Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Livebox 3 tryb bridge aby użyć z własnym routerem?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Livebox 3 tryb bridge aby użyć z własnym routerem?

Dzień dobry!

 

 

Czy to się da? Podłączyliśmy router prosto do LB3 (po wyłączeniu w LB3 wifi), żeby polepszyć siłę wifi i ustawić funkcje kontroli dostępu. Ale teraz mamy DHCP podwójnie i prawdopodobnie dlatego rozłącza telefonię VoIP (od innego dostawcy).

 

Czyli potrzebujemy albo bridge w LB3 albo wyłączyć w LB3 DHCP, tylko wtedy nie wiem, czy będziemy w ogóle mieć dostęp do LB3, bo chyba przestaje w tym momencie działać 192.168.1.1 i wychodzi 169.254.x.x, a nie wiem, jak się tam wtedy dostać.

 

Przepraszam, jeśli przeoczyliśmy istniejącą na forum odpowiedź i z góry dziękuję za pomoc!

4 ODPOW. 4

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Livebox 3 tryb bridge aby użyć z własnym routerem?

@frauschlau  Trybu bridge nie ma, możesz kupić router ADSL/VDSL

Jak zrobić, aby nic się nie dublowało to opisałem w tym temacie https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Problem-z-podłączeniem-swiatłowodu-konfiguracją-urządzęń/...


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Livebox 3 tryb bridge aby użyć z własnym routerem?

@BORAX - bardzo duże dzięki! 

Co do routera ADSL/VDSL - Czy np. TP Link TD-W9970 jest dość dobry? Czy przy takiej cenie nie spodziewać się za dużo?

Co do rozwiązania bez dublowania DHCP - też może być i też bardzo dziękuję za szczegóły. Wtedy mam tylko jeden problem: LB3 - choć oferuje funkcję rezerwacji adresów IP - nie zawsze chce działać. Wpisaliśmy 3 urządzenia (wifi extender i 2 bramki VoIP), niby zostają zapisane na liście, a adres IP nie zawsze jest taki, jak byśmy chcieli. Czy czegoś nie widzę czy też ta funkcjonalność nie jest dostępna?

Jeszcze raz dziękuję za pomoc!


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Livebox 3 tryb bridge aby użyć z własnym routerem?

@frauschlau  Pytanie czego oczekujecie? Ten router ma jednozakresowe Wi-Fi które osiągnie transfery około 40-60 Mbit/s w zależności od warunków radiowych. Oczywiście przy ADSL nie ma co gadać, ponieważ to i tak maks 20 Mbit/s. Bardzo prosty model.

 

Ciężko mi się odnieść do Liveboxa 2.0, ale na Funboxie 2.0 i 3.0 nie miałem problemów z gubieniem zapisanego adresu IP.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Livebox 3 tryb bridge aby użyć z własnym routerem?

@BORAX - najważniejszy zasięg wifi i możliwość rezerwacji adresów IP. Teraz mamy TP Link Archer C8 z dwoma pasmami, ale oprócz jednego smartfona i jednego laptopa, wszystko inne używa 2,4 i sygnał z Archera dociera wszędzie (z LB3 nie bardzo chciał dotrzeć do wszystkich pomieszczeń).

 

Spróbuję tych ustawień z DHCP tylko w LB3 - może po paru restartach przydzielony adres IP przestanie się gubić.

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc!