Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działa NAT/PAT Orange Funbox 2.0 - SSH i HTTP(S)


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Nie działa NAT/PAT Orange Funbox 2.0 - SSH i HTTP(S)

Witam,

 

Od paru dni męczę się z konfiguracją routera tak, aby przepuszczał połączenia SSH i HTTP do serwera wewnątrz sieci. Przekopałem się przez różne wątki na tym forum i innych (elektroda itp) np. tu czy tu. Nic nie działa z proponowanych rozwiązań. Moja konfiguracja to:

 

- login neostrady: bez_ochrony-<blabla>@neostrada.pl (nie ma końcówki ipv6)

- dodany adres statyczny urządzenia

- ustawione reguły nat/pat

- włączone UPnP

- firewall: niski poziom ochrony

 

Ping działa, ale nie ma to większego znaczenia. Serwer wystawia testową stronę, którą mogę obejrzeć w lokalnej sieci. Dodatkowo też, wpisanie publicznego adresu przekierowuje mnie na stronę mojego routera.Jest to dosyć niepokojące, więc zapytam czy jest to zamierzone działanie. Oczywiście zdalny dostęp jest wyłączony.

 

Czy jest jeszcze coś co mógłbym zrobić, żeby móc wystawić serwer dv1g (192.168.1.26)?

 

Screeny:

info.PNGnatpat.PNGstatic.PNG

 

Pozdrawiam

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Nie działa NAT/PAT Orange Funbox 2.0 - SSH i HTTP(S)

Ale chcesz uzyskiwać dostęp z zewnątrz czy z wewnątrz?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Nie działa NAT/PAT Orange Funbox 2.0 - SSH i HTTP(S)

Chcę połączyć się z serwerem z zewnątrz. To znaczy po wpisaniu adresu publicznego (tudzież WAN) do przeglądarki (port 80) - w moim przypadku to 79.***.***.216, chcę uzyskać stronę internetową z serwera na urządzeniu stojącym w sieci pod adresem wewnętrznym 192.168.1.26 (statycznie przypisanym do urządzenia jak napisałem wyżej).

Obecnie po wpisaniu adresu publicznego uzyskuję stronę Orange Funbox 2.0. Dodatkowo też, nie działa SSH z zwenątrz - wewnątrz sieci wszystko okej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Nie działa NAT/PAT Orange Funbox 2.0 - SSH i HTTP(S)

Jak masz neo, tego nie uzyskasz. Użyj vpn, no-ip, dyn-dns czy innych narzędzi tego typu.
Anonim

Nie dotyczy

Nie działa NAT/PAT Orange Funbox 2.0 - SSH i HTTP(S)

Protokoły z rodziny SSH korzystają zwykle z portu 22 protokołu TCP.

Na obrazku widać, że jest UDP.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Nie działa NAT/PAT Orange Funbox 2.0 - SSH i HTTP(S)

Zgadza się. Co ciekawsze, router nie pozwala wybrać innej opcji niż UDP. Brak komunikatu o błędzie, brak wiadomości zwrotnej. Wybór nie jest zapisywany.

 

Wystawienie komputera w DMZ powoduje, że port forwarding nie ma nic do rzeczy (usunąłem na wszelki wypadek wszystkie wpisy). Router dalej nie wystawia maszyny.

Anonim

Nie dotyczy

Nie działa NAT/PAT Orange Funbox 2.0 - SSH i HTTP(S)

Ale czy jakiś port to jest otwarty w DMZ z tych na których to urządzenie ma działać?