Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Montaż na ścianie Funboxa 6

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Montaż na ścianie Funboxa 6

Obecnie do tej pory miałem Funboxa 3.0 i mogłem go bez problemu zamontować na ścianie. Szykuje się do zamówienia internetu stacjonarnego i zauważyłem że pojawiła się nowa wersja Funboxa 6. Przejrzałem obudowę i za bardzo nie widzę aby była możliwość montażu na ścianie.

Czy jest możliwość zamontowania Funboxa 6 na ścianie czy tylko może stać?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Montaż na ścianie Funboxa 6

@boniu z AMA wynika, że tylko może stać. Nie ma możliwości zamontowania na ścianie, bo nóżki są na stałe montowane do modemu i nawet działanie anten jest ukierunkowane na pozycję wolnostojącą a nie wiszącą przy ścianie.W grę wchodzą tylko rozwiązania autorskie z cyklu stelaże czy półeczki. Będzie to jednak niewygodne dla dołączenia a kabli od tyłu modemu i kabla FTTH

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Montaż na ścianie Funboxa 6

Nie ma żadnych mocowań, dodatkowo nóżki są na stałe przymocowane. Nie da się normalnie go powiesić, musi stać. Chyba, że jakaś półeczka, ale...

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Montaż na ścianie Funboxa 6

@boniu z AMA wynika, że tylko może stać. Nie ma możliwości zamontowania na ścianie, bo nóżki są na stałe montowane do modemu i nawet działanie anten jest ukierunkowane na pozycję wolnostojącą a nie wiszącą przy ścianie.W grę wchodzą tylko rozwiązania autorskie z cyklu stelaże czy półeczki. Będzie to jednak niewygodne dla dołączenia a kabli od tyłu modemu i kabla FTTH


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Montaż na ścianie Funboxa 6

Chciałem zamontować go bokiem do ściany, tak jak na screenie, ale trudno będę musiał coś wymyślić, bo instalacja w nowym mieszkaniu trochę na mnie wymusza takie rozwiązanie. Na pewno jak będzie grubszy remont, to od nowa wykonam instalację, aby była dowolna możliwość montażu routera.


pxzOAqWUJT.png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Montaż na ścianie Funboxa 6

@boniu zrób wcześniej testy jaki będziesz miał zasięg przystawiwszy modem do ściany. Zerknij którym bokiem lepiej wystawić na mieszkanie, choć z AMA wynika, że to bez różnicy


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Montaż na ścianie Funboxa 6

@boniu niestety ale jest tak jak piszą @Arti_Kn_Pl  i @agat13 fabrycznie jest przewidziana pozycja stojąca, ale...jak lubisz się bawić to możesz pokombinować z jakimś uchwytem lub opaską mocowaną do ściany i w tym osadzić modem.

Anonim

Nie dotyczy

Montaż na ścianie Funboxa 6

@boniu  półkę zrób czy kup, taką by się tylko FunBox6 zmieścił, są specjalne taśmy i przyklejasz półkę do ściany bez wiercenia 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Montaż na ścianie Funboxa 6

@agat13czyli załamka. Funbox 3.0 lepszy jeśli chodzi o ergonomię. Już mam przygotowane miejsce na router, a okazuje się, że nie da się zamocować na kołki tego Funboxa 6. Oszczędności? Zrobienie mocowania w obudowie chyba nie jest trudne dla fabryki, a stopka powinna być demontowalna.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Montaż na ścianie Funboxa 6

@Piotrek94 dopiero teraz się spostrzegłeś że FB 6 jest tak skonstruowany ? Od początku o tym jest na forum, taka konstrukcja a nie inna. Zawsze możesz się zabawić w Słodowego🔧 i zrobić jak Ci pasuje nie ingerując w obudowęoczywiście. Dla chcącego nic trudnego😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Montaż na ścianie Funboxa 6

@Piotrek94 zastosowanie pionowej obudowy ma uzasadnienie techniczne. Anteny i przez to zasięg wifi. Z drugiej strony wentylacja...coś za coś...pozioma obudowa kusi do stawiania modemu na dekoderze i zamykania w szafce,.teraz trudniej to zrobić z FB6