od mieszkancow chorych oplat. No dobra. Oplata za korzystanie ze swiatla w domu jednorodzinnym. Sorki za wylewanie zali, ale czy czasami nie przesadzacie z zadaniami ? Gdyby Wam LTE ledwo co w czasie pracy wyciagalo 1 Mb/s ( oczywiscie, poza godzinami to i 80 smigalo ), to te "marne" 300/100 byloby dla Was zbawieniem. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

ONT w Orange


@Ajgornapisał(-a)

Po jakiego grzyba Wam jest tak do zycia potrzebne 2.5 czy 10 giga ?


żeby wrzucić screen speedtesta


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

ONT w Orange

Dzisiaj nie stanowi to problemu, natomiast jutro może już tak. Ja akurat jestem w tej sytuacji, że router Funbox 6 mam podłączony do ONT umieszczonego w skrzynce rozdzielczej na klatce schodowej za pomocą kabla RJ-45, który na szczęście deweloper doprowadził do mieszkania (mój budynek został oddany w roku 2011, kiedy przepisy budowlane nie nakazywały jeszcze doprowadzania światłowodów do mieszkań).

 

I w przypadku pojawienia się za 2-3 lata ofert powyżej 1 Gbit/s nie będę mógł z nich skorzystać, ponieważ ograniczać mnie będzie port LAN 1G w ONT i routerze.

 

Postęp techniczny jest ogromny - w roku 2004, kiedy przesiadłem się do Aster (teraz już UPC) z modemu telefonicznego, skok prędkości z 56kbit/s na 1 Mbit/s wydawał mi się kosmiczny. Człowiek szybko się jednak przyzwyczaja do dobrego.

 

Z drugiej strony wiem, że jest wiele małych miejscowości, gdzie jedyną opcją stacjonarną jest kabel miedziany i 20 Mbit/s ADSL (a ludzie są mocno szczęśliwi, kiedy znajdą się w zasięgu VDSL 80 Mbit/s). W tym jednak przypadku na 90% wybrałbym internet mobilny LTE z routerem i dodatkową anteną zamocowaną na dachu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

ONT w Orange

Szczesliwi Ci co nie musieli korzystac z jedynego zrodla internetu do pracy w postaci LTE na zatloczonych osiedlami obszarach. Chwalmy kazdy dzien, bo nie znane sa oblicza dostawcow 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 90
  • 0

ONT w Orange

Witam. Obecnie, jako nowy klient, jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać ONT ?? 

Dzięki za wszelkie sugestie  i pozdrawiam RM.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

ONT w Orange


@mroknapisał(-a)

Witam. Obecnie, jako nowy klient, jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać ONT ?? 

Dzięki za wszelkie sugestie  i pozdrawiam RM.


Żadne. Mówisz i dostajesz. 

Ludzie dorabiają dziwne ideologię do tego tematu


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

ONT w Orange

@mrokFunbox umiejscowiony w innym miejscu niż możność dociągnięcia światłowodu + gotowa instalacja ethernetowa np w teorii albo zwyczajnie mówisz, że będzie podłączany własny router . Rok temu zaczynałem mówić że potrzebuje bo będzie w innym miejscu a konsultantka mówi potem, że ludzie biorą zeby podpiąć własny router na to ja właśnie taki miałem plan.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 54
  • 0

ONT w Orange


@Ajgornapisał(-a)

Erm. Jesli moge sie zapytac. Po jakiego grzyba Wam jest tak do zycia potrzebne 2.5 czy 10 giga ? Ile macie w domu sprzetow w tym standardzie ? 

 

 


Ja mam prawie wszystkie stacjonarne w 2.5GbE. nawet płytę główną mam z 2xLAN jedno 2.5GbE a drugie 10GbE. Do tego WiFi w 802.11ax - więc standard 2.5 jest coraz mocniej rozwojony i w/g mnie znacznie popularniejszy będzie niż 10Gbit. Za Chiny ludowe nie mam pojęcia na co komu w domu port 10Gbit/s, ale opcja 2Gbit to już spoko i w/g mnie to top na kolejne kilka lat.