Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie można uzyskać dostępu do serwera SMB Funbox 6 z Internetu


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 23
  • 0

Nie można uzyskać dostępu do serwera SMB Funbox 6 z Internetu

Cześć przyjaciele,

Używam dysku twardego USB przez serwer SMB w moim FunBox 6. Działa idealnie w sieci LAN, ale nie mogę uzyskać do niego dostępu z Internetu (kiedy nie ma mnie w domu). Jestem w stanie uzyskać dostęp do wszystkich innych urządzeń w moim domu za pomocą odpowiedniego przekierowania portów i reguł zapory.

Chciałbym mieć dostęp do danych na dysku twardym, gdy nie ma mnie w domu. Czy czegoś mi brakuje? Wypróbowałem wszystkie możliwe opcje.

3 ODPOW. 3

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6029
  • 24619
  • 209

Nie można uzyskać dostępu do serwera SMB Funbox 6 z Internetu


@prometheusnapisał(-a)

Cześć przyjaciele,

Używam dysku twardego USB przez serwer SMB w moim FunBox 6. Działa idealnie w sieci LAN, ale nie mogę uzyskać do niego dostępu z Internetu (kiedy nie ma mnie w domu). Jestem w stanie uzyskać dostęp do wszystkich innych urządzeń w moim domu za pomocą odpowiedniego przekierowania portów i reguł zapory.

Chciałbym mieć dostęp do danych na dysku twardym, gdy nie ma mnie w domu. Czy czegoś mi brakuje? Wypróbowałem wszystkie możliwe opcje.


A konkretnie jakie wypróbowałeś? Głupio byłoby proponować coś co już zrobiłeś.

Chociaż w tym wypadku przekierowanie portów może nie wystarczyć. Ten protokół nie jest normalnie rutowany w internecie, często jest specyficznie blokowany.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2050
  • 9895
  • 82

Nie można uzyskać dostępu do serwera SMB Funbox 6 z Internetu

@prometheus Próbowałeś zainstalować w swojej sieci serwer VPN i przez niego uzyskiwać dostęp do SMB?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 23
  • 0

Nie można uzyskać dostępu do serwera SMB Funbox 6 z Internetu

@j131 

Witam, próbowałem otworzyć porty wybierając opcję „custom firewall”. Zezwoliłem wszystkim protokołom na portach 137,138,139 i 445 z dowolnego źródła na dotarcie do routera. Ustawiłem nawet wyraźnie miejsce docelowe jako „192.168.1.1”, aby sprawdzić, czy to pomoże, ale tak się nie stało.

Użyłem nmap podczas połączenia przez LAN i pokazało mi, że port 139 i 445 były dostępne na TCP pod adresem 192.168.1.1

Uzyskanie dostępu do tych portów nawet po ich otwarciu nie działa. Wszystkie inne porty i protokoły, na które zezwoliłem, działają bezbłędnie dla innych urządzeń podłączonych do routera.



@Samotnick Nie używam dedykowanego urządzenia NAS. Używam routera FunBox 6, więc nie mogę na nim zainstalować ani uruchomić VPN. Chcę uzyskać dostęp do serwera Samba routera z Internetu.