Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

@ketrasaArtur Dzięki! 

 

- Po stworzeniu katalogu na dysku oraz wybraniu opcji "Mapuj dysk sieciowy" udało się wykonać mapowanie w formie: \\192.168.1.1\<nazwa wolumenu>\<nazwa katalogu>

 

- Aby uzyskać połączenie wymagane jest też włączenie w opcjach Windows SMB 1.0/CIFS File sharing 

 

Jak rozumiem tutaj są powody dla których wyłączono opcję SMB 1 jako default w Windows 10 (https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/storage/file-server/troubleshoot/smbv1-not-installed...)

 

pozdrawiam!

 

________________
* Edytowałem wpis – moderator Michał


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

@ltanas cieszę się, że udało się znaleźć rozwiązanie. Owocnego korzystania Emotikon: Mrugający


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 1

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

Niestety jest ciąg dalszy. Dziś dostałem od Orange komunikat o blokadzie sieci spowodowanej wirusem Trickbot.

 

https://cert.orange.pl/ostrzezenia/nowa-odmiana-trickbota-juz-w-polsce

 

Jak sądzę ma to związek z faktem że, aby uruchomić serwer na dysku USB, włączyłem protokół SMB1. Zatem generalnie nie polecam. Wygląda na to że trzeba czekać na nowy sprzęt lub oprogramowanie.

 

...możliwość blokowania komputera ofiary pojawia się dopiero po "przeskoczeniu" na inny komputer w sieci lokalnej (przy wykorzystaniu luki MS17-010 w protokole SMB)

Anonim

Nie dotyczy

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

Najlepiej kupić dysk sieciowy, jest wtedy bezpiecznie i wygodnie 😉

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

@Anonim to samo zaproponowałem na początku tego tematu. Pod filmikiem jest wpis. Sam korzystam z takiego rozwiązania już 11 lat i jestem bardzo zadowolony Emotikon: Mrugający

 

Obecnie są już na tyle zaawansowane, że można w domu samemu chmurę postawić i korzystać z własnego dysku sieciowego na drugim końcu świata Emotikon: Bardzo szczęśliwy  

Anonim

Nie dotyczy

Mapowanie dysku USB FunBox 3.0 w Windows 10

@ketrasaArtur  przeoczyłem twój wpis, ale to lepsze rozwiązanie od dysku USB i cena niewiele wyższa, wygoda warta jest ceny dysku sieciowego, sam mam taki, chmurką też jest, od przybytku głowa nie boli 😆