Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Livebox 2.0 do szafy?

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 65
  • 0

Livebox 2.0 do szafy?

Cześć wam, pytanko takie mam, mogę schować za szklanymi drzwiczkami w komodzie liveboxa? Chodzi o to czy nie przestanie działać poprawnie lub się spali. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

Livebox 2.0 do szafy?

@chlopaki mmają rację, można schować pod warunkiem dobrej wentylacji. Z doświadczenia wiem, że modemu lubią się przegrzewać w zamkniętych szafkach. Będzie się to objawiać zwisami netu , słabszym zasięgiem wifi czy ciepła ( czasem gorącą ) obudową modemu.  Zasięg wifi zdecydowanie się pogorszy i może nie w tym pomieszczeniu, ale w innych. Jeśli już musisz schować modem zrób to wieszając go na tylnej części szafki. Zasięg wifi będzie słabszy, ale nie będzie się grzał. Ważnym aspektem sprawy jest to, że ludziska stawiają w takich szafkach RTV elementy jeden na drugim...problemy wtedy murowane

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Livebox 2.0 do szafy?

Na takie typu rzeczy najbardziej nadawała by się szafa typu RACK - jest to specjalnie zaprojektowana półka/szafa właśnie dla urządzeń internetowych. A wracając, to nie powinno być problemu. Jeśli szafka o której mówisz ma większą powierzchnie niż router i jakie kolwiek większe otwory powietrza, to z cyrkulacją nie powinno być problemu. Mówiąc większą powierzchnie mam na myśli żeby nad i jak i na bokach routera było po 20cm przerwy, Najlepiej, żeby posiadała otwory od góry i od dołu, wszystko po to aby cyrkulacja była odpowiednia

Anonim

Nie dotyczy

Livebox 2.0 do szafy?

@SylwesterQ  jak komoda ma z tyłu otwarty otwór, to tak, szczelnie zamknięcie za szybą zaowocuje przegrzanie lub uszkodzenie. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Livebox 2.0 do szafy?

@SylwesterQ Niby tak , ale lepiej  był w miejscu gdzie może się może chłodzić by się nie przegrzewał 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52635
  • 709

Livebox 2.0 do szafy?

@SylwesterQ ze względów estetycznych, jak najbardziej można router schować. Nie widać będzie aż tak mocno migocących kontrolek i będą schowane kable. Dobrze aby miał chodź trochę wentylacji, ale może również występować tłumienie sygnału WiFi. Ze względów technicznych, lepiej, aby, był poza zamkniętymi półkami, kredensami, szafkami itp. Zawsze to lepsze chłodzenie oraz zasięg WiFi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

Livebox 2.0 do szafy?

@chlopaki mmają rację, można schować pod warunkiem dobrej wentylacji. Z doświadczenia wiem, że modemu lubią się przegrzewać w zamkniętych szafkach. Będzie się to objawiać zwisami netu , słabszym zasięgiem wifi czy ciepła ( czasem gorącą ) obudową modemu.  Zasięg wifi zdecydowanie się pogorszy i może nie w tym pomieszczeniu, ale w innych. Jeśli już musisz schować modem zrób to wieszając go na tylnej części szafki. Zasięg wifi będzie słabszy, ale nie będzie się grzał. Ważnym aspektem sprawy jest to, że ludziska stawiają w takich szafkach RTV elementy jeden na drugim...problemy wtedy murowane

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 31

Livebox 2.0 do szafy?

A ja powiem tak: w komódce w zamknięciu będzie się mniej kurzył, więc mniej zassa tymi swoimi otworkami (o ile to otworki, a nie taki design, bo na żywo sprzętu ne widziałem). Przed schowaniem przedmuchać, a potem sprawdzać, czy mu nie za ciepło. Co zaś do lampek to jest metoda: czarna taśma izolacyjna.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Livebox 2.0 do szafy?

@SylwesterQSchowaj i zobacz jak się będzie zachowywał.  Obserwuj temperaturę i wifi. Swojego FB 3.0 mam w szafce rtv, dosyć ciasna półka i nic się nie dzieje. Wszystko działa ok.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 65
  • 0

Livebox 2.0 do szafy?

 Nie przeczę że nie lubię sprzętu/elektroniki na wierzchu lecz komoda ma swoje rozmiary i jak się nie zmieści to albo obok dekodera pod tv lub sprawdzę jak to będzie w wewnątrz komody. Dzięki za odzew 🙂

 

Wesołych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia 💥 💥💥