Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

Cześć,

 

Chciałbym użyć funkcji mapowania dysku USB podłączonego do FunBox 3.0 w Windows 10 lub potwierdzić, że nie jest to możliwe. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=uvU4779lRrw - Ta instrukcja oczywiście nie działa.Opcja "Mapowanie dysku sieciowego" nie rozpoznaje Orange Funbox 3 jako komputera w sieci, zatem nie można wybrać jej jako źródła plików. Orange Funbox 3 występuje jedynie jako "urządzenie w infrastrukturze sieci". 

http://192.168.1.1/index2.html - przekierowuje do panelu. Obsługa plików w panelu działa, ale jest bardzo ograniczona. Komuś udało się to rozwiązać?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

Niestety jest ciąg dalszy. Dziś dostałem od Orange komunikat o blokadzie sieci spowodowanej wirusem Trickbot.

 

https://cert.orange.pl/ostrzezenia/nowa-odmiana-trickbota-juz-w-polsce

 

Jak sądzę ma to związek z faktem że, aby uruchomić serwer na dysku USB, włączyłem protokół SMB1. Zatem generalnie nie polecam. Wygląda na to że trzeba czekać na nowy sprzęt lub oprogramowanie.

 

...możliwość blokowania komputera ofiary pojawia się dopiero po "przeskoczeniu" na inny komputer w sieci lokalnej (przy wykorzystaniu luki MS17-010 w protokole SMB)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

@ltanas 

Czy dysk USB jest sformatowany i przygotowany do zapisywania danych? Coś już na tym dysku jest zapisane wcześniej?

 

Tutaj masz film jak należy postępować krok po roku z mapowaniem dysku podpiętego do routera przez USB:

Ja na swoim routerze nie z Orange wykonałem identycznie jak na filmiku i mi dane z dysku USB udostępniło w sieci LAN.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie typowego dysku sieciowego przez RJ-45. W tedy będzie działało najstabilniej i niezależnie od routera, z którego się korzysta.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

Błąd jak poniżej. Nazwa dysku to Funbox 
Przechwytywanie.JPG


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

@ltanas próbowałeś bez nazwy dysku: \\192.168.1.1\


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

Wolumen nazywa się Funbox


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

Tak, od tego zacząłem. 

Przechwytywanie2.JPG


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

Może to będzie dla kogoś podpowiedzią...

Po załadowaniu na dysk jednego zdjęcia w formacie jpg, dysk pojawia się na liście "Lokalizacje sieciowe" jako "urządzenie multimedialne". Nie rozwiązuje to niestety problemu, bo zdjęcie można jedynie zobaczyć i pobrać.

 

Przechwytywanie3.JPG


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

@ltanas wgraj w takim razie inne pliki, nie tylko multimedialne, utwórz folder i w tedy sprawdź jak zostanie dysk odczytany.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

@ltanas czystego dysku nie odczyta, ale odczyta już dysk, na którym już są dostępne dane i będzie łatwiej go mapować.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

@ketrasaArtur Inne pliki były tam już wcześniej, bez efektu. Dopiero po wgraniu zdjęcia lub filmu dysk pojawia się jako odtwarzacz multimedialny. Niestety w takiej formie nie ma możliwości zapisania na nim czegokolwiek (również zdjęć i filmów), możliwy jest tylko odczyt.