Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Modem na kartę SIM

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Modem na kartę SIM

Witam. Korzystam już od dłuższego czasu z taryfy Free na kartę. Ponieważ telefon pobiera małe ilości danych, transferu przez ostatnie doładowania uzbierało się ponad 20GB. W związku z tym mam pytanie - jaki modem usb kupić który po włożeniu do niego karty sim umożliwi przeglądanie internetu w komputerze poprzez sieć 3G? Pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Modem na kartę SIM

Za 100 zl kupisz już coś w sklepach z elektroniką....a w komisach GSM ceny zaczynają się już od 50 zł.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Modem na kartę SIM

Cześć @Truskwicz, a bardzo Ci zależy, aby to był dodatkowy modem? Bo jeśli Twój telefon obsługuje 3G lub 4G to najprawdopodobniej możesz użyć go jako modemu i udostępniać internet wprost z telefonu 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Modem na kartę SIM

Niestety ten który posiadam aktualnie nie ma opcji 3G bo jest to stary Sony Ericsson W810i (i raczej nie prędko to się zmieni bo żaden inny nie spełnia aż tylu wymagań ile stawiam dla telefonu). Niegdyś jak miałem Elma (J10i) to używałem go jako modem, prędkość transmisji zapewniał dobrą, ale nie posłużył długo bo padł mu rom na płycie. Wykorzystywałem również do tego LG GT540 ale ten z kolei często zrywał połączenie. Potrzebuję zatem urządzenia stworzonego tylko do wykorzystywania przez PC nagromadzonego transferu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2816
  • 7026
  • 183

Modem na kartę SIM


Truskwicz napisał(-a):

Witam. Korzystam już od dłuższego czasu z taryfy Free na kartę. Ponieważ telefon pobiera małe ilości danych, transferu przez ostatnie doładowania uzbierało się ponad 20GB. W związku z tym mam pytanie - jaki modem usb kupić który po włożeniu do niego karty sim umożliwi przeglądanie internetu w komputerze poprzez sieć 3G? Pozdrawiam.


Każdy modem bez simlocka lub z simlockiem orange polska dostępny na polskim rynku powinien pasować. Zwróć uwagę na parametry, np. obsługę DC- HSPA+, co da lepszy transfer i np. przyszłościowo LTE.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Modem na kartę SIM

@Truskiewicz: masz kanel usb do kompa?
Obecny telefon też może posłużyć jako modem. Ale bez 3G będzie wolny.

Sugerowałbym przejść się do jakiegoś lokalnego sklepu elektronicznego.
A szukasz modemu na usb (tzw. paluszka) czy router wifi mobilny?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Modem na kartę SIM

@Katani1, to czy wziąłbym z obsługą LTE to dużo zależałoby od różnic cen między tymi z LTE a bez niego. Ale tak czy siak bardzo mnie to cieszy że niemal każdy może pasować.

 

@Piotrekk85mam kabelek ale w810 nie tylko jest wolny, po ostatniej aktualizacji oprogramowania bowiem nie daje się skonfigurować tak by działał internet z niego w komputerze. PC oczywiście wykrywa jako modem ale bez internetu.

I zdecydowanie poszukuję paluszka na usb, router miałby większy sens przy większej ilości urządzeń z wi-fi, a że mam tylko laptopa to wystarczy paluszek.

Anonim

Nie dotyczy

Modem na kartę SIM

Za 100 zl kupisz już coś w sklepach z elektroniką....a w komisach GSM ceny zaczynają się już od 50 zł.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Modem na kartę SIM

Po niewielkich poszukiwaniach na popularnym serwisie aukcyjnym wybór padł na D-Link DWM-157. Spisuje się całkiem nieźle, ponadto średnia prędkość jaką oferuje jest dwukrotnie szybsza od posiadanej Neostrady, 1,4Mb/s a to dla mnie więcej niż wystarczająca 😄 Niemniej ma wadę której nie lubię i w większości telefonów - wsuwane zamiast zamykanego (np. w starych nokiach 3110c czy 6230i kartę przyciska się blaszaną pokrywką) miejsce na kartę sim, takie rozwiązanie szybko ściera styki. Ale generalnie ten modem jest ok.

Anonim

Nie dotyczy

Modem na kartę SIM

@Truskwicz  czyli za przysłowiowe 100 zł masz całkiem dobry modem i super 🙂 Pozdrawiam.