Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niska prędośc internetu ADSL


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Niska prędośc internetu ADSL

Witam

Od kilku dni borykam się z problemem wolnego internetu. Mam usługę internetu 1-10 Mb/s

Wymieniłem kabel od gniazdka telefonicznego do routera, od routera do komputera. Nic to nie pomogło.

Wymieniłem też router na TP-Link TD-W896 też nic.

Wcześniej potrafił internet rozpędzić się nawet do 6000Kbps. Obecnie jest Pobieranie 1536Kbps

Dodaje zdjęcie z ustawień routera.

router .png

13 ODPOW. 13
Anonim

Nie dotyczy

Niska prędośc internetu ADSL

Jeśli masz problemy z Internetem to tu masz jak rozwiązać problem.

Anonim

Nie dotyczy

Niska prędośc internetu ADSL

Widać, że linia jest niestabilna ze sporym tłumieniem (pewnie odległość od centrali), trzeba zgłaszać, bo szkoda kasy na taki internet. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Niska prędośc internetu ADSL

Te tplinki ssią niestety, polecane routery niżej, ktore mozna spokojnie kupic na allegro/olx za 20-30zł, sam sie wlasnie przekonalem ze taki 10letni speedtouch 546 lepiej pracuje niz 3 tp-linki ktore mam...

 

~ Can I do anything about low SNR?

Depending upon the severity there are different things you can try:-

  • Routers are known to provide a more stable connection than usb modems and the purchase of an adsl router has done the trick for many.
    Be aware that some routers do perform better than others on Low SNR Lines, and although there is no guarantee, it is something very well worth trying. 
    The Speedtouch 585 + 576, Netgear DG834, Westell 6100, D-Link DSL-G604T are some routers that have specifically been known to maintain a more stable connection on a low SNR line.

    ~ The Netgear DG834 and DG834G have a very good reputation for being able to hold on to a connection at low SNR. I personally have seen one hang on to a line that frequently drops to 0dB (and below). Other users of the DG834G have reported similar. There's also a few instances where it worked when others wouldn't [link] 
    ~ The D-Link DSL-G604T has also been reported* to successfully stabilise a low SNR line which was about to be declared as incapable of supporting adsl. [link].

    ~ Most Speedtouch routers seem to work well on long lines and have a good reputation.

  • Adsl Filters. Make sure your filters are fitted correctly. Fit good quality filters, some definitely are better than others - adslnation carries an article which shows the difference in between some filters. Or better still...

  • NTE5 Filtered Faceplate. Fit an NTE5 master socket adsl faceplate, which is proved to have the best success rate for many people. 

 

A kilka ciekawostek mozna poczytac jeszcze na : https://kitz.co.uk/adsl/lowSNR.htm


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Niska prędośc internetu ADSL

Od kilku tygodni mam podobny problem. Znika on jednak, gdy wyłączę na routerze wifi lub wyłączę wifi w urządzeniu mobilnym, które łączy się automatycznie do mojej sieci (korzysta równocześnie z LTE). Przy włączonym wifi prędkość download jest niemierzalna (bliska zero), a odpowiedź na ping do serwera orange wraca po 2600 ms. Po wyłączeniu wifi mam 16mb/s i 40 ms ping. Złożyłem reklamację i otrzymałem informację o próbie nawiązania kontaktu personelu technicznego w tej sprawie. Czekam na rozwiązanie problemu i jeżeli będę w stanie coś napisać o przyczynach, zrobię to.   

Anonim

Nie dotyczy

Niska prędośc internetu ADSL


@krzysztof1958napisał(-a)

Od kilku tygodni mam podobny problem. Znika on jednak, gdy wyłączę na routerze wifi lub wyłączę wifi w urządzeniu mobilnym, które łączy się automatycznie do mojej sieci (korzysta równocześnie z LTE). Przy włączonym wifi prędkość download jest niemierzalna (bliska zero), a odpowiedź na ping do serwera orange wraca po 2600 ms. Po wyłączeniu wifi mam 16mb/s i 40 ms ping. Złożyłem reklamację i otrzymałem informację o próbie nawiązania kontaktu personelu technicznego w tej sprawie. Czekam na rozwiązanie problemu i jeżeli będę w stanie coś napisać o przyczynach, zrobię to.   


Jak ktoś cokolwiek zrozumiał z tego, to proszę o wyjaśnienie. 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Niska prędośc internetu ADSL

Router (w moim przypadku jest to funbox 2.0) umożliwia podłączenie go z urządzeniami kablem lub bezprzewodowo (wifi). Podłączenie urządzenia wifi do mojego routera powoduje drastyczne spowolnienie ADSL. Czas na wysłanie najmniejszej jednostki danych i uzyskanie odpowiedzi, czyli odpowiedź na ping jest około 65 razy większy, jeżeli w mojej sieci domowej podłączam mój telefon. Nawet jeżeli brak jest jakiejkolwiek transmisji. Teoretycznie podłączenie urządzenia wifi do sieci nie powinno mieć to żadnego związku z prędkością ADSL i wygląda to na jakiś cyber błąd. Polecam wikipedię i googlowanie wszystkim, którzy nie wiedzą o co pytają. 

Anonim

Nie dotyczy

Niska prędośc internetu ADSL

@krzysztof1958A jak jesteś połączony po WIFI 2.4GHz czy 5GHz ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Niska prędośc internetu ADSL

Najprościej będzie zgłosić awarię modemu i do wymiany.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Niska prędośc internetu ADSL

Problem pojawił się kilka tygodni temu. Miałem wówczas włączone  wifi 5 GHz i automatyczne zalogowanie się w sieci wewnętrznej telefonu powodowało natychmiast spowolnienie ADSL (prawie do zera). Dwa tygodnie temu wyłączyłem 5GHz i włączyłem 2,4 GHz. Wydawało mi się, że zdecydowanie pomogło. Niestety wczoraj (11 sierpnia 2018) internet zablokował się po dołączeniu do sieci telefonu w sieci wifi 2,4 GHz.