Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działa YouTube na urządzeniach połączonych przez WiFi

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 1

Nie działa YouTube na urządzeniach połączonych przez WiFi

Dzień dobry,

 

Ten temat przewijał się już ale nie znalazłem rozwiązania tego problemu.

YouTube działa wybiórczo, jedne filmiki odtwarza a inne tylko 5-10 sekund i pojawia się kręcące się kółko.

Podobnie też działa Sklep Play a dokładniej instalowanie aplikacji. Dotyczy to tylko urządzeń połączonych przez WiFi, przez kabel wszystko działa ok.

Mam FunBox 3.0 i nigdy nie było problemów. Miesiąc temu pierwszy raz takie coś zauważyłem. Następnego dnia zrestartowałem modem i wszystko się naprawiło. Potem po tygodniu też się pojawił taki problem ale wystarczył restart modemu i wszystko wracało do normy. Teraz niestety nie jest tak dobrze. Od dwóch dni są tego typu problemy i już nie wystarcza restart modemu. Czy u siebie też macie takie niedogodności? Może komuś udało się w końcu rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 1

Nie działa YouTube na urządzeniach połączonych przez WiFi

Dzisiaj rano restart modemu i wszystko się naprawiło i działa i tam gdzie zmieniałem DNS i tam gdzie nie zmieniałem. Ciekawa sprawa. No ale jak problem będzie się powtarzać to trzeba będzie pomyśleć o zmianie na funbox 6. Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Nie działa YouTube na urządzeniach połączonych przez WiFi

@Olex73 rozdziel pasma WiFi i sprawdź, jak będzie działało na urządzeniach przez osobne WiFi 2,4GHz i 5GHz


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 1

Nie działa YouTube na urządzeniach połączonych przez WiFi

Nie wiem jak na modemie wyłączyć jedno pasmo. Łączyłem się na telefonie przez pasmo 2,4 a potem rozłączałem i łączyłem przez paasmo 5 ale nie było różnicy. 

Na innym telefonie i na tablecie tak samo, więc to nie ustawienia konkretnego urządzenia ani nawet konta google.

Ogólnie to prędkość na kablu i wifi (oba pasma) jest zadowalająca tylko dziwne że przy tych setkach Mb/s filmiki na youtube się zacinają. Filmy np na Netflix działają normalnie. Tak jakby usługi google przez wifi nie współpracowały.

Anonim

Nie dotyczy

Nie działa YouTube na urządzeniach połączonych przez WiFi

@Olex73  wpisz DNS 8.8.8.8, zamiast tych automatycznych, w urządzeniach co mają problem z Youtube 😉

W konfiguracji FunBox, 2,4Ghz i 5Ghz > nazwy SSID dla 5Ghz dopisz _5G 😉


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 1

Nie działa YouTube na urządzeniach połączonych przez WiFi

Zmieniłem DNS2 na 8.8.8.8 bo DNS1 miał 8.8.4.4 zarówno na 2.4 GHz i na 5GHz. Nazwy sieci mają już na końcu odpowiednio w nazwie _2.4GHz i _5GHz. Zrestartowałem telefon i dalej jest jak było.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nie działa YouTube na urządzeniach połączonych przez WiFi

Jak już pisałem przy okazji podobnych tematów u mnie problemów z YouTube czy GP brak, mam światłowód z FB6, po wifi telefony i laptop, wszystko działa bez zająknięć. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 1

Nie działa YouTube na urządzeniach połączonych przez WiFi

Mój FunBox 3.0 ma już 4 lata. Myślałem, że jeszcze z 2 lata posłuży. Jak się w najbliższym czasie nic nie zmieni i YT i GP będą działać jak działają to trzeba będzie zmienić modem na nowszy model. 

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 1

Nie działa YouTube na urządzeniach połączonych przez WiFi

Dzisiaj rano restart modemu i wszystko się naprawiło i działa i tam gdzie zmieniałem DNS i tam gdzie nie zmieniałem. Ciekawa sprawa. No ale jak problem będzie się powtarzać to trzeba będzie pomyśleć o zmianie na funbox 6. Pozdrawiam.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nie działa YouTube na urządzeniach połączonych przez WiFi

@Olex73  skoro problem występuje nie tylko u Ciebie i dzieje się to stosunkowo od niedawna to może wypadałoby zgłosić ten fakt do operatora, być może wkradł się jakiś bug w soft modemu i powinni wypuścić łatkę do oprogramowania 🤔. Takie moje luźne rozmyślania.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 1

Nie działa YouTube na urządzeniach połączonych przez WiFi

Dzwoniłem wczoraj do Orange ale do poniedziałku mają jakieś prace renowacyjne i nawet nie byli w stanie wykonać skanowania systemu. Prosili żeby kontaktować się od poniedziałku. Jak się sytuacja powtórzy to od razu zgłoszę do Orange.