Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niedziałający internet na służbowych komputerach

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 1

Niedziałający internet na służbowych komputerach

Dzień dobry,

 

pokierowała mnie tutaj obsługa czatu Orange. Mam problem z dostępem do internetu na służbowych komputerach (na prywatnych urządzeniach wszystko działa prawidłowo). Wina leży prawdopodobnie po stronie ustawień routera (Huawei B525s-23a), bo gdy przełożyłam kartę sim do telefonu i zrobiłam hotspota, wszystko działało prawidłowo. Zresetowanie ustawień routera nie pomogło. Dział IT z mojej firmy podpowiada włączenie VPN passthrough L2TP. 

 

Proszę o pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 1

Niedziałający internet na służbowych komputerach

Panowie, Wasza pomoc była nieoceniona, za co niezmiernie dziękuję, ale chyba właśnie doszłam do rozwiązania problemu. Wystarczyło zmienić w ustawieniach routera tryb IP na IPv4 😊

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Niedziałający internet na służbowych komputerach

@agata_m czy służbowe karty SIM mają założony PIN?

Jeśli tak, to po włączeniu routera że służbową kartą SIM, należy zalogować się do routera przez aplikację lub stronę www i wpisać numer PIN.

Logowanie do routera przez www:

Wpisujesz adres IP routera w przeglądarkę, najczęściej jest to: 192.168.8.1, login: admin, hasło: admin. Dane logowania są na etykiecie routera.

Aplikację do logowania z Androida: AI LIFE lub Huawei HiLink.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 1

Niedziałający internet na służbowych komputerach

@ketrasaArtur  Nie mam żadnej służbowej karty sim. Karta SIM która jest w routerze jest moja, prywatna, z której korzystam już ponad 2 lata. Służbowe są tylko laptopy, na których interenet z tego routera nie działa.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7449
  • 55

Niedziałający internet na służbowych komputerach


@agata_mnapisał(-a)

...na których interenet z tego routera nie działa.


Zdefiniuj "nie działa". Czy w ogóle nie ma dostępu do sieci czy jakaś wybrana usługa (np VPN) nie działa prawidłowo?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 1

Niedziałający internet na służbowych komputerach

@Samotnick nie otwierają się strony internetowe w przeglądarce, ale np. na Teamsach mogę rozmawiać normalnie


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Niedziałający internet na służbowych komputerach


@agata_mnapisał(-a)

@Samotnick nie otwierają się strony internetowe w przeglądarce, ale np. na Teamsach mogę rozmawiać normalnie


Generalnie ktoś założył na komputerach jakieś ograniczenie. Wróżąc z fusów wiele nie pomożemy, ale najprościej pewnie byłoby przeinstalować system. IMHO ustawienia rutera niewiele tu mają do rzeczy.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 1

Niedziałający internet na służbowych komputerach

@j131 dlaczego w takim razie firmowe komputery działają zupełnie normalnie, jeśli robię hotspota z telefonu a) z kartą sim od innego dostawcy b) przekładając kartę sim orange z routera do telefonu?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Niedziałający internet na służbowych komputerach

@agata_m 

To tylko Bóg i admin który założył to ograniczenie może wiedzieć na pewno.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7449
  • 55

Niedziałający internet na służbowych komputerach

Jeżeli dział IT radził sprawdzić ustawienia passthrough w routerze to możliwe, że korzystasz z jakiegoś typu VPNa (może właśnie L2TP) do dostępu do sieci. Strzelam, że nie może się ono połączyć z siecią firmową (przez B525) przez co nie masz dostępu do firmowego proxy przez który idzie ruch http. Sprawdź i napisz jakie masz ustawienia proxy w systemie.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 1

Niedziałający internet na służbowych komputerach

Panowie, Wasza pomoc była nieoceniona, za co niezmiernie dziękuję, ale chyba właśnie doszłam do rozwiązania problemu. Wystarczyło zmienić w ustawieniach routera tryb IP na IPv4 😊